Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > „Google WEWNĄTRZ twojej głowy”: implanty mózgowe na drodze do zrewolucjonizowania sztucznej inteligencji dla ludzi

„Google WEWNĄTRZ twojej głowy”: implanty mózgowe na drodze do zrewolucjonizowania sztucznej inteligencji dla ludzi

GOOGLE będzie w naszych głowach za sprawą implantów mózgowych, które są opracowywane w celu zrewolucjonizowania sztucznej inteligencji dla ludzi, według eksperta do spraw sztucznej inteligencji.

Inteligencja od dawna jest przedmiotem dyskusji w naukach fizycznych i społecznych. Czy inteligencja jest sprawą loterii genetycznej, czy jest czymś, co dana osoba ma lub po prostu nie ma? A może inteligencja budowana jest przede wszystkim metodami wychowawczymi, przyjaznym środowiskiem społecznym i lepszymi metodami edukacji?

Teraz nowa innowacja może rzucić poważną krzywą piłkę w serce tej debaty. Jest to proponowane stworzenie chipu implantu mózgowego, który pozwoliłby osobie, która go posiada uzyskać dostęp do całej mocy sieci za pomocą jednej myśli.

Chipy superwizyjne, które wejdą na rynek za pięć lat

Chip jest dziełem dr Morana Cerla, neurobiologa i profesora biznesu z Northwestern University współpracującego z dyrektorami w Dolinie Krzemowej, których odmówił wymienić. Dr Cerl wyjaśnia, że ​​chip ten działałby przez połączenie internetowe, które pozwoliłoby osobie uzyskać dostęp do odpowiedzi na wszelkie pytania, które mogą mieć. Powiedział, że chip mózgowy może znajdować się na rynku już za pięć lat.

Dr Cerl nie jest sam w próbach stworzenia tego rodzaju super-chipa, który łączy ludzki mózg z Internetem. Inżynierowie z Facebooka również ciężko pracowali nad tym, co nazywa się „interfejsem obliczeniowym mózgu”, a kontrowersyjny dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, również poparł podobny system w swojej firmie Neuralink, który ma na celu zapewnić lekarstwo na ślepotę.

Dr Cerl wyjaśnia, że ​​głównym celem badań w obecnym czasie jest ustalenie logistyki, w jaki sposób chip trafi w ludzkie głowy. „Wszyscy spędzają teraz dużo czasu, próbując znaleźć sposoby, aby dostać się do mózgu bez wywiercenia dziury w czaszce” – powiedziała Cerf. „Czy możesz zjeść coś, co trafi do twojego mózgu? Czy możesz jeść rzeczy w częściach, które złożą się w twojej głowie? „

Bez względu na to, w jaki sposób ostatecznie te firmy i jednostki osiągną cel, pojawienie się układu wywiadowczego jest czymś, z czym społeczeństwo będzie musiało sobie poradzić w najbliższej przyszłości. Rzeczywiście, około 40 000 ludzi w Stanach Zjednoczonych już żyje z inteligentnymi chipami, ale są one przeznaczone tylko do określonych celów medycznych.

Wraz z rozwojem rynku jasne problemy etyczne będą stawiane przez układ wywiadowczy, a problem ten sam rozpoznaje Cerl. „To już nie jest nauka problemu, to jest już problem społeczny „, powiedział Cerf. Mówiąc o ludziach, którzy będą mieć zainstalowane te chipy, powiedział: „Mogą zarabiać pieniądze tylko myśląc o właściwych inwestycjach, a my nie możemy; więc będą bogacić się, będą zdrowsi, będą żyli dłużej. Ponieważ te żetony są niewątpliwie dostępne tylko dla osób, które mogą już zapłacić najwyższego dolara, ryzykują utrwalania rosnącej przepaści nierówności w społeczeństwie pomiędzy bogatymi i biednymi.”

Najlepszy ekspert od AI Nikolas Kairinos uważa, że ​​w ciągu 20 lat implanty wprowadzone do ludzkich głów pozwolą nam nie pamiętać niczego. CEO i założyciel firmy Fountech.ai powiedział Daily Star Online: „Nie musisz niczego zapamiętywać. Nauka w niedalekiej przyszłości, nie będzie polegać na zapamiętywaniu czegokolwiek”.

Nikolas powiedział, że ludzie, nie wydając dźwięku, nie wpisując ani jednej rzeczy, usłyszą odpowiedź na każde pytanie, jakie możemy mieć w naszych głowach. ”Bez wydawania dźwięku lub pisania na klawiaturze, możesz zapytać – jak to powiedzieć po francusku? i natychmiast usłyszysz informacje z implantu sztucznej inteligencji i będziesz w stanie powiedzieć to słowo po francusku.

Nick mówi, że w przyszłości nie będziemy musieli uczyć się w szkołach, edukacja szkolna zniknie całkowicie. Wyjaśnił: „Potrzeba nauczania, aby posiadać wiedzę, zniknie, ponieważ będziemy mieli do niej natychmiastowy dostęp.”

„Google będzie w twojej głowie, a to nie jest daleko idące. To będzie jak posiadanie naprawdę inteligentnego asystenta, który będzie prawie taki jak ty.”

”Nick ma ponad 20-letnie  doświadczenie w pracy z technologiami informacyjnymi i komunikacyjnymi, koncentruje się na rozwiązywaniu problemów za pomocą sztucznej inteligencji. Wyjaśnił swoje przemyślenia na temat przyszłości sztucznej inteligencji Daily Star Online i powiedział nam o ogromnych zmianach, jego zdaniem roboty będą miały ogromne znaczenie w naszym codziennym życiu.

SI może spowodować rezygnację z „ostatniego bastionu wolności” – mówi ekspert

//players.brightcove.net/2540076170001/o9klXdNXL_default/index.html?videoId=5977111872001#t=8s

(Od Sobrius: implant sztucznej inteligencji w mózgu, to iście szatański pomysł, dewiza brzmi: nie będziemy musieli się uczyć, sztuczna inteligencja będzie nam wszystko mówić. Dla niektórych taka wizja to istny szczyt technologiczny, dla świadomych istny szczyt manipulacji, kontroli i kierowanie z góry naszymi myślami. Mam w głowie smutną wizję, że ludzie będą stać w kolejkach po taki implant, jedni dla prestiżu, że są tacy nowocześni i idą z tzw. duchem czasu (satanistycznym duchem), inni dla wygody, by nie musieć ciężko pracować nad swą inteligencją. Oczami wyobraźni już widzę, pseudo ambitne mamuśki biorące namiętnie udział w wyścigu szczurów, jak pchają swe pociechy do klinik, aby wszczepiono im ten implant – ich dzieci będą najlepsze, najmądrzejsze, odniosą sukces dzięki ich trosce. Totalne zniewolenie ludzi już puka do Naszych drzwi, im więcej będzie ludzi z tymi szatańskimi implantami, tym więcej będzie ludzkich zombi kierowanych przez elity.)

_Sobrius_

 

Na podstawie: https://truthunsealed.com/science/scientists-develop-brain-chips-to-make-people-superintelligent/

https://www.dailystar.co.uk/news/latest-news/762862/tech-news-ai-robot-brain-implants-google-inside-head

 

Polskie źródło: https://chrzescijanka.wordpress.com/2019/03/08/google-wewnatrz-twojej-glowy-implanty-mozgowe-na-drodze-do-zrewolucjonizowania-sztucznej-inteligencji-dla-ludzi/

http://chomikuj.pl/Sobrius

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.