Strona główna > Polska > Gmyz: Jednym z organizatorów “radosnego marszu w Gdańsku” jest Gąsiorowski. Tak, ten od Art-B

Gmyz: Jednym z organizatorów “radosnego marszu w Gdańsku” jest Gąsiorowski. Tak, ten od Art-B

Miasto Gdańsk organizuje alternatywne, wobec państwowych, uroczystości wybuchu II wojny światowej. Jak opisywali organizatorzy – jednym z elementów miał być „radosny Marsz Życia”. Dziennikarz Cezary Gmyz zauważył, że jego jednym z organizatorów miał być Andrzej Gąsiorowski, który znany jest z afery „Art-B”.

– Może to powtórzę bo się nie przebiło. Jednym z organizatorów radosnego Marszu Życia z okazji wybuchu II Wojny Światowej jest Andrzej Gąsiorowski, który przywozi Izraelczyków. Tak ten właśnie Gąsiorowski od Art-B. Jego przestępstwa się przedawniły i może swobodnie jeździć do Polski – napisał Gmyz.

Gasiorowski to „przedsiębiorca”, działacz społeczności żydowskiej, od 1990 roku wiceprezes spółki Art-B, od 1 sierpnia 1991 roku mieszkający w Izraelu, poszukiwany przez Interpol i polską policję w związku ze sprawą tzw. „afery Art B”, którą umorzono w 2016 z powodu przedawnienia.

[Izrael przez 25 lat nie wydał przestępcy wymiarowi sprawiedliwości. MD]

Źrodło: https://tysol.pl/a35318-Gmyz-Jednym-z-organizatorow-radosnego-marszu-w-Gdansku-jest-Gasiorowski-Tak-ten-od-Art-B

3 thoughts on “Gmyz: Jednym z organizatorów “radosnego marszu w Gdańsku” jest Gąsiorowski. Tak, ten od Art-B

  1. Gąsiorowski przyjechał s sprawie forsy z amber gold, przeznaczanych na budowę III świątyni.Ma doświadczcie z akcją Most.

  2. @dudu.aSkok Wołomin?wyparowało tam 10 mld zł.udziałowców obciążają stratami ,złodziei brak?I tak się tą biedną Polskę cały czas łupi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.