Strona główna > Świat > Hillary Clinton zapowiada, że USA zaatakują Iran

Hillary Clinton zapowiada, że USA zaatakują Iran

Kandydująca na stanowisko prezydenta USA Hillary Clinton zapowiedziała, że jeżeli wygra wybory, jedną z pierwszych podjętych przez nią decyzji będzie atak na Iran. Słowa te padły na zamkniętym spotkaniu w college’u w Dartmouth.

a

– Nawet jeżeli uda nam się wypracować porozumienie w sprawie programu nuklearnego, nadal większość naszych problemów będzie związana z Iranem – stwierdziła Clinton, nazywając ten kraj „głównym sponsorem terroryzmu” oraz „poważnym zagrożeniem dla Izraela”.

Hillary Clinton oskarżyła rząd w Teheranie o destabilizowanie sytuacji w regionie oraz przejmowanie kontroli nad kolejnymi narodami. Zarzuciła mu także prowadzenie agresywnej polityki, zupełnie ignorując fakt, iż wszystkie te zarzuty należałoby postawić przede wszystkim Stanom Zjednoczonym.

Warto w tym momencie przypomnieć, że z informacji zgromadzonych przez wywiad USA oraz Izraela jasno wynika, iż program atomowy Iranu jest programem cywilnym i kraj ten nie aspiruje do posiadania broni nuklearnej mimo że takową dysponuje wrogo nastawiony Izrael.

– Chcę, żeby Irańczycy wiedzieli, że jeżeli zostanę prezydentem, zaatakujemy Iran – zapowiedziała Clinton, zdaniem której atak Iranu na Izrael to kwestia najbliższych dziesięciu lat.

Tymczasem Stany Zjednoczone pozorują chęć dojścia do porozumienia z Iranem. Jak zauważają komentatorzy rozmowy sabotuje amerykański Senat – dzieje się tak mimo nacisków na porozumienie wielu wpływowych osób, w tym Zbigniewa Brzezińskiego, który wzywa do zawarcia umowy między obydwoma krajami.

Jako główną przyczynę tego stanu rzeczy wskazują niezwykle silny wpływ izraelskiego lobby na amerykańską politykę. Lobby to domaga się wojny i Iranem i zapewne zrealizuje swoje zamierzenia. Nietrudno wyobrazić sobie, czym ta wojna się skończy, biorąc pod uwagę, iż Izrael posiada 200-400 głowic nuklearnych.

Ostateczny termin zawarcia porozumienia, wyznaczony przez obydwie strony, minie 7 lipca.

Karolina Maria Koter

Źródło: GlobalResearch, Press TV

Za: http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/9937-hillary-clinton-zapowiada-ze-usa-zaatakuja-iran

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *