Strona główna > Świat > Grecja: Nowostylny metropolita Serafin przeciwko neopogaństwu w politycznej szacie

Grecja: Nowostylny metropolita Serafin przeciwko neopogaństwu w politycznej szacie

Za: http://redakcjapartyzant.wordpress.com/2013/04/26/grecja-nowostylny-metropolita-serafin-przeciwko-neopoganstwu-w-politycznej-szacie/

Data publikacji: 26.04.2013

no1

 

W oświadczeniach prasowych z 22 i 23 kwietnia br. metropolita Pireusu Serafim przestrzegł wiernych prawosławnych przed wspieraniem greckiej partii politycznej „Złoty Świt” („Χρυσή Αυγή”), która, m.in. poprzez działalność parlamentarzystów Iliasa Kasidiarisa oraz Artemisa Matthaiopoulosa, propaguje neopogański ruch „New Age“.

W ocenie Metropolity, który podkreślił, że jego stanowisko wypływa wyłącznie z troski o życie duchowe wiernych, ugrupowanie polityczne wykorzystuje ideologię nacjonalistyczną do wskrzeszania neopogańskiego bałwochwalstwa, sięgającego korzeniami do politeizmu starożytnej Grecji.

Eminencja zaznaczył, że nacjonalizm łączony z pierwotnymi kultami religijnymi i okultyzmem, wspólnie z odradzającym się islamem, nakierowany jest przeciwko orędziu chrześcijaństwa, które miłuje Boga i człowieka bez względu na rasę, pochodzenie, kolor skóry czy płeć. Te antychrześcijańskie kulty mają na celu ustanowienie lucyferycznego „nowego porządku świata”.

Eminencja zauważył, że działania partii „Złoty Świt”, skutkujące rozpadem chrześcijańskich wartości w życiu społecznym Grecji, można porównać zarówno do międzynarodowego ruchu syjonistycznego, stojącego w opozycji do tradycji judaizmu, jak i do ideologii Hitlera, w imię której dokonano masowej zagłady milionów istnień ludzkich, głównie Żydów.

Źródło:  Fb-PPE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.