Strona główna > Polska > Historia komunizmu w Polsce. Dr Leszek Wichrowski

Historia komunizmu w Polsce. Dr Leszek Wichrowski

Książka obejmuje zarys historii polskiego komunizmu przed i po odzyskaniu niepodległości Państwa Polskiego w 1918 roku. Jej zawartość zwraca uwagę na antynarodową i antypaństwową działalność komunistów w II RP oraz pod okupacją niemiecką i sowiecką. Zgromadzone tutaj fakty historyczne dowodzą o działalności antyniepodległościowej komunistów w okupowanym kraju w latach 1939 – 1945.

Dokumenty wskazują na kolaborację z wrogim Polsce Związkiem Sowieckim, m.in. w mordowaniu żołnierzy Armii Krajowej i niszczeniu Podziemnego Państwa Polskiego.

Autor przypomina fakty zdrady narodowej świadczące o kluczowej roli komunistów w tworzeniu zbrodniczej Polski Ludowej i w narzuceniu Polsce ludobójczego systemu Sowieckiego. W książce pokazano także działalność komunistycznych funkcjonariuszy SB i PZPR, związaną z Okrągłym Stołem w 1989 roku oraz przyczyny zmiany szyldu z PRL na PRL-bis czyli na III RP oraz przepoczwarzenie się komunistów na Socjal – Demokratów za aprobatą Zachodniej Międzynarodówki Socjalistycznej, skupiającej partie Socjaldemokratyczne sprawujące władzę w wielu państwach Wspólnoty Europejskiej.

Źródło: http://www.leszekwichrowski.com/historia_komunizmu.html

Kliknij, pobierz i przeczytaj:

Historia komunizmu w Polsce

a

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *