Strona główna > Bliski Wschód > Groźba prawdziwego gazowania żydów: video

Groźba prawdziwego gazowania żydów: video

Syryjscy rebelianci planują akcję gazowania izrahella z obszaru kontrolowanego przez rząd Syrii, mówią źródła RT.

Wiele anonimowych źródeł dobrze zaznajomionych ze specyfiką syryjskiego konfliktu poinformowało RT, że siły rebeliantów planują urządzić „atak prowokacyjny” przy użyciu broni chemicznej, przeciw izrahellowi. Na filmie Paula Slier, dziennikarz RT w Tel Aviv, wypowiada się na ten temat.

Atak chemiczny ma być wykonany na izrahell przez syryjskich rebeliantów z obszarów kontrolowanych przez rząd jako akt „wielkiej prowokacji”.

W tej chwili nie ma jeszcze żadnych oficjalnych komentarzy w prasie izrahella. To, co wiemy ze swych źródeł brzmi – w najbliższych dniach ma zostać zorganizowany atak z obszaru kontrolowanego przez rząd syryjski przez rebeliantów z użyciem jakichś nieznanych środków chemicznych przeciw terytorium izrahella. Z tego wynika, że wina ma spaść na rząd syryjski, a po drugie mają tego dokonać rebelianci. W izrahellu w ciągu ostatnich 24 godzin odbyło się wiele ćwiczeń wojskowych, szczególnie w północnej części kraju.

Izrahellski instytut przeciwdziałania terroryzmowi poinformował, że broń chemiczna w Syrii znajduje się w 50 syryjskich miastach, a 5 z nich to duże fabryki. Sytuacja w tych miastach ciągle się zmienia, miejsca te przechodzą z rąk do rąk”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.