Strona główna > Świat > Globalizm – lepsza okropna śmierć niż okropności bez końca

Globalizm – lepsza okropna śmierć niż okropności bez końca

Na przełomie roku, znany niezależny amerykański publicysta, były analityk CIA specjalizujący się w tematyce sowieckiej i rosyjskiej, zaprezentował globalną strategiczną ocenę 2018 i perspektywy na rok 2019 (https://thesaker.is/from-2018-to-2019-a-quick-survey-of-a-few-trends/.

Artykuł jest na tyle dosadny i w mym odczuciu trafny, że pozwalam sobie zaprezentować go prawie w całości:

„Rok 2018 przejdzie do historii jako punkt zwrotny w geostrategicznej ewolucji naszej planety. Z wielu przyczyn tego zaprezentuję tylko te najważniejsze.

Imperium zawahało się wielokrotnie

Żydo-anglosaskie imperium wystosowało do swych adwersarzy wiele gróźb, ale w ostatecznym rozrachunku wycofywało się z nich. Wbrew pozorom Imperium jest w defensywie na wielu frontach, z których zacytuję tylko kilka najistotniejszych:

1. Warto przypomnieć wszystkie gigantyczne groźby Trumpa w stosunku do Korei Północnej. Administracja promulgowała zamiar wysłania aż trzech grup lotniskowców ku wybrzeżom tego kraju, grożąc mu całkowitym unicestwieniem. Ostatecznie włączyła się w grę Korea Południowa, otwierając bezpośredni kanał negocjacji i wszystkie groźby USA obróciły się w niwecz.

2. W kwietniu USA, Francja i Wielka Brytania zaatakowały Syrię w celu „ukarania” jej za rzekome użycie broni chemicznej. Ze 103 rakiet, 71 było zestrzelonych przez Syryjczyków. Pomimo to żydomedia odtrąbiły wielki sukces tego przedsięwzięcia.

3. Przez cały rok oczekiwaliśmy na ukraiński atak na Donbas, który nie zmaterializował się, zapewne z powodu ostrzeżenia Putina o zagrożeniu dla samej państwowości Ukrainy w przypadku takiego aktu.

4. We wrześniu w Syrii izraelskie samoloty szturmowe skryły się za rosyjski IŁ 20, w wyniku czego zarówno samolot, jaki i załoga zostały zniszczone rakietą obrony przeciwlotniczej. W odpowiedzi na ten akt, Rosjanie przekazali Syrii nowoczesne systemy obrony przeciwlotniczej S-300, w rezultacie czego Izrael zmuszony był zaprzestać nalotów na to państwo. No nie zupełnie. W jednym przypadku izraelskie myśliwce skryły się za dwa pasażerskie samoloty.

5. W grudniu Trump ogłosił wycofanie swych wojsk z Syrii. „Jedyne supermocarstwo”, „niezbędna nacja”, „przywódca wolnego świata”, nie było nawet w stanie poradzić sobie z osłabioną ofiarą i pomimo wieloletnich gróźb, musiało pozostawić „potwora” Assada u władzy.

6. Do grona wielu mniejszych porażek zaliczyć można: fiasko morderstwa Kaszogi, fiasko wojny w Jemenie, Afganistanie, Iraku, nieudane próby usunięcia prezydenta Maduro w Wenezueli, oraz stopniową utratę kontroli nad UE, oraz katastrofę wojny gospodarczej z Chinami. Wspólnym mianownikiem wymienionych spraw jest niemoc Stanów w realizacji swych zadań. Pogarszają sytuację wewnętrzne walki w łonie elity. Gdy wszystko idzie dobrze panuje w jej łonie harmonia, gdy system się wali, każdy walczy tylko za siebie w myśl powiedzenia: Zwycięstwo ma wielu ojców, przegrana jest sierotą. W rzeczywistości USA nie jest super-mocarstwem, ale upadającym państwem w całym zakresie spraw, a główną przyczyną głoszenia mocarstwwego statusu jest jego potęgą nuklearna, na podobieństwo Rosji w latach 90-tych. Co do amerykańskich sił zbrojnych to są one niezwykle skuteczne w zabijaniu mas ludzkich, głównie cywilów, ale nie są zdolne do osiągnięcia zadanych celów militarnych. Dla porównania, Rosja w krótkim czasie, małymi siłami zdołała ustabilizować sytuację w Syrii, czego przez wiele lat nie mogły dokonać Stany.

Porażka próby podporządkowania, lub choćby kontroli Rosji

Amerykańska potęga wojskowa oparta jest na następujących elementach:

-strategiczne rakiety balistyczne

-lotnictwo

-lotniskowce

-systemy obrony antyrakietowej

-tysiąc (1000) baz wojskowych rozrzuconych po całym świecie

W odpowiedzi na te zagrożenia Rosja wprowadziła najnowocześniejszy system obrony powietrznej zwanej przez dowódców amerykańskich Russia’s anti-access/area denial (A2/AD) oraz hyperdzwiękowe rakiety Kindżał, które spowodowały że cała nawodna flota USA staje sie bezużyteczną w ewentualnym ataku na Rosję. Rakiety owe mogą zniszczyć wszystkie amerykańskie okręty bez względu na ich systemy obrony przeciwlotniczej. Podobnie, zainstalowanie termonuklearnych rakiet Sarmat i Awangard spowodowało pełną bezużyteczność amerykańskiego systemu obrony antyrakietowej (ABM). W tym miejscu należy podkreślić, że żaden z rosyjskich systemów uzbrojenia nie jest w stanie zapobiec wyprzedającemu amerykańskiemu atakowi nuklearnemu lub konwencjonalnemu. Jedyne co one osiągają to pewność, że amerykańscy przywódcy nie będą dalej funkcjonować w iluzji możliwości uniknięcia rosyjskiego uderzenia odwetowego. Rosja ma obecnie więcej niż trzeba rakiet lądowych, morskich i lotniczych, by całkowicie zmieść z powierzchni ziemi Stany Zjednoczone w odwetowym uderzeniu. Na dodatek nowe rakiety dalekiego zasięgu są w stanie zniszczyć każdy cel położony w dowolnym miejscu planety.

Ignacy Nowopolski

Za: https://www.salon24.pl/u/ignacynowopolskiblog/923334,globalizm-lepsza-okropna-smierc-niz-okropnosci-bez-konca
Opublikowano: 05.01.2019 00:13. Ostatnia aktualizacja: 05.01.2019 06:51.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *