Gejom: niet

Źródło: http://prawoslawnypartyzant.wordpress.com/2013/01/14/gejom-niet/#more-6328

Data publikacji: 14.01.2013

<-Sodoma, Gomora – Chyba się spóźniliśmy na gej paradę!
<-Sodoma, Gomora – Chyba się spóźniliśmy na gej paradę!

Tę tendencję potwierdziły ogólnokrajowe badania przeprowadzone przez Fundację „Opinia Społeczna” (FOM) jedną z największych rosyjskich pracowni badania opinii publicznej. Wynika z nich, że w stosunku do ubiegłych lat, rośnie w Rosji liczba osób nie zgadzających się na propagowanie w przestrzeni publicznej postaw homoseksualnych. Jeśli w 2006 r. sprzeciw wobec propagowania homoseksualizmu wyrażało 47 proc. badanych, w roku ubiegłym ich liczba wzrosła do 58 proc.

Z badań wynika, że liczba przeciwników takich zachowań jest większa wśród młodszego pokolenia Rosjan. Największy sprzeciw wobec propagowania homoseksualizmu wyrażali ludzie przed 30 rokiem życia. Ten stan nastrojów przełożył się na akty prawne zabraniające propagowania postaw homoseksualnych wśród niepełnoletnich oraz we wszystkich szkołach. Wprawdzie Duma Państwowa, obawiając się negatywnej reakcji międzynarodowej, nie przyjęła takiego prawa w stosunku do całej Rosji, ale z sukcesemprzeprowadziły ją poszczególne samorządy terytorialne.

Pierwszą ustawę „antygejowską” , jak ją tutaj nazywano, przyjęła w marcu 2012 r. Duma Miejska Petersburga. Jej inicjatorem był znany działacz prawosławny Witalij Miłonow, występujący w imieniu klubu „Jedna Rosja”. Podobne ustawy przyjęły także jednostki samorządowe w 9 innych ośrodkach administracyjnych w całej Rosji. Prawdopodobnie w tym roku, takie inicjatywy będą podejmowane przez dalsze samorządy. (Niestety poglądy polityków są zmienne jak nastroje u kobiet… Dziś polityk o chrześcijańskich poglądach, jutro Palikot2 -red.PP)

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.