Strona główna > Rosja > Girkin o swoim prezydencie: „Putin to polityczny kloszard i prostytutka”

Girkin o swoim prezydencie: „Putin to polityczny kloszard i prostytutka”

Przeczytaj koniecznie: Trybunał Wojskowy o destrukcyjnej działalności Putina

„Wszystko, co robi w ostatnim czasie, wygląda tak: jak prostytutka idzie najpierw do Amerykanów. Z Amerykanami nie wyszło, to do Chińczyków. Ci go z kopa po tym, jak już swoje utargowali, wtedy on znowu do Amerykanów”. O idolu Rosjan, Władimirze Putinie, były szef rosyjskiej rewolty w Donbasie Igor Girkin (Striełkow) nie ma najlepszego zdania.

Putin jest wg Girkina jak Dymitr Samozwniec, kloszard i ulicznica w jednym: podda się we wszystkim i wszystkich zdradzi. Wycofa się  z konfliktu w Donbasie, a i sukces w Syrii jest wątpliwy. Girkin nie szczędzi Putinowi „komplementów” komentując również plany deokupacji japońskich Kuryli, o czym słychać coraz głośniej.

„Stchórzył w 2014 roku,  nie odważył się na decydujący krok i zaczął się cofać w Donbasie. I będzie się tak cofać dopóki się da i dopóki wszystkiego i wszystkich nie sprzeda. Sprzeda nawet Kreml – mówi wściekły Girkin, który na zlecenie Kremla miał utworzyć na wschodzie Ukrainy „Noworosję”.

Girkin już wcześniej nie był zbyt łaskawy dla swojego prezydenta: „Może go spotkać los imperatora Mikołaja II rozstrzelanego na Uralu w 1918 roku albo Slobodana Milosevica, który zmarł w 2006 roku w więzieniu w Hadze” – zapowiadał już w marcu 2015 roku, kiedy zaczynalo się głośno mówić, że z „Noworoji” będą nici. Dwa miesiące później, w maju, ostrzegał, że Stany Zjednoczone zamierzają ostatecznie zlikwidować Rosję jako samodzielne państwo. „W tym celu Rosję trzeba maksymalnie wyczerpać, docisnąć ekonomicznie i zachwiać poparciem ludności dla władz” – pisał na portalu społecznościowym VKontakte.

W jego wówczas lansowanej ocenie pułapka, w jaką Kreml sam się wpędził rękami Surkowa (najbliższego doradcy Putina) i jego współpracowników, to pułapka z podwójnym zaciskiem: z jednej strony konieczność dotrzymania zobowiązań wobec ONZ i OBWE, z drugiej – wobec separatystów. „Którąś z tych rzeczy trzeba będzie poświęcić. Poświęcenie pierwszej oznaczałoby prawdziwą „zimną wojnę” z Zachodem. Poświęcenie drugiej – polityczne samobójstwo Putina i jego otoczenia, a następnie rozpad Rosji” – prorokowł były dowódca separatystów.

Źródło: http://kresy24.pl/terrorysta-girkin-o-swoim-prezydencie-putin-to-polityczny-kloszard-i-prostytutka-wideo/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *