Strona główna > Świat > Gubernator Karoliny Północnej zmusza przedsiębiorców i biznesy do umożliwienia mężczyznom korzystania z toalet damskich

Gubernator Karoliny Północnej zmusza przedsiębiorców i biznesy do umożliwienia mężczyznom korzystania z toalet damskich

Gubernator Karoliny Północnej, niejaki  Roy Cooper, podpisał wczoraj ustawę wykonawczą, tworząc z tzw. „orientacji seksualnej” i „tożsamości płciowej” „CHRONIONĄ KLASĘ” (sic!!!), i przez to zmusza przedsiębiorstwa do umożliwienia mężczyznom korzystanie z toalet damskich i odwrotnie.

a

Nakaz ten dotyczy zatrudnienia w administracji państwowej i świadczenia usług rządowych, w tym programów i usług związanych z bezpieczeństwem publicznym, zdrowiem i zapomogami.

Aby otrzymać umowę lub dotację od państwa, przedsiębiorstwo będzie musiało przestrzegać postanowień pro-transgenderowych.  Obiekty użyteczności publicznej muszą także umożliwić mężczyznom korzystanie z toalet dla kobiet zgodnie z ich „tożsamością płciową”.

Tami Fitzgerald, dyrektor naczelny NC Values Coalition, nazwał ten rządowy nakaz  demokratycznego gubernatora, „masywnym przechwyceniem władzy, z szokującymi zmianami, które tylko Legislatywny Oddział ma prawo wydać”.

Powiedział on tez:  „…Gubernator Cooper zdradził mieszkańców Północnej Karoliny tym zarządzeniem, które nie tylko zezwala chłopcom i mężczyznom na korzystanie z kobiecych łazienek, pryszniców i ubikacji, ale także zmusza  prywatne firmy do zaadoptowania  przywilejów ruchu LGBT.” – powiedział Fitzgerald.

Tłum. Renata

Źródło: http://www.mostholyfamilymonastery.com/news/north-carolina-governor-signs-order-forcing-businesses-allow-men-enter-womens-bathrooms/#.We4W3jBpEdV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *