Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Głęboko ukrywane żydowskie korzenie Murdocha – biografia

Głęboko ukrywane żydowskie korzenie Murdocha – biografia

Żydowskie korzenie Murdocha

a
Rupert Murdoch, właściciel jednej z największych na świecie korporacji prasowej, telewizyjnej i wydawniczej – News Corporation, do której należą m.in. pisma The Sun, New York Post, The Times, Daily News, stacje telewizyjne British Sky, wytwórnie filmowe Metromedia, Sky Channel i wytwórnia 20th Century Fox.

Murdoch “przyjął obywatelstwo USA z powodów biznesowych”, jak mówi Richard H. Curtiss, redaktor waszyngtońskiego Raportu o Sprawach Bliskiego Wschodu. Keith Rupert urodził się w Melbourne, Australia, 11 marca 1931 roku. “Ojciec Ruperta, Sir Keith Murdoch, był wydawcą gazety, a jego matka ortodoksyjną Żydówką,” napisał Curtiss: “choć Murdoch nigdy nie podaje tej informacji w swojej biografii”.

W 1928 roku, ojciec Murdocha ożenił się z Elisabeth Joy Greene, córką Ruperta Greene’a, mieli syna, Keitha Ruperta i trzy córki. Póżniej Keith Rupert jako pierwsze imię wybrał Rupert, imię jego dziadka ze strony matki.

Młody Keith kształcił się w modnej australijskiej prywatnej szkole Geelong, następnie w elitarnym i arystokratycznym Oxfrod University w Anglii, jak mówi czasopismo Candour (UK).

“Ojciec Ruperta, Sir Keith Murdoch, zdobył wybitną pozycję w australijskim społeczeństwie poprzez przypadkowe małżeństwo z Elisabeth Joy Greene, córką bogatej rodziny żydowskiej. Dzięki koneksjom swojej żony, Keith Murdoch awansował ze stanowiska reportera na prezesa brytyjskiej gazety, dla której pracował. Miał wystarczająco pieniędzy by kupić sobie brytyjski tytuł szlachecki, dwa dzienniki w Adelajdzie, płd Australia, oraz stację radiową w odległym mieście górniczym”, napisał Candour w 1984 r.

Chociaż Murdoch “usiłował ukryć” swoje żydowskie pochodzenie, otwarcie wspierał skrajnych prawicowych syjonistów, takich jak Benjamin Netanjahu i Ariel Szaron. Netanjahu, autor książki The War on Terror: How the West Can Win [Wojna z terrorem: jak Zachód może ją wygrać] w 1986 r. jest częstym komentatorem w Fox News Murdocha.

Wsparcie Murdocha dla ekstremistów syjonistycznych jest dobrze znane i udokumentowane. Jak powiedział gubernator stanu Nowy Jork, George Pataki: “Nie ma gazety w USA, która bardziej wspiera Izrael niż New York Post [Murdocha]“.

To właśnie poprzez sieć organizacji syjonistycznych, w których Murdoch odgrywa kluczową rolę, ma powiązania z osobami, które zorganizowały prywatyzację, i uzyskał kontrolę nad World Trade Center – na krótko przed jego zniszczeniem.

Te kluczowe osoby to: Larry Silverstein i były izraelski komandos Frank Lowy, wątpliwej reputacji właściciele dzierżawy, którzy przejęli kontrolę nad WTC sześć tygodni przed 11 IX, jak również szef Zarządu Portu, Lewis M. Eisenberg, który udzielił zezwolenia na dzierżawę.

Murdoch należy do, i był uhonorowany przez liczne czołowe organizacje syjonistyczne, w których wysokie stanowiska zajmują Silverstein, Lowy i Eisenberg. Organizacje te obejmują Anti-Defamation League (ADL), United Jewish Appeal (UJA) oraz nowojorskie Muzeum Dziedzictwa Żydowskiego – Żywy Pomnik Holokaustu.

Pięćdziesiąt dni przed 11 IX, Silverstein Properties i Lowy’ego Westfield America uzyskują 99-letnią dzierżawę na WTC. Zarząd Portu w Nowym Jorku i New Jersey przekazuje WTC w prywatne ręce Silversteina i Lowy’ego 24 lipca 2001 roku.

Następnie Silverstein and Lowy przejmują kontrolę nieruchomości o powierzchni 10,6 mln stóp kw [990.000 m kw], w tym bliźniacze wieże i dwa 9-pietrowe budynki biurowe. Silverstein razem z byłym izraelskim komandosem Lowym zarządzali wejściem do WTC.

Lowy wydzierżawił powierzchnię handlową zwaną The Mall w WTC, o powierzchni 427.000 stóp kw.[39.669 m kw].

“Na sześć tygodni przed zniszczeniem budynków WTC, Zarząd Portu zakończył proces 99-letniej dzierżawy dla Larry’ego Silversteina, który wybudował budynek 7 WTC [a który w tajemniczy sposób rozleciał się 11 IX o 17.25].

“Jednocześnie powierzchnię handlową pod budynkiem wydzierżawiono Westfield America, amerykańskiej filii australijskiej firmy, która jest jednym z największych na świecie operatorów centrów handlowych”, napisał Paul Goldberger w New Yorker, 20 maja 2002 roku.

“Silverstein i Westfield dostali pozwolenie na odbudowę struktur, na wypadek gdyby zostały zniszczone, i Westfield ma prawo do zwiększenia powierzchni sklepowej o 30 procent”, napisał Goldberger.

Silverstein pozywa za ubezpieczenie warte około $ 7,2 mld za utratę zniszczonego WTC – i jego spodziewany zarobek – za wynajęte przez niego nieruchomości z zaliczką $100 mln – z pożyczonych środków.

Murdoch syjonista

“Murdoch jest bliskim przyjacielem Ariela Szarona”, mówi Sam KIley, dziennikarz brytyjskiego The Timesa, zajmującego się Bliskim Wschodem, o człowieku, który przejął ten kiedyś znany brytyjski dziennik. Kiley powiedział, że przyjaźń Murdocha z izraelskim premierem spowodowała, że personel wyższego szczebla musiał kiedyś przeredagować ważny artykuł.

“Pracownicy ci tak bardzo bali się zirytować Murdocha, że gdy udało mi się wytropić i sfotografować jednostkę armii izraelskiej, która zabiła Mohammeda al-Durraha, 12-letniego chłopca, którego śmierć utrwalono na taśmie i stała się ikoną konfliktu, poproszono mnie by artykuł ‘nie wspominał o zmarłym dziecku’”, napisał Kiley. “Po tej rozmowie zabrakło mi słów, więc odszedłem”.

Szaron i Murdoch są starymi przyjaciółmi. Pietnastego października 1982 roku, miesiąc po masakrze tysięcy uchodźców palestyńskich w obozach Sabra i Szatila w Bejrucie, zbrodni wojennej, która wydarzyła się pod bezpośrednim dowództwem Szarona, izraelski minister obrony spotkał się z Rupertem Murdochem i innymi, podobno w celu przyspieszenia “przejęcia ziemi na Zachodnim Brzegu”.

Dla Murdocha i jego redaktorów z Nowego Jorku i Londynu, spotkanie z Szaronem obejmowało ‘wycieczkę objazdową nad Izraelem helikopterem bojowym, lot nad Wzgórzami Golan, Zachodnim Brzegiem i osiedlami”.

“Zawsze wierzyłem w przyszłość Izraela i cele międzynarodowej społeczności żydowskiej”, powiedział Murdoch podczas wiosennego zbierania funduszy dla Muzeum Dziedzictwa Żydowskiego – Żywego Pomnika Holokaustu, 29 kwietnia 2001 r.

Od początku News Corp, jego globalna firma, “wspierała żydowską sprawę narodową”, powiedział Murdoch.

Larry Silverstein, który wtedy jeszcze nie miał dzierżawy WTC, wziął udział w zbieraniu funduszy z Murdochem i podobno powiedział o planach szefa muzeum Roberta Morgenthau, powiększenia muzeum: “Będę was wspierał… tak długo jak będzie miał mniej niż 110 pięter”.

Murdoch i ADL

“Henry Kissinger, Rupert Murdoch i Mortimer Zuckerman są członkami komitetu obiadowego ADL”, jak mówi raport na temat niedawnej imprezy zbierania funduszy przez ADL, podczas której kontrowersyjny premier włoski Silvio Berlusconi otrzymał przyznawaną przez ADL Nagrodę Wybitnego Męża Stanu.

Silverstein i Eisenberger zajmowali wysokie stanowiska w United Jewish Appeal (UJA), miliardowej syjonistycznej organizacji “charytatywnej”, która hojnie wspierają finansowo Murdoch i Lowy. W 1977 roku, Henry Kissinger przyznał Murdochowi nagrodę UJA jako “Humaniście Roku”.

Silverstein to były prezes UJA. Ta organizacja zbiera setki milionów dolarów rocznie na sieć agencji syjonistycznej w USA i Izraelu. Eisenberg, który odegrał kluczową rolę w uzyskaniu dzierżawy dla Silversteina, jest z zarządzie planowania UJA.

Eisenberg, będąc w Zarządzie Portu, był kluczową postacią, która negocjowała 99-letnią dzierżawę dla Silversteina i Franka Lowyego Westfield America, którzy złożyli niską ofertę na dzierżawę 110-piętrowych wież i centrum handlowego.

Murdoch i urodzony w Czechosłowacji izraelski komandos Frank Lowy, były bojownik w izraelskiej Brygadzie Golani, który wyemigrował do Australii w latach 1950, przyjaźnią się od dawna, o czym przypomniał Murdoch podczas kolacji Stowarzyszenia Amerykańsko-Australijskiego (AAA), na której zbierano fundusze w celu uhonorowania syna Franka, Petera S Lowyego, w Nowym Jorku 29 listopada 2002 roku. Obecni byli również Larry Silverstein z żoną.

Pewni reporterzy mówią o AAA, do której członków należy James Wolfensohn, prezydent Banku Światowego, który zebrał gotówkę dla Ruperta Murdocha, kiedy ten rozpoczynał swoje interesy w Ameryce, jako “mafii kangurowej”.

“Frank był odważnym i zdecydowanym wojownikiem”, powiedział były dowódca Lowyego, Rafi Kocer. Lowy podarował około $350.000 na budowę muzeum w Izraelu poświęconemu jego byłej brygadzie.

Obecnie, Lowy i jego trzej synowie kontrolują Westfield Corp, jedną z największych operatorów centrum handlowych w Ameryce – i na świecie.

Ubezpieczony na wypadek ataków terrorystycznych

Dwunastego września 2001 roku, The Jerusalem Post napisał: “Frank Lowy, który wyemigrował z Izraela do Australii w 1952 roku, posiada 99-letnią dzierżawę 425.000 stóp kw. [39.669 m kw] powierzchni handlowej w zniszczonym WTC… Westfield powiedział dzisiaj, że ma ubezpieczenie na wypadek ataków terrorystycznych i na skutek tego jego dochód nie ulegnie zmianie”.

Sydney Morning Herald opisuje Lowyego jako “człowieka, który zdobył pozycję poprzez mocne zainteresowanie holokaustem i izraelską polityką”.

Christopher Bollyn – American Free Press –  tłumaczenie Ola Gordon

Christopher Bollyn – dziennikarz śledczy, autor licznych publikacji na temat 11 września 2001 r. dla waszyngtońskiej American Free Press. Zajmuje się badaniem różnych aspektów ataków 11 IX i ujawnionych faktów i dowodów, które podważają oficjalną wersję wydarzeń. Próbowano go szkalować jako “antysemitę” w celu zdyskredytowania go i zdyskredytowania jego pracy. Na czele obu organizacji, ADL i Fox News, stoi urodzony w Australii syjonista o nazwisku Keith Rupert Murdoch.

Źródło: http://www.veteranstoday.com/2011/07/16/murdochs-deeply-hidden-jewish-roots-a-biography/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.