Strona główna > Bez kategorii > Generał Iwaszow: wierzę, że Makarow stanie przed sądem

Generał Iwaszow: wierzę, że Makarow stanie przed sądem

Źródło: http://3rm.info/23572-leonid-ivashov-ya-ubezhden-chto-makarova-budut-sudit-za-izmenu-rodine.html

Data publikacji: 27.04.2012

Tłum. RX

Generał Lieonid Iwaszow.

Rosyjski Sztab Generalny po raz pierwszy potwierdził istnienie zagrożenia nuklearnego ze strony Iranu i Północnej Korei. Według słów szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, Nikołaja Makarowa, wypowiedzianych w wywiadzie dla telewizji „Russia Today”, „zagrożenie zawsze istnieje i dlatego uważnie obserwujemy rozwój potencjału jądrowego licznych państw…I ta analiza, którą przeprowadziliśmy razem z Amerykanami, potwierdza, że tak, takie prawdopodobieństwo istnieje i że istnieje konieczność stworzenia obrony antyrakietowej, też się zgodziliśmy”.

Z naszych Sił Zbrojnych zrobiono moduł stykowy do włączenia ich w struktury NATO.

Jestem przekonany, że Makarow będzie sądzony za zdradę ojczyzny. Okolicznością łagodzącą dla niego może być tylko jego całkowita niekompetencja ponieważ robi on wszystko, żeby pogorszyć stan bezpieczeństwa naszego państwa. On zniszczył naukę wojskową a następnie twierdzi, że jej nie mamy. Nieustannie lobbuje za zakupami wojskowego sprzętu zagranicznego i rujnuje własny przemysł wojskowy. Pod kierownictwem Sierdiukowa stworzył on z Sił Zbrojnych moduł stykowy do integracji z NATO. Jest to także nowy model zarządzania brygadami i wiele innych spraw. A dzisiaj lobuje za amerykańską „Tarczą Antyrakietową”. Co to może oznaczać, że istnieje zagrożenie jądrowe ze strony Iranu i Północnej Korei? Po pierwsze rodzi się pytanie: dla jakiego kraju istnieje zagrożenie jądrowe? I wtedy powinien on przedstawić koncepcję strategiczną Iranu. Bronią jądrową nikt tak sobie nie będzie rzucał. Czy aby Iran chce zostać panem świata tak jak Amerykanie?

A może chce on być władcą całego Wielkiego Środkowego Wschodu a także złóż roponośnych naszego Morza Kaspijskiego? To wszystko kompletna brednia. Celem jest wspieranie swoich szefów z Pentagonu, z NATO, itd. Właśnie za to dostał tytuł Bohatera Rosji. Niestety, Bohatera Rosji a nie NATO. Jeśli Putin zostawia Miedwiediewa na stanowisku szefa rządu to znaczy, że nic się nie zmieni. U nas powstał faryzejski model władzy, kiedy rządzą inni, potężniejsi gracze, a na powierzchni występują ludzie typu Makarowa i inni wyżsi rangą, odgrywają całe przedstawienie.

Wygląda na to, że teraz Putin ma już podstawy do tego żeby zezwolić na uderzenie w Iran i spróbujcie go obwinić. On powie: „Ja w wojsku nigdy nie służyłem a pułkownikiem jestem z ramienia służb specjalnych. Ale szef Sztabu Generalnego, to znaczy osoba państwowa, stwierdził, że zagrożenie istnieje. Ja zrozumiałem, że to zagrożenie dla Rosji i dlatego zadziałałem…”

Czasami tak się zdarza, że nie wiadomo kto jest u nas wodzem naczelnym. Formalnie Miedwiediew, realnie to nie wiem. Czy ten wódz naczelny zasiada w Brukseli czy w Waszyngtonie czy w Londynie. Ale jestem w 100% pewien, że nie ma go u nas w Rosji.

Liczni żywią nadzieję, że w polityce zagranicznej Putin będzie działać patriotycznie ale do tego potrzebuje on innego kadrowego składu wykonawców, tak jak wszędzie tak i w Ministerstwie Obrony. We wszystkich strukturach powinni być ludzie rozumiejący istotę przemian, które deklaruje Putin. Żeby zmienić wektor rozkładu na wektor rozwoju powinni oni przejść kurs solidaryzacji. Powinni to być dobrzy profesjonaliści, których trzeba jeszcze zjednoczyć w jeden zespół dla jednego celu. Jeśli Putin zostawia Miedwiediewa na stanowisku szefa rządu to zmian żadnych nie będzie. Zmieni się tylko retoryka. Być może wynajdą nowe metody debilizowania ludzi. Niczego innego nie będzie.

I dalej będziemy się staczać w otchłań…

*************************

Zobacz koniecznie:

Rosja – źródłowe teksty narodowo – patriotyczno – prawosławne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.