Strona główna > Rosja > Generał Lieonid Iwaszow : „…USA pójdą na wszystko”

Generał Lieonid Iwaszow : „…USA pójdą na wszystko”

Artyleryjskie przygotowanie medialne poprzedza początek gorącej wojny…Generał Lieonid Iwaszow: „…USA pójdą na wszystko”.

Pentagon oskarża Moskwę o naruszenie podpisanego w 1987 roku Traktatu O Rakietach Średniego I Bliskiego Zasięgu (RSMD) i grożą rozmieszczeniem rakiet lądowego stacjonowania w Europie albo w Azji, które skierowane będą przeciwko rosyjskiemu potencjałowi jądrowemu.

a1

Oskarża o naruszenie Traktatu O Rakietach Średniego i Małego Zasięgu co jest całkowitą bzdurą i kłamstwem. Rosja przestrzega tego Traktatu. Na uzbrojenie nie przyjęliśmy ani jednej rakiety średniego zasięgu. Co się tyczy kompleksu rakietowego „Iskander” to on całkowicie mieści się w kategorii rakiet małego zasięgu i jego ten Traktat nie ogranicza.

Z jakiegoś powodu od wielu lat znajduje się on na uzbrojeniu a Amerykanie dopiero teraz zaczynają o tym mówić. Takie oświadczenia dokonywane są w celu tego medialnego przygotowania artyleryjskiego, które prowadzone jest przeciwko Rosji. I obawiam się, że to przygotowanie artyleryjskie może poprzedzać rozpętanie gorącej wojny.

USA muszą czymś uzasadnić wzmocnienie swojego zgrupowania jądrowego w Europie w postaci rakiet poddźwiękowych i w postaci rakiet balistycznych. Dlatego oskarżają one Rosję „o wszystkie grzechy”. Przygotowanie do działań wojennych jest ostatnimi czasy bardzo zintensyfikowane.

Prowadzone są ćwiczenia za ćwiczeniami, pokazy sprzętu wojskowego, przerzucanie sprzętu wojskowego z kontynentu amerykańskiego bliżej naszych granic, oświadczenia natowskich generałów o gotowości do wojny z Rosją.

Wznawiane są także szkolenia personelu lotniczego NATO pod kątem stosowania bomb jądrowych, zwiększa się wydatki wojskowe. Prowadzone jest „rozkręcanie” psychozy wojennej.

Musimy dokładnie przemyśleć systemowe środki przeciwdziałania, o charakterze kompleksowym i środki polityczno-dyplomatyczne. Trzeba reagować i „podnosić” społeczeństwo, zwłaszcza europejskie. Takie organizacje jak Szanghajska Organizacja Współpracy i BRICS, trzeba rozwijać, poprzednie OBWE i ONZ trzeba przywracać.

Trzeba iść we wszystkich kierunkach i, oczywiście, rozbudowywać swój potencjał wojskowy. Nie pozostaje nic innego. Można rozpatrywać i wznowienie przyjęcia rakiet średniego zasięgu. Ale, w ogóle, trzeba patrzeć na perspektywę, broń precyzyjną, broń skonstruowaną na nowych zasadach fizycznych, trzeba ją teraz intensywnie rozwijać.

Nie koniecznie powracać do rakiet balistycznych, można rozwijać i inne typy broni. W doktrynie wojennej Rosji od grudnia 2014 roku ten niejądrowy czynnik odstraszania jest wpisany. Nie osłabiając naszej jądrowej triady trzeba rozwijać broń niejądrową, dalej taktyczną broń jądrową i środki przenoszenia. Trzeba zwiększać potencjał wojskowy i na tle nowych dyplomatycznych wysiłków powinien on być czynnikiem odstraszającym.

a2

W ogóle w całej tej sytuacji jest pewne podobieństwo do kryzysu karaibskiego, wtedy my im podstawiliśmy pod bok rakiety, teraz oni nam je podstawiają. Ale tu nie chodzi o nazwy, o terminy, a rzecz jest w realnej możliwości sparowania uderzenia.

To Europejczycy powinni rozumieć, z nimi trzeba aktywnie rozmawiać na wszystkich poziomach. I Amerykanie z zadowoleniem będą wspierać wojnę żebyśmy my, Europejczycy i Rosja, jak najdłużej walczyli, niszczyli wzajemnie swoją gospodarkę, infrastrukturę, a Amerykanie będą nad nami i nad nimi dominować. Takie jest ich marzenie.

Metody Zachodu mogą być różne ale cele noszą ten sam, stały od ponad wieku, co do czasu, charakter. Jest to wieczna opozycja. Spójrzcie na narodową strategię bezpieczeństwa USA, nawet na początek lat 90-tych kiedy oni oświadczają, że celem jest nie dopuszczenie do odrodzenia się jakiegokolwiek państwa zdolnego do rzucenia wyzwania USA.

W 95 roku oni nie korygują tego, pozostawiają to bez zmian, wplatając w strategię bezpieczeństwa narodowego kontrolę nad kluczowymi rejonami świata, strategicznymi liniami komunikacyjnymi i globalnymi zasobami.

A w strategii bezpieczeństwa narodowego USA tego roku wyraźnie oświadczono, że żadnego świata wielobiegunowego Stany Zjednoczone nie uznają i że oni będą bronić tego jednobiegunowego porządku świata z pozycji siły w każdym punkcie kuli ziemskiej.

A głównym wrogiem ludzkości i głównym zagrożeniem bezpieczeństwa USA dzisiaj jest przedstawiana Rosja. I to, że Rosja nie uległa, zaczęła walczyć o swoją suwerenność a dodatkowo razem z Chinami zaczęła opierać się Zachodowi, to oczywiście przeraża Stany Zjednoczone.

Dlatego Rosję teraz ze wszystkich stron atakują, dławią, grożą. Trzeba być gotowym, że my jesteśmy dla nich obiektem numer jeden dzisiaj. Załatwią się z nami to Chiny zajmą nasze miejsce. Ogłoszona przez USA groźba jest prawdziwa, oni mogą pójść na wszystko.

Generał Lieonid Iwaszow

Za: http://3rm.info/publications/57310-informacionnaya-artpodgotovka-predshestvuet-nachalu-goryachey-voyny-general-ivashov-ssha-poydut-na-vse.html

Data publikacji: 8.06.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *