Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Globalny Wielki Reset. Inflacja, wycofanie gotówki, CBDC cyfrowa waluta Banku Centralnego. Totalne zniewolenie. Czyli Co szykują nam globaliści?

Globalny Wielki Reset. Inflacja, wycofanie gotówki, CBDC cyfrowa waluta Banku Centralnego. Totalne zniewolenie. Czyli Co szykują nam globaliści?

Czytając tytuł pewnie myślisz, że to zbiór ostatnio modnych teorii spiskowych. Niestety nie. To wszystko może się wydarzyć, jeśli my ludzkość nie obudzimy się. Jeśli powiedzmy 2 lata temu powiedziałbym Ci, że globalna pandemia sparaliżuje świat, że przedsiębiorcy nie będą mogli prowadzić swoich biznesów, że ludzie będą zamknięci w swoich domach, nie będą mogli dostać się do lekarza czy do szpitala, że będą umierać w swoich domach, uwierzył byś mi? Raczej nie. Uznałbyś mnie za szalonego wyznawcę teorii spiskowych, lub bajkopisarza od science fiction.

Tymczasem, taki scenariusz wydarzeń był omawiany podczas Eventu 201. Na sześć tygodni przed wybuchem plandemii koronawirusa, WHO zorganizowało w Stanach Zjednoczonych konferencję Event 201 z udziałem Bill’a Gates’a. Jest wiele artykułów w sieci na ten temat, prezentujących skrajnie rożne opinie. Faktem jest że ONZ i jej agenda WHO to organizacja globalistów. Kiedy po II Wojnie Światowej powoływano ONZ miała to być instytucja pilnująca pokoju na świecie. Sami widzicie jak zdała egzamin, skoro od tego czasu same Stany Zjednoczone wywołały ponad 200 różnych konfliktów zbrojnych na całym świecie. Wspomnę tylko o ostatnich wojnach stoczonych w obronie petrodolara takich jak: Irak, Afganistan, Libia czy Syria. Wracając do ONZ to warto się zapoznać z planami globalistów, z tak zwaną Agendą 2030. Pod ładnymi hasłami typu zrównoważony rozwój i szczytnymi celami, takimi jak wyeliminowanie ubóstwa i głodu, kryje się plan budowy NWO, Nowego Porządku Świata. Co do teorii spiskowych które stały się faktem, to zachęcam do zapoznania się z filmem Tradera 21, który nie jest specjalistą od owych teorii, tylko od inwestowania. (Teorie spiskowe, które stały się faktem https://www.youtube.com/watch?v=yaDG3PM7L_Q&t=1383s)

To, co obecnie obserwujemy w związku z korona kryzysem to gigantyczny dodruk pieniądza i coraz większe deficyty budżetowe. Nie dziwi więc stale rosnąca inflacja. Nie da się bowiem bez końca drukować pieniądza dłużnego czyli opartego na długu bez wywołania w końcu hiper inflacji. Dzisiejszy pieniądz jest długiem, bo jest kreowany przez banki, kiedy Ty czy Twój rząd zaciąga kredyt. Szerzej wyjaśniam to w artykule Pieniądz czyli dług.

Inflacja jest wypadkową dwóch czynników: ilości pieniądza w obiegu i tempa jego cyrkulacji. Skoro są drukowane ogromne ilości nowego pieniądza, to wysokiej inflacji jeszcze nie widzimy, bo ludzie podczas początkowej fazy kryzysu, w obawie o pracę i swoje dochody, nie wydają swoich oszczędności. Szerzej mechanizmy kryzysu omawiam w artykule Komu służy Światowy Kryzys zadłużenia.

Kiedy jednak społeczeństwo zorientuje się, iż ceny towarów i usług bardzo wzrosły, a oszczędności z dnia na dzień topnieją, to wtedy ludzie ruszą na odkładane dotąd zakupy, a ceny eksplodują. W normalnych czasach, gdyby tak się stało, to Bank Centralny a w Polsce Rada Polityki Pieniężnej podniosłaby stopy procentowe, żeby zahamować inflację. Teraz jednak tak się nie stanie. Celem Banków Centralnych jest bowiem doprowadzenie do upadku obecnej hybrydowej waluty, po to aby wprowadzić nową, w pełni cyfrową walutę CBDC central bank digital currency, czyli walutę cyfrową banku centralnego, niewymienialną na gotówkę.

Po drodze do tego celu będziemy zapewne świadkami upadku kilku, bądź kilkunastu banków. Dla sektora bankowego niskie stopy procentowe, a wręcz realnie ujemne, są sporym problemem. Do tego spada ilość zaciąganych kredytów firmowych i konsumenckich. Kredyty już zaciągnięte nie są spłacane. Pieniędzy z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego nie wystarczy dla wszystkich. Nie wystarczy ich nawet w przypadku bankructwa choćby jednego dużego banku. Stąd takie banki określa się mianem zbyt wielkich by upaść.

W powstałym chaosie, nowy system bankowy wydawać się będzie społeczeństwu wybawieniem. Uzasadnienia dla jego wyższości nad starym usłużni bankierom politycy znajdą. Będą nam wmawiać, iż gotówką posługuje się szara strefa, gangsterzy I przestępcy. Gotówka to przeżytek, relikt minionej epoki. I my jak zwykle kupimy tą bajkę. Bo większość społeczeństwa zapatrzona jest w telewizor i kupi każde płynące stamtąd kłamstwo. Tacy już jesteśmy, wolimy ładne kłamstwo od gorzkiej prawdy. Musimy jednak wiedzieć, że Politycy to zawodowi kłamcy i oszuści, przedstawiciele banków i korporacji. Szerzej omawiam to w artykule Kto rządzi Światem, pieniądze czy politycy?

Jeśli damy sobie zabrać gotówkę to staniemy się w pełni zależni od systemu i każda nasza transakcja, umowa kupna sprzedaży będzie przez system kontrolowana. Wyobraź sobie taką sytuację. Idziesz do sklepu, chcesz kupić chleb a tu odmowa transakcji , komornik lub urząd skarbowy zablokowali Ci konto. Nie masz nic, żadnych pieniędzy na czarną godzinę bo gotówka już nie istnieje.

Chodzi zatem o totalną kontrolę a nie o nasze dobro. Przypomnę, że dla naszego dobra zgodziliśmy się na obowiązkową rejestrację kart sim do telefonów, ograniczenia w płatnościach gotówką między przedsiębiorcami, zgadzamy się na cenzurę w internecie i usuwanie treści niezgodnych z oficjalną propagandą. Jako przykład podam choćby zablokowanie kont prezydentowi Donaldowi Trumpowi. Naszą codziennością stało się: usuwanie filmów, blokowanie kont, prezentujących niezgodne z mediami głównego nurtu treści.

Warto zapoznać się z tematami poruszanymi na World Economic Forum i pomysłami Klausa Schwaba. Wielki reset to oficjalne hasło Światowego Forum Ekonomicznego. W tym roku forum odbyło się on-line a jego bohaterem był komunista prezydent Chin – Xi Jinping, który miał zaszczyt je otworzyć.
Skoro globaliści tak kochają Chiny, lokują tam swoje fabryki, budując ich potęgę, to dla nas może to oznaczać jedno, chcą nam zbudować komunę 2.0 na wzór chiński. Przetestowane tam rozwiązania takie jak punktowy system oceny obywatela, social scoring system, chcą implementować na cały świat. To będzie bardziej korporacjonizm czyli faszyzm niż komunizm jaki niektórzy pamiętają z czasów PRL’u. Na rynku pozostaną dwa rodzaje pracodawców: socjalistyczne prze regulowane i rozpasłe państwo oraz prywatne wielkie korporacje. Dla reszty niepotrzebnych społecznie ludzi, dochód gwarantowany i sklepy socjalne. Planowane jest zniesienie własności prywatnej. Potrzebne nam w danym momencie rzeczy takie jak autonomiczny elektryczny samochód będziemy mogli wypożyczyć, pod warunkiem iż będzie nas na to stać. Wspomniany dochód gwarantowany wypłacany nam w CBDC będziemy musieli wydać np.: do końca miesiąca. Jeśli tego nie zrobimy to środki jakie nam zostaną w cyfrowej walucie zostaną nam z konta wykasowane.

Już teraz mamy do czynienia z ujemnymi realnymi stopami procentowymi. Oszczędzający, którzy trzymają swoje środki płatnicze w banku przy oprocentowaniu 1% czy 0,10% i oficjalnej inflacji CPI rzędu 3,7% tracą swoje ciężko zarobione pieniądze. Od swoich marnych procentów płacą jeszcze 19% podatek Belki. I to wszystko dla naszego dobra. Płacimy podatek inflacyjny nawet tego nie wiedząc. Według neoklasycznej ekonomi ujemne stopy procentowe mają służyć ożywieniu gospodarki, lub raczej wywołaniu inflacji która zdewaluuje ogromne zadłużenie państw i kupi nam trochę czasu przed nieuniknionym Wielkim Resetem.

Nikogo to nie dziwi, iż te same banki które płacą nam maksymalnie 1% od Naszych oszczędności, proponują nam kredyty na 13 -14 %. Banki Centralne skupują obligacje rządowe, które są tak nisko oprocentowane, że żaden inwestor by ich nie kupił. Skupują też obligacje korporacyjne, dotując wybranych, a nawet akcje aby utrzymać sztuczną hossę na giełdzie w czasach kryzysu. Czy to jest Waszym zdaniem kapitalizm czy może coś już zupełnie innego?

Warto wiedzieć jeszcze jedną rzecz. Wasze pieniądze w banku wcale nie są wasze. Są własnością banku w którym je trzymacie. Zapis stanu waszego konta, to tak naprawdę zapis, ile bank jest wam winny. Bank wcale nie ma Waszych pieniędzy. Gdyby nagle wszyscy klienci poszli do banku po pieniądze to by się okazało, że bank nie ma tyle gotówki. Do tego dochodzi jeszcze dyrektywa EU która spowodowała nowelizację ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym o nazwie bail- in. Legalizuje ona możliwość kradzieży pieniędzy należących do klientów i akcjonariuszy upadającego banku. Tak więc widzicie pod czyje dyktando nowelizuje się prawo.
Ekonomia neoklasyczna doprowadziła do korporyzacji ustroju demokratycznego. System podatkowy faworyzuje szczelny krąg uprzywilejowanych.

Jeśli chcesz wiedzieć jak działa system finansowego wyzysku, zapraszam do artykułu Piramida finansowej władzy Rotschildów.

Każdy kryzys czemuś służy. Kryzys 2007- 2009 wzmocnił władzę Banków Centralnych. Obecny kryzys ma nas doprowadzić do Wielkiego Resetu i eliminacji gotówki. Kryzys to też czas, w którym odbywa się niespotykany kiedy indziej transfer majątku od klasy średniej i reszty podatników do najbogatszych elit.

Ludzie zadają sobie pytanie, kiedy skończą się niekonstytucyjne ograniczenia naszej wolności? Kiedy wróci normalność? Odpowiedź jest prosta. Normalność wróci wtedy, kiedy przestaniemy się zgadzać na nienormalność.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł i chciałbyś czytać więcej treści na tym blogu, to wesprzyj Autora kupując: ebooka lub audiobooka „Wolność finansowa i duchowa. Cywilizacja strachu czy Nowa Ludzkość” SKLEP

Polecane artykuły o Globalnym Wielkim Resecie

Globaliści planują Wielki Reset

Czy koronawirusowy Wielki Reset wprowadzi nową wersję komunizmu światowego?

Polecane filmy

Czy Twój bank może cię legalnie okraść?

Czterej Jeźdźcy apokalipsy. Film wyemitowany przez telewizję PLANETE (PL CAŁY FILM)

źródło: wolnoscfinansowa.edu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.