Strona główna > Bez kategorii > Hezbollah zada miażdżący cios w odpowiedzi na atak izraelski na Liban

Hezbollah zada miażdżący cios w odpowiedzi na atak izraelski na Liban

źródło: http://www.presstv.ir/detail/2012/08/17/256784/hezbollah-warns-israel-against-new-war/#.UDEwOt2Tted

lider Hezbollahu – przemówienie z okazji Dnia al-Quds, Bejrut, 17.08.2012 r.

Sekretarz Generalny Hezbollahu, Seyyed Hassan Nasrallah, ostrzegł że anty-izraelski ruch oporu zamieni życie setek tysięcy izraelczyków w piekło, jeżeli Tel Aviv ponownie spróbuje zaatakować Liban.

Zwracając się do zwolenników Hezbollahu z okazji Międzynarodowego Dnia Al-Quds, Nasrallah powiedział w piątek, że Hezbollah ma zarówno potencjał, jak i odwagę by bronić Libanu oraz że rakiety organizacji są gotowe do odpalenia na cele w Izraelu w akcie samoobrony, jeżeli Tel Aviv zechce rozpętać wojnę z Libanem.

“Jeśli zostaniemy zmuszeni do ich użycia, aby bronić naszego narodu i naszego kraju, nie zawahamy się tego zrobić…a to zamieni życie setek tysięcy syjonistów w piekło” powiedział  Nasrallah dodając że Hezbollah zawczasu wyznaczył swoje cele.

Powiedział także, że możliwa przyszła wojna byłaby dla Izraela niezwykle kosztowna i nieporównywalna do wojny z Libanem z 2006 r.Lider Hezbollahu powiedział, że upokarzająca klęska Izraela w wojnie 33-dniowej w 2006 r. jest główną przyczyną, jaka stoi za sprzeciwem oficerów izraelskiej armii wobec rządowych planów rozpoczęcia wojny przeciw kolejnemu krajowi, tj. Iranowi.

Skrytykował niektóre kraje arabskie za podsycanie zamieszek w Syrii przez wspieranie i finansowanie antyrządowych buntowników, powiedział że służą one izraelskim interesom odkąd reżim żydowski zapragnął, aby oś oporu anty-izraelskiego straciła ze swych szeregów Syrię.

Nasrallah opisał niektórych przywódców arabskich mianem “przywódców wywrotowców” z powodu obranego kursu w obliczu kryzysu w Syrii.

Ostrzegł Arabię Saudyjską przed dalszym finansowaniem programów medialnych, jakie promują podziały wśród muzułmanów.

Lider Hezbollahu potępił Organizację Współpracy Islamskiej (OIC) za decyzję o zawieszeniu członkostwa Syrii, mówiąc że ten ruch oznacza zielone światło dla kolejnych zabójstw i rozlewu krwi w tym kraju.

Nasrallah wezwał muzułmanów na całym świecie o zajęcie jednolitego stanowiska w sprawie konfliktu izraelsko-Palestyńskiego oraz w sprawie al-Quds.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.