Strona główna > NWO > Apokalipsa > GEJOWSKI „EKUMENIZM” W SERBSKIEJ CERKWI

GEJOWSKI „EKUMENIZM” W SERBSKIEJ CERKWI

Za: http://redakcjapartyzant.wordpress.com/2013/04/20/gejowski-ekumenizm-w-serbskiej-cerkwi/#more-238

Data publikacji: 20.04.2013

Komentarz: Redakcja pw-stsy przedstawia materiał pochodzący z ortodoksyjnej strony prawosławnej dotyczący kwestii degeneracji duchowieństwa, w tym wypadku, prawosławnego. Prosimy czytać poniższą informację w kontekście artykułu „Bolszewizm seksualny” oraz artykułów dotyczących budowy globalnej religii żydomasońskiej. Niszczenie chrześcijaństwa metodą demoralizacji i pseudo-ekumenizmu dotyczy wszystkich denominacji chrześcijańskich.

ge1

 

Nic nie jest warta ortodoksja, jeśli nie idzie w parze z ortopraksją – w obie sfery wiary, doktrynalną i praktyczną, wpisana jest wzajemna zależność. Mówiąc inaczej, jeżeli nawet najgorliwsza pobożność pozbawiona jest prawosławnej motywacji teologicznej, skutkiem tego są duchowe „zamki budowane na piasku”; jeśli litera Pisma i głos Tradycji nie są Bożym natchnieniem dla naszego życia i nie wypełniają go, również zdani jesteśmy na duchową katastrofę. Mrocznym przykładem tego ostatniego, szczególnie dotkliwym dla całego prawosławia, stali się dwaj serbscy biskupi, którzy za maską niemiłosiernej „ortodoksji” skrywać mają okrutny grzech.

Proceder, w który uwikłał się 75-letni władyka Vasilije Kačavenda, emerytowany biskup zwornicko-tuzlański, trwa od wielu lat – ostatnio społeczeństwo serbskie przeżywa jego apogeum. Władyka, był wskazywany jako jeden z poważnych konserwatywnych kandydatów na serbskiego patriarchę, znajdował się w kręgu najbliższych przyjaciół Radovana Karadžića i Ratka Mladića; został nazwany „diabelskim władyką” ze względu na negatywną rolę w wojnach jugosłowiańskich, w 1995 roku wzywał Serbów do dokonania zbrojnego odwetu na muzułmanach w Srebrenicy. Helsiński Komitet Praw Człowieka w Bośni i Hercegowinie oficjalnie zaprotestował w 2007 roku w związku z publiczną wypowiedzią biskupa Vasilije, w której groził śmiercią działaczowi pokojowemu Lazarowi Manojlovićowi. W 2010 roku wierni zbulwersowani byli wizytami, jakie władyce Vasilije składał m.in. w ekskluzywnej rezydencji biskupiej striptizer Dejan Nestorović. W listopadzie 2012 roku biskup został oskarżony o dokonanie morderstwa na tle homoseksualnym na 19-letnim seminarzyście Miliću Blažanoviću – sprawa znajduję się w toku postępowania sądowego. W kwietniu 2013 roku ujawniono film pornograficzny z udziałem Vasilije Kačavendy i kilku nastoletnich chłopców – w oparciu o przedstawiony materiał dowodowy Święty Synod Serbskiej Cerkwi Prawosławnej zapowiedział wyciągnięcie poważnych konsekwencji wobec biskupa (zgodnie z normami kanonicznymi powinien zostać przeniesiony do stanu świeckiego). Znany serbski adwokat Duško Tomić w dniu 18 kwietnia 2013 roku zapowiedział złożenie dodatkowego pozwu w imieniu dwóch duchownych oskarżających władykę Vasilije o molestowanie seksualne.

W marca br. Serbska Cerkiew Prawosławna przeżyła dodatkowy wstrząs w związku ze wznowieniem trwającego od jedenastu lat postępowania sądowego w sprawie oskarżenia aktualnie 61-letniego władyki Pahomije Gačića, biskupa wrańskiego, o pedofilię i molestowanie seksualne. Najmłodszą ofiarą Pahomije miał paść 13-letni chłopiec. Niedawno przedstawiono nowe dowody w tej sprawie.

Powyższe niezwykle bolesne doświadczenia ukazują, że miłość i prawda są nierozłącznie wpisane w naturę prawosławia, wyzbycie się którejkolwiek z tych cnót wnosi karykaturalny jego obraz – jest nim ekumenizm nie znający pełnej prawdy Objawienia, ale i nie praktykujący prawdziwej miłości rygoryzm teologiczny. Za obiema skrajnościami kryją się ludzkie słabości, grzech, zło. Święci Ojcowie Cerkwi napominają, że gdy nie poświęci się Bogu choć jednej małej rzeczy w swoim życiu, ta właśnie – jedna, drobna rzecz – stanie się furtką dla szatana, przynoszącą ostatecznie wielkie, druzgocące szkody dla człowieka.

Módlmy się za wszystkich upadłych, aby mieli siłę podnieść się ku wolności, jaką przynosi Chrystus. Panie, zmiłuj się nad nami, grzesznymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.