Strona główna > Świat > Gdyby Amerykanie wiedzieli

Gdyby Amerykanie wiedzieli

Poniższe teksty są tłumaczeniem wypowiedzi przedstawionych na kanale „If Americans Knew”.

Francis Boyle, profesor prawa międzynarodowego: ”Powiedziałem J. Singerowi, że Izrael popełnia zbrodnie norymberską wobec Palestyńczyków, bo tak postępowali naziści z Żydami. Jak pan to tłumaczy? Nie zaprzeczył, uznał, że jest militarnie uzasadniona. Dodałem, że właśnie  tym argumentem posługiwali się naziści. Odparł na to: Mamy swoich ludzi od PR w Waszyngtonie, oni się tym zajmują w naszym imieniu”.

Francis Boyle

Paul Findley, congressman z 22–letnim stażem: „Amerykanie nie  wiedzą jaką rzeź przy wsparciu amerykańskich polityków urządził Izrael praktycznie bezbronnej ludności palestyńskiej”.

Ghassan Andoni, profesor fizyki Uniwersytetu Bir Zeit, przywódca ruchu pokojowego: „Pierwszy raz mnie aresztowali kiedy miałem 15 lat. Tortura fizyczna jaką przeszedłem polegała na przywiązaniu do krzesła, przesłuchiwaniu do utraty przytomności, oblewaniu wodą by kontynuować przesłuchanie. To określano jako umiarkowaną presję fizyczną. Dla mnie to nie było umiarkowanie”.

James Akins, były ambasador w Arabii Saudyjskiej: ”Dzisiejszy Biały Dom roi się od Izraelitów”.

Eugene Bird, dyplomata w latach 1952-1975: ”Ta polityka podważa bezpieczeństwo Amerykanów”.

Edward Peck, były ambasador w Iraku: „Złe wydarzenia dotkną przede wszystkim Amerykanów, czego wolałbym nie oglądać”.

Gdyby Amerykanie wiedzieli, że ich ciężko zarobione pieniądze przeznaczane są na politykę apartheidu opartą na dyskryminacji religijnej i narodowościowej, trzymanie 2mln ludzi w najbardziej zatłoczonym obozie koncentracyjnym, mogliby zapytać dlaczego ich rząd wspiera ten koszmar humanitarny.

Gdyby Amerykanie wiedzieli, że aktualnie obszar nazwany Izraelem zamieszkiwali wcześniej ludzie, których przemocą i bezpowrotnie usunięto z odwiecznie zamieszkiwanych siedzib przodków w roku 1948, być może zastanowiliby się dlaczego reszta świata nie przyszła z pomocą.

Gdyby Amerykanie wiedzieli, że w roku 1967 ich „największy sojusznik” dopuścił się  zbrodni z premedytacją przeprowadzając zmasowany dwugodzinny atak na amerykański okręt, otwierając ogień maszynowy do łodzi ratunkowych, kierując napalm ma pokład, wreszcie torpedując kadłub, zabijając 35 członków załogi i raniąc ponad 170 kolejnych. O szok może przyprawić fakt, że napastnicy działali z premedytacją i nigdy nie zostali pociągnięci do odpowiedzialności.

Gdyby Amerykanie wiedzieli, że niemal 10 000 palestyńskich kobiet i dzieci zostało zabitych przez wojska izraelskie od roku 2000, że na miejscu konfiskaty ich dawnych domostw budowane są nielegalnie nowe osiedla, mogliby poczuć złość dowiadując się, że amerykańska pomoc wartości $10mln dziennie przekazywana jest państwu Izrael dokonującemu zbrodni przeciw ludzkości. Mamy przekonanie, że te fakty wstrząsnęłyby obywatelami naszego kraju. Dlatego żądamy natychmiastowego wstrzymania wszelkiej pomocy USA dla Izraela.

Jola

Komentarz administracji: Dla ludzi o mocnych nerwach, czyli jak wygląda serwilizm względem izrahell’a politycznych marionetek w USA:

Wicepreżydent

preżydent (tłumaczenie w j. pol. link):

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.