Strona główna > NWO > Apokalipsa > Genetyczne i technologiczne udoskonalanie ludzi jest już czymś nieuchronnym

Genetyczne i technologiczne udoskonalanie ludzi jest już czymś nieuchronnym

Genetyka pokazuje, jak niewiele zależy od nas w kwestii cech naszego charakteru.  Neurobiologia udowadnia z kolei, że nasze decyzje zapadają, zanim jeszcze je wyartykułujemy. Świadomy wybór jest tak naprawdę kontrolowany przez reakcje chemiczne zachodzące w ludzkich organizmach. Co z tego wynika?

Osoby obdarzone przypadkowo cechami, które nie pomagają w odniesieniu ekonomicznego sukcesu, powinny być przez politykę społeczną rządów szczególnie wspierane, a jeśli są to cechy uniemożliwiające osiąganie życiowych sukcesów, to ludzie w ten sposób doświadczeni przez los, powinni być przez system utrzymywani.

Nie jest przecież ich winą „upośledzony” genom, tak samo jak nie jest zasługą ludzi odnoszących sukcesy to, że mogą je odnosić w wyniku przypadkowych reakcji chemicznych, dających im już na starcie przewagę nad resztą mniej uprzywilejowanych. Sprawiedliwość i uczciwość wymaga bezwarunkowej pomocy takim ludziom i grupom społecznym. Chodzi nie tylko o konkretne wsparcie finansowe, ale przede wszystkim o pomoc nakierowaną na ulepszanie genetyczne i cyborgizację.

Skoro ogrom cech warunkujących powodzenie jest determinowanych genetycznie oraz środowiskowo i człowiek nie ma na nie wpływu bądź ma wpływ niewielki, to zamiast oferować jedynie zapomogi, trzeba tak usprawnić politykę społeczną rządów, by mogły uruchomić instrumenty pozwalające zmieniać genom, abyśmy mogli dysponować większą inteligencją, wytrzymałością, odpornością, atrakcyjniejszym wyglądem i lepszymi cechami charakteru.

Rozwijana obecnie metoda edycji genów CRISPR/Cas9, jak też inne techniki, które na bazie tej metody pojawią się w przyszłości, może pozwolić na to, aby wziąć dowolną cechę z dowolnego organizmu, udoskonalić ją i umieścić wraz z innymi pożądanymi cechami w nowym ciele.

Do ulepszania charakterów można wykorzystać modyfikacje genu odpowiedzialnego za monogamię, maksymalne uwrażliwienie receptorów dopaminergicznych w celu jak największego pobudzenia układu nagrody w mózgu, wywołującego uczucie szczęścia oraz maksymalne zwiększenie ilości szarych komórek w skrzyżowaniu skroniowo-ciemieniowym w celu całkowitego odblokowania odruchów czystego altruizmu.

Obok genetyki pojawia się możliwość wykorzystania sztucznej inteligencji, chmur obliczeniowych i coraz doskonalszych uniwersalnych i dwukierunkowych interfejsów, zdolnych przesyłać informacje różnego rodzaju i przeznaczenia. Dzięki nim przez Internet i inne sieci mózg człowieka będzie łączyć się z całym światem, w  tym z samym Internetem, mózgami innych ludzi oraz z  komputerami  i  innymi urządzeniami elektronicznymi. 

Naukowcy z DARPA zauważyli, że precyzyjna aktywacja nerwów obwodowych pośredniczących w przekazywaniu impulsów z narządów ciała do ośrodkowego układu nerwowego, wywołuje wzmocnienie pewnych połączeń w mózgu. Analizy pokazały, że zupełnie bezbolesna i łatwo osiągalna stymulacja nerwów obwodowych przez skórę może aktywować regiony mózgu odpowiedzialne za uczenie się.

Dzięki temu można bardzo znacząco skrócić proces edukacji, obniżyć jego koszty i otworzyć przed ludźmi możliwość niezwykle szybkiego przyswajania wszelkich umiejętności: od nowych języków, przez sztuki walki, po programowanie maszyn. Podobne efekty daje technologia opracowywana przez naukowców z HRL Laboratories. Specjaliści pracują nad nagrywaniem aktywności mózgowej osób z konkretnymi umiejętnościami, np. zdolnością do pilotowania samolotów.

Następnie transmitują tę aktywność osobom bez takich zdolności. W przyszłości ta technologia może być użyta we wszystkich dziedzinach, w których przydatne są umiejętności praktyczne, które trzeba długo ćwiczyć. Obiecująco wygląda też pomysł wyodrębnienia cząsteczek tworzących pamięć łączących się razem w mózgu i tworzących wiedzę. Niedługo będzie możliwość przyswajania informacji w formie pigułek. Rozpuszczając się w organizmie uwolnią one cząsteczki wiedzy, które poprzez krwioobieg dostaną się do mózgu i sprawią, że nagle będziemy władać językiem chińskim, znać dzieła Szekspira albo rozwiązywać skomplikowane równania matematyczne.

Wywoła to bez wątpienia rewolucję społeczną. Zmieni się bowiem całkowicie perspektywa za pomocą której postrzegamy rzeczywistość i formy współpracy. Ten wielki przełom cywilizacyjny nadejdzie prawdopodobnie wkrótce po 2020 roku, być może już przed 2025 rokiem.

Za: https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/genetyczne-i-technologiczne-udoskonalanie-ludzi-jest-juz-czyms-nieuchronnym

Data publikacji: 21.02.2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *