Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Gen. Władysław Anders był zdrajcą! Film reż. Andrzeja Kępińskiego [wideo]

Gen. Władysław Anders był zdrajcą! Film reż. Andrzeja Kępińskiego [wideo]

Gen. Władysław Anders za namową Stalina oraz jego sojusznika premiera Anglii W. Churchilla, zdradził swojego przełożonego gen. Władysława Sikorskiego. Gen. Anders wbrew rozkazom premiera RP gen. Sikorskiego wyruszył do Iranu by bronić pól naftowych, przyczynił się on także do morderstwa gen. Sikorskiego oraz okupacji Polski przez Związek Radziecki.

Obejrzyj 10 min fragment filmu „Nikt” w reżyserii Andrzeja Kępińskiego

Andrzej Kępiński (1953 – 2015) – dziennikarz, reżyser, magister socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Reżyser pracował przed śmiercią nad realizacją projektów pod roboczym tytułami:

„Wołyń” ( książka, film i wystawa fotograficzna)

„Lekcja patriotyzmu. W poszukiwaniu Rzeczpospolitej” ( pełnometrażowy film i książka) dziełami zainspirowanymi XIIMiędzynarodowym Rajdem Katyńskim , w którym wziął udział w 2012 roku wraz z operatorem Jurą Dołgoruczko i fotoreporterem Jolanta Stopką. Książka jest już ukończona a przyświeca jej znamienne motto „Narody dawnej Rzeczpospolitej aby przetrwać muszą się zjednoczyć”.

„Interdyscyplinarny Festiwal w Poszukiwaniu Rzeczpospolitej”

Był człowiekiem bardzo utalentowanym i bardzo pracowitym. Bezkompromisowym. Obok dziennikarstwa jego największą pasją była piłka nożna, w którą grał do ostatnich dni.

Andrzej Kępiński był członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy RP, był także we władzach Kongresu Mediów Niezależnych. W 2009 roku, co bardzo cenił, został mianowany Kawalerem Orderu Świętego Stanisława. Do KMN przystąpił z ogromną radością i nadzieją, uważając że właśnie Wolne Media powinny promować wszędzie dyskusję na temat naszej racji stanu. I taka dyskusja musi się toczyć teraz – w kontekście aktualnej sytuacji politycznej w Europie.

źródło:

http://www.dziennikarzerp.eu/luty-2015/zmarl-redaktor-andrzej-kepinski

Zobacz także czyje interesy będzie reprezentować córka gen. Andersa,  powołana przez Beatę Szydło na stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Rady Ministrów i pełnomocnika ds. dialogu międzynarodowego:

10 pytań. Kim jest Anna Anders vel Costa

Michał KK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *