Strona główna > NWO > Apokalipsa > Grecja – No i Grecy się doigrali…W Atenach sataniści zamierzają zbudować cerkiew Szatana i postawić pomnik Bafometa !

Grecja – No i Grecy się doigrali…W Atenach sataniści zamierzają zbudować cerkiew Szatana i postawić pomnik Bafometa !

Grecja to kraj uważany na całym świecie za twierdzę chrześcijaństwa i prawosławia. Co jednak nie przeszkadza części jej ludności być poganami i czcić olimpijskich bogów. Ale cerkwi Szatana wciąż nie było w Grecji, jak do tej pory. Na razie…

Kościół Szatana,  który ma oficjalną  siedzibę w Nowym Jorku i oddział przy ulicy Amfilohias 8 w Atenach, złożył wniosek do państwowego zarządu stolicy Grecji o zgodę na budowę jego kościoła na przedmieściach metropolii Kifissia. Do wniosku dołączony jest także projekt postawienia pomnika Baphometa obok pomnika  Ioannesa Kapodistii w tym samym rejonie.

Ta rzeźba o zaprojektowanej wysokości 2,1 metra jest  wizerunkiem Szatana w kształcie Bafometa. Jest ona  podobny do tej  ustawionej w mieście Little Rock, centrum administracyjnym stanu Arkansas.

Wizerunek Baphometa w postaci antropomorficznego kozła ze skrzydłami, który siedzi na tronie, symbolizuje Szatana. Za jego plecami na oparciu tronu wyryty jest pentagram (odwrócona gwiazda jest symbolem satanizmu), a z obu jego stron garną się do niego dzieci. Jest to oficjalny znak Cerkwi Szatana Grecji, który został oficjalnie założony w 2013 roku.

Sataniści domagają się postawienia pomnika w Kifissier obok pomnika Ioannisa Kapodistriasa, powołując się na równość religijną. Twierdzą oni, że instalacja w 2012 r. pomnika Ioannisa Kapodistriasa w tym samym miejscu narusza prawo do wolności wyznania, powodując dyskryminację religijną.

Przedstawiciel satanistów Andreas Kalopodis podkreślił, że  „pomnik również będzie użyteczny. Będzie on służyć jako miejsce dla ludzi w każdym wieku, którzy będą mogli opierać się na kolanach szatana, ażeby  móc czerpać natchnienie i refleksję ”. 

Warto zauważyć, że podobny posąg w Atenach nie będzie niczym nowym. Nie zdążył jeszcze ucichnąć skandal z posągiem Upadłego Anioła Lucyfera, który stał przez kilka miesięcy na nadmorskiej promenadzie w ateńskiej metropolii Paleo Faliro.

Informacja:
Posąg „Upadłego anioła” został ustawiony pod koniec 2017 roku w obszarze metropolitalnym P. Faliro. Jego pojawienie się na eksponowanym miejscu na nabrzeżu miasta wywołało burzliwą i mieszaną reakcję opinii publicznej. Niektórzy lokalni mieszkańcy uważali, że ta rzeźba jest bluźnierstwem i obraża wiarę chrześcijańską, domagali się nawet … jej zburzenia.

Inni próbowali utożsamić „Upadłego Anioła” z okultyzmem, twierdząc, że brązowa rzeźba przedstawia personifikację satanizmu i czarnej magii. Jeszcze inni utożsamiali rzeźbę z wizerunkiem słynnego Nefilima Malceha, który chwali fanów Lucyfera.

Ze swojej strony burmistrz Paleo Faliro Dionisos Hadzidakis nie reagował na takie „insynuacje”, podkreślając, że „niektórzy mieszają mitologię grecką z Archaniołem Michałem. I uważają, że to on powinien być strażnikiem naszego miasta. Sztuka jest jednak subiektywna i w każdym razie nie ma granic. Rzeźba nie ma nic wspólnego z wiarą chrześcijańską. To artystyczny obraz Talosa (Τάλου), mitycznego obrońcy Krety. Artysta został zainspirowany mitologią, dzięki czemu dokładnie tak przedstawił swoje dzieło.
Jaskrawoczerwona rzeźba „Filakas” (strażnik po grecku) obraziła tych, którzy uważali ją za niechrześcijańską i za symbol szatana. Trzymając greckie flagi i ikony, śpiewając hymny, kapłan i parafianie przeprowadzili demonstrację w miejscu, w którym posąg został zainstalowany. Jak się okazało, wielu widziało w posągu obraz Żołnierza Szatana, a miejscowy kapłan nawet wysłał list do burmistrza, domagając się jego rozbiórki.
Zapał niektórych mieszkańców do usunięcia „Upadłego Anioła” doprowadził do przecięcia kabla do oświetlenia rzeźby. Jak się jednak okazało, aktywiści przecięli niewłaściwy kabel i uszkodzili okablowanie trakcji tramwajowej. W rezultacie ruch na linii został tymczasowo zawieszony. Kilka dni później, 27 grudnia 2017 r., posąg został oblany białą farbą.
Источник: https://rua.gr
Źródło:  https://rua.gr

UWAGA ! Zaleca się włączenie automatycznego translatora w celu przetłumaczenia treści video.

Za: https://3rm.info/main/78552-greki-dokatilis-v-afinah-hotjat-postroit-cerkvi-satany-i-postavit-pamjatnika-bafometu.html

Publikacja: 12.01.2020

Przekład Tamara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.