Strona główna > Finanse i pieniądze > Gref znowu „pcha” system płatniczy elektronicznego obozu jako narodowy system płatniczy

Gref znowu „pcha” system płatniczy elektronicznego obozu jako narodowy system płatniczy

aSbierbank ponownie proponuje wykorzystać swój PRO100 system jako podstawę do krajowego systemu płatniczego (NSP), powiedział w piątek na dorocznym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy szef banku German Gref.

„Debata o wyborze platformy nie jest jeszcze zakończona, uwzględniony jest i nasz PRO100. W ostatnich miesiącach znacznie go rozwinęliśmy i jest maksymalnie gotowy, aby pełnić funkcję NSP”- cytuje Grefa ITAR-TASS.

Prezes Sbierbanku zapewnił, że jeśli ten system będzie stanowił podstawę, to jest możliwość rozpocząć NSP na początku przyszłego roku. Podkreślił, że PRO100 jest bardziej niż inne odpowiedniki krajowe gotowy do wykonywania funkcji bazy NSP.

Bank „Rosja” dołączył do PRO100

W piątek okazało się, że bank „Rosja” będzie mógł wydawać karty z dodatkiem płatniczym w ramach marki PRO100, według komunikatu prasowego UEK.

Również jest to jedyny rosyjski system płatności zaprezentowany na Krymie i Sewastopolu, gdzie bank „Rosja” zamierza wkrótce otworzyć 30 placówek do obsługi osób fizycznych i prawnych.

PRO100

Rosyjski system płatności PRO100, który jest elementem płatności podlegającym pod Sbierbank UEK, to już jest gotowy projekt, który nie wymaga od banków znacznych kosztów finansowych i technicznych innowacji, zapewniał wcześniej prezydent „UEK”, wiceprezes Banku Oszczędności Rosji Aleksiej Popow.

System płatności PRO100 obecnie zawiera już główne banki rosyjskie, zapewniające ponad 50% rynku, w tym „Sbierbank Rosji”, „Uralsib Bank”, „Ak Bars” Bank, „Moskow Industrial Bank”, Bank Chanty-Mansyjsku, „Centrum-invest”.

Odniesienie

W Rosji znajduje się ponad 88 tys systemów samoobsługi i 359.000 organizacji handlowych, które akceptują karty systemu PRO100.

Źródło: http://3rm.info/47536-gref-snova-protalkivaet-platezhnuyu-sistemu-uek-v-kachestve-nacionalnoy-platezhnoy-sistemy.html

Tłumacz: Olga Ka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *