Strona główna > Świat > George Soros: UE na skraju upadku

George Soros: UE na skraju upadku

a– Wewnątrz Unii Europejskiej utworzyły się i wzmacniają takie potężne dysproporcje gospodarcze i finansowe, że UE grozi ryzyko całkowitego rozpadu, powiedział żydowski finansista George Soros podczas prezentacji swojej książki „Tragedia Unii Europejskiej”. Ona – jak donosi korespondent ITAR-TASS  Vitalij Makarchev, miała miejsce 12 marca w Londynie. Książka jest zbiorem wywiadów i artykułów napisanych przez Sorosa w ostatnich latach.

„Głównym problemem w strefie euro i Unii Europejskiej jest to, że przepaść między krajami-wierzycielami UE i krajami-dłużnikami będzie się powiększać – podkreślił. -Unia Europejska zmierza do długotrwałego zastoju, który wzmocni nierównowagę. Niestety, Unia Europejska może nie przetrwać tej presji kryzysowej”.

Według jego opinii najlepszym rozwiązaniem tego problemu byłoby wyjście Niemiec ze strefy euro.

” Niemcy robią wszystko wyobrażalne i niewyobrażalne żeby zachować walutę euro. I waluta zostanie, – powiedział Soros – Problem strefy euro jest teraz taki, że Niemcy wprowadzają tylko minimalne niezbędne środki w celu wsparcia euro. Tymczasem luka pomiędzy krajami strefy euro według takich kluczowych wskaźników jak nadwyżka i deficyt balansu płatniczego nadal rośnie . „

„Ostra faza kryzysu finansowego w Unii Europejskiej pokonana i obecnie UE wchodzi w kryzys polityczny – powiedział Soros . – To jest wyrażone przede wszystkim na dwóch płaszczyznach: trudnościach z euro, a także w relacjach między Wielką Brytanią i Unią Europejską. W rezultacie, skrajnie prawicowe partie są w stanie uzyskać jedną trzecią głosów wyborców w UE . Będzie to miało ogromny wpływ na całą sytuację w Unii , co wzbudza wielki strach „.

Mamy nadzieję, że te obawy syjonisty i plutokraty są w pełni uzasadnione. Już teraz we Francji stale rośnie popularność partii kierowanej przez Marine Le Pen. Przypomnijmy, że szef Frontu Narodowego Francji wielokrotnie wzywała do niepodległości swojego kraju od UE i jej międzynarodowych, a raczej anty-narodowych, globalistycznych organizacji.

Źródło: http://www.rusimperia.info/news/id19196.html

Tłumaczenie: Olga Ka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.