Strona główna > Polska > Gruba kasa od Sorosa dla polskich aborcjonistek

Gruba kasa od Sorosa dla polskich aborcjonistek

Milion złotych na zablokowanie inicjatywy „Stop aborcji” otrzymały organizacje stojące za „czarnymi marszami”. Większość tych pieniędzy pochodziła od organizacji i fundacji finansowanych przez George’a Sorosa – czytamy w „Gazecie Polskiej Codziennie”.

a88

Dzisiaj mija dokładnie rok od „czarnego poniedziałku”. 3 października 2016 r. kilkanaście tysięcy feministek wyszło na ulicę, by zamanifestować sprzeciw wobec obywatelskiego projektu ustawy „Stop aborcji”. Zakładał on wprowadzenie pełnej ochrony życia człowieka na najwcześniejszym etapie rozwoju.
– Udało się nam sprawdzić finansowanie części polskich organizacji zaangażowanych w przygotowanie zeszłorocznych marszów z niektórych tylko źródeł zagranicznych. Już wstępne dane pokazują, że Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, wraz z powiązanymi z nią podmiotami uzyskała z zagranicy ok. miliona złotych na powstrzymanie inicjatywy obywatelskiej „Stop Aborcji” – stwierdził w rozmowie z „GPC” prof. Aleksander Stępkowski z Instytutu „Ordo Iuris”.
Większość pieniędzy pochodziła z organizacji finansowanych przez miliardera George’e Sorosa.
Wsparcie dla Federy, a także jej organizacji córek, takich jak Ponton czy Astra Network, pochodziło m.in. z Global Found for Woman – organizacji „wspierającej prawa kobiet na świecie”, partnera i grantobiorcy największej międzynarodowej fundacji George’e Sorosa – Open Society Foundation, a także z Funduszu Mama Cash, International Women’s Hoealth Coalition czy Internationat Network of Women’s Found.
/„Gazeta Polska Codziennie”, TVP Info/

Za:  http://www.magnapolonia.org/gruba-kasa-od-sorosa-dla-polskich-aborcjonistek/

Data publikacji: 3.10.2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.