Strona główna > Polska > Gen. Skrzypczak do „przyjaciela” w Izraelu

Gen. Skrzypczak do „przyjaciela” w Izraelu

r0,555Gen. Skrzypczak pisze list do „przyjaciela” w Izraelu

Kuriozum?? Czy normalka…

Jak donoszą media, nie tylko w Izraelu, min. Skrzypczak z MON miał napisać list do swojego odpowiednika (również generała) w Izraelu w sprawie dronów, których zakup planuje MON.

List miał zakończyć temi oto słowami:

 „Drogi Przyjacielu pamiętaj, proszę, że pomimo iż wciąż czekamy na pełne polityczne zielone światło, to intencją MON RP jest, by nie tracić czasu i zacząć formułowanie zasad potencjalnej współpracy pomiędzy Polską i Izraelem w odniesieniu do produkcji i rozmieszczenia w Polsce systemów BSP [bezzałogowy statek powietrzny], które są użytkowane w siłach zbrojnych Izraela [IDF Israel Defense Forces)], a których kontraktorem jest ELBIT Systems”.

– tak list do  gen. Shmai Avielego, dyrektora generalnego w ministerstwie obrony Izraela list, zakończył gen. Skrzypczak.

http://wpolityce.pl/wydarzenia/67905-przetarg-na-polskie-drony-ustawiony-co-swojemu-izraelskiemu-przyjacielowi-napisal-gen-skrzypczak

I co się dzieje? List ten trafia do izraelskich mediów! List urzędnika z polskiego MON – gen. Skrzypczaka wysłany do urzędnika izraelskiego MON – gen. Shmai Avielego publikują media w Izraelu.

Zaczyna się wrzawa do akcji włącza się Israeli Aerospace Industries (IAI), konkurent Elbit Systems na zdobycie kontraktu (i dóbr, które się z tym wiążą). Obok niewątpliwej troski jest też miejsce na ironię i złośliwość. IAI dopytuje czy przetarg został rozstrzygnięty?

„Konkurencja ELBIT, firma IAI, treść listu interpretuje, jako dowód, że Polska jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem przetargu wybrała jego zwycięzcę. 8 kwietnia IAI skierowała w tej sprawie oficjalne pismo do polskiego MON. Pyta w nim, czy przetarg jest aktualny i czy list Skrzypczaka oznacza, że Polska wybrała już dostawcę dronów.” (wpoltyce.pl).

Jeszcze raz – gen. Skrzypczak pisze list, do izraelskiego „przyjaciela”, sugerując delikatnie, że Polska byłaby zainteresowana zakupem sprzętu firmy, która zaopatruje siły zbrojne Izraela. I co się dzieje? List trafia do israelskich mediów.

Why, dear friend, why!

Można zakładać, że Izrael wybrał dla siebie najlepszy dostępny sprzęt. Produkcja Elbit Systems jest najprawdopodobniej lepsza od Israeli Aerospace Industries. Wybrały go izraelskie siły zbrojne stawiając prywatną firmę Elbit Systems ponad…swoją własną, państwową – Israeli Aerospace Industries!

Gen. Skrzypczak wraz z kolegami, dla nas(?), też chcieli…

List gen. Skrzypczaka do „przyjaciela” gen. Shmai Avielego trafił do mediów najprawdopodobniej dlatego właśnie.

Generałowi Skrzypczakowi, genialnemu strategowi gratuluję doboru  „przyjaciół” i otwartości w kontaktach z nimi.

 Boże, chroń mnie od drogich przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam.

***

„IAI is wholly owned by the government of Israel”   – IAI w całości należy do rządu Israela

http://en.wikipedia.org/wiki/Israel_Aerospace_Industries

„over 45% of its stock is owned or controlled by Michael Federmann” – ponad 45 % akcji należy lub jest kontrolowanych przez Michała Federmann’a (akcje Elbit Systems są notowane m.in: na NASDAQ)

http://en.wikipedia.org/wiki/Elbit_Systems

Za: http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=11072&Itemid=100

Data publikacji: 24.11.2013

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.