Strona główna > Świat > Generał Siwkow: Rosja i Zachód na progu wojny (video)

Generał Siwkow: Rosja i Zachód na progu wojny (video)

Generał Konstantin Siwkow mówi : Rosja i Zachód na progu wojny.

aass

UWAGA! Transkrypt tłumaczenia treści video poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=MNu8VZBhzBw

W obecnych czasach pomiędzy Rosją a NATO nie ma żadnego spokoju, pomiędzy Rosją a NATO wzrasta napięcie militarne, pomiędzy Rosją a NATO narasta poważny polityczny, a dokładniej geopolityczny konflikt. Przyczyna tego konfliktu leży w tej geopolitycznej sytuacji, która ukształtowała się w świecie.

Z jednej strony jest cywilizacja zachodnia, na której czele stoją USA i kierują nią, z drugiej strony są wszystkie pozostałe cywilizacje. Zachodnia cywilizacja przeżywa najcięższy kryzys, który rozprzestrzenia się na pozostałe cywilizacyjne wspólnoty, formując tak zwany globalny, światowy kryzys. Ale korzenie tego kryzysu leżą w właśnie w cywilizacji zachodniej ponieważ struktura społeczna cywilizacji zachodniej nie odpowiada realiom nowego, szóstego systemu technologicznego. I tym bardziej cywilizacja zachodnia w nowym porządku świata, który powstał po rozpadzie ZSRR, nie jest zdolna do przetrwania w tym ekonomicznym systemie, który powstał.

Dobrobyt cywilizacji zachodniej w okresie istnienia ZSRR był zapewniony przez to, że mogła ona otrzymywać bardzo tanie surowce i sprzedawać, po bardzo wysokich cenach, swoją wysoko przetworzoną i technologicznie zaawansowaną produkcję. Po rozpadzie ZSRR protektorat zachodniej cywilizacji nad innymi krajami innych cywilizacji, przede wszystkim nad krajami Bliskiego Wschodu i Afryki północnej, które obawiały się ZSRR i bały się rozlicznych możliwości przewrotów państwowych organizowanych przez ZSRR, przepadł. I teraz prowadzą one w dziedzinie ekonomicznej swoją własną politykę, z jednej strony, a z drugiej strony globalizacja organizowana i realizowana przez tenże Zachód, jest nadzwyczaj szalona, polegająca na dezindustrializacji Zachodu i pojawieniu się takich monstrów jak Chiny i Indie.

Wynikiem tego stała się utrata ekonomicznej dominacji Zachodu a przy tym struktura społeczna, społeczne potrzeby zachodniej cywilizacji, zachodniej ludności, nie uległy zmianie. Na tym polega problem i rozwiązać ten problem Zachód może jednym z dwóch sposobów. Albo rozpętać wojnę światową, III Wojnę Światową, dzięki której długi Zachodu zostaną anulowane. Albo ustanowić kontrolę nad zasobami surowcowymi ale próba ustanowienia kontroli nad zasobami surowcowymi z zastosowaniem konwencjonalnej broni w Iraku i Afganistanie, załamała się.  A z zastosowaniem nowoczesnych, informacyjnych metod prowadzenia wojny, w ramach operacji „Arabska Wiosna”, także zakończyła się krachem.

Jedyny instrument, który pozostał Zachodowi ażeby ustanowić kontrolę nad zasobami surowcowymi, to broń jądrowa Stanów Zjednoczonych i innych krajów Europy. Ale tej broni jądrowej przeszkadza Rosja. Rosyjski potencjał jądrowy zdolny jest do starcia z powierzchni ziemi i USA i Europę. I w tych okolicznościach warunkiem przeżycia tych elit, warunkiem przeżycia cywilizacji zachodniej w takiej postaci w jakiej ona teraz jest, jest jedyny wyłącznie warunek. To jest zburzenie Rosji oraz zniszczenie i ustanowienie kontroli nad rosyjskim potencjałem jądrowym.

Tym się tłumaczy ten prosty fakt dlaczego z taką żarliwością pan Obama domagał się jądrowej opcji zerowej rozwijając przy tym swój system obrony przeciwrakietowej. Naturalnie dla tego ażeby rozwiązać zadanie rozgromienia Federacji Rosyjskiej potrzebne są specjalne metody prowadzenia wojny. Taranami czołgowymi z roku 1941 zadania tego nie da się rozwiązać. W Rosji istnieje potencjał jądrowy, który amatorów wojennych awantur szybko doprowadzi do otrzeźwienia. Pozostaje więc jedyna metoda, metoda stosowania miękkiej siły ale do tego żeby prowadzić wojnę metodą miękkiej siły potrzebna jest baza wypadowa.

Oto do wojny przeciwko Syrii są dwie bazy wypadowe, północna turecka i południowa jordańska. I częściowo izraelska. I to właśnie z tych baz prowadzona jest ofensywa bojówkarzy różnych organizacji ekstremistycznych, które prowadzą wojnę przeciwko syryjskiemu narodowi i syryjskiemu rządowi. I rola takiej bazy wypadowej, jeżeli spojrzeć na to według obwodu granic Rosji okrążonej wszędzie buforowymi, stosunkowo stabilnymi państwami, powinna przypaść Ukrainie, która ogólnie w tym systemie państw buforowych jest najsłabszym ogniwem, najbardziej niestabilnym, i tylko ze względu na to i tylko na to, wojna została wywołana ale wydarzenia na Ukrainie poszły nie tak jak planowano i jak planowali ich ideolodzy w Waszyngtonie.

Rosja odzyskała Krym, południowy wschód Ukrainy powstał tworząc nowe państwa buforowe. Rosja aktywnie zwalcza Zachód możliwymi środkami w tym celu ażeby nie dopuścić do przekształcenia Ukrainy w bazę wypadową do wojny przeciwko sobie. I w tych warunkach naturalnie wzrastają wojenne przygotowania NATO przeciwko Rosji. A w jakich kierunkach prowadzone są te przygotowania?

Pierwsze, które mogę zauważyć to prowadzenie intensywnej wojny psychologicznej przeciwko własnej ludności zachodnich narodów w celu stworzenia obrazu wroga z Rosji, przedstawienia jej jako agresora. Trzeba zauważyć, że z powodu, w znacznym stopniu, internetu, z powodu wysiłków niepaństwowych kanałów informacyjnych i naturalnie innych środków masowej informacji ten wariant wojny, niestety, Zachód przegrywa. Nie udaje mu się stworzenie obrazu Rosji jako wroga co potwierdza jeszcze raz przeprowadzony całkiem niedawno sondaż wśród ludności niemieckiej, który na przekór oczekiwanym przez jego organizatorów wynikom pokazał, że ponad 90% ludności popiera ten kurs, który prowadzi Rosja.

Drugim kierunkiem jest jądrowe rozbrojenie Rosji. No ale w warunkach kiedy wytworzyło się takie napięcie stawiając przed sobą zadanie zniszczenia jądrowego potencjału rosyjskiego w ramach negocjacji nie udaje się. Dlatego jedynym instrumentem pozostaje pozostaje utworzenie potężnego systemu obrony przeciwrakietowej.

Oczywiście perspektywicznie system obrony przeciwrakietowej, dzisiaj jeszcze nie jest gotowy do rozwiązania tego zadania, będzie zdolna zemleć, według różnych ocen, do 200, 300 rosyjskich rakiet balistycznych, pozostałe powinny być zniszczone przez pierwsze, tak zwane, zmasowane rakietowo-lotnicze uderzenie strategiczną bronią niejądrową, co powinno rozbroić państwo rosyjskie drogą zniszczenia 80%-85% rosyjskiego potencjału jądrowego a pozostałe 200 rakiet powinny być zniszczone przez precyzyjne uderzenia obrony przeciwrakietowej.

Odpowiednio do tego prowadzi się prowadzi się aktywnie prace w tym kierunku. Dla NATO ukraińska baza wypadowa jest bardzo ważna dlatego, że bezpośrednio znajduje się w pobliżu granic Federacji Rosyjskiej i to, że tam w Polsce będzie zainstalowany system obrony przeciwrakietowej, nie ma żadnych wątpliwości.

Trzeci kierunek polega na tym żeby wykorzystać posiadany obecnie czas w neutralizacji rosyjskiej przewagi w taktycznej broni jądrowej, która według ocen natowskich, jest na poziomie 3,5 tysiąca głowic bojowych. Nosicielami rosyjskiej, taktycznej broni jądrowej są, głównie, rakiety bliskiego zasięgu i rakietowy kompleks operacyjnego i operacyjno-radiowego współdziałania, to znaczy o zasięgu do 400 kilometrów a także lotnictwo frontowe i lotnictwo dalekiego zasięgu Rosyjskich Sił Powietrznych.

NATO posiada na uzbrojeniu amerykańską taktyczną broń jądrową. Ilość amerykańskiej broni jądrowej  w Europie ocenia się na 500, 600 głowic bojowych. Jedną z głównych przyczyn tak niewielkiej ilości jądrowych głowic bojowych jest brak odpowiedniej ilości środków ich przenoszenia. Aby powiększyć ich ilość a także osiągnąć możliwość „rozmazania” odwetowego uderzenia Rosji w maksymalną ilość obiektów w USA, rozpoczęli program zakładający, że do 2018 roku zostaną przekształcone taktyczne samoloty szeregu krajów NATO, to znaczy głównie F-16, w nosiciele amerykańskich bomb jądrowych BM-68. Te samoloty, które mają zasięg bojowy do 1200 kilometrów, zdolne są do, ze względu na zasięg lotu, zapewnienia zniszczenia rosyjskich obiektów strategicznych. Ilość przezbrojonych samolotów ocenia się na 200, 250 sztuk.

Zwracam uwagę na to, że przezbrojone będą samoloty takich krajów, które tradycyjnie są niejądrowe. To Niemcy, Holandia, Włochy, Dania. To znaczy, że USA w ten sposób ciężko naruszają porozumienie o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej przedstawiając możliwość tym krajom, krajom niejądrowym, zastosowania w ich lotnictwie broń jądrową. Oto na czym polega sens dzisiejszego konfliktu Rosji i USA, Rosji i NATO. NATO to instrument zachodniej cywilizacji, NATO nie jest niezależną organizacją, ona wypełnia wolę zachodniej cywilizacji.

Cywilizacja zachodnia widzi dzisiaj, jako przeszkodę w swoich dążeniach, Rosję. Właśnie dlatego stosunki Rosji i NATO nie mogą iść w pozytywnym kierunku. Napięcie będzie zawsze wzrastało, jeżeli będą krótkookresowe ocieplenia, to będzie to związane tylko z tym, że NATO będzie się starało zyskać na czasie albo będzie starało się uzyskać od Rosji jakieś ustępstwa.

Za: http://3rm.info/50584-konstantin-sivkov-rossiya-i-zapad-na-poroge-voyny-video.html

Data publikacji: 9.10.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *