Strona główna > Zdrowie > Galantamina zapobiega chorobie Alzheimera

Galantamina zapobiega chorobie Alzheimera

Jest niezwykły wyciąg kwiatowy zwany galantaminą, który faktycznie może pomóc w profilaktyce Alzheimera, bo wykazał iż zatrzymuje rozwój tej choroby [halt the progression of Alzheimer’s disease].

a

Galantamina – naturalny suplement korzystny dla pamięci z przebiśniegu / śnieżyczki, żonkila, lilii pająkowej [spider lilly z rodziny Amaryllidaceae] i innych roślin, od ponad 10 lat jest głównym elementem leczenia choroby Alzheimera [Alzheimer’s desease = AD].

Pierwszą aprobatę w Europie uzyskał w 2000, w Ameryce FDA aprobowała ją pod nazwą Reminyl w 2001. Jest dostępna bez recepty pod nazwą Galanta MindTM.

Liczne ogromne, dobrze opracowane badania wykazały, że galantamina znacznie poprawia funkcjonowanie ogólne i poznawcze pacjentów z AD. Poprawia codzienną aktywność uczestników badań do takiego stopnia, że poważnie zmniejsza potrzebę asysty w wykonywaniu tych czynności.

Udowodnione korzyści dla funkcjonowania mózgu i pamięci

Pochodzenie tego leku jest imponujące i przetrwało próbę czasu. W rzeczywistości, może mieć nawet mityczne pochodzenie.

Niektórzy uważają, że wzmacniaczem pamięci stosowanym przez greckiego bohatera Odyseusza była ziołowa forma galantaminy. Ale to czy tak było czy nie, jest to dokładnie ten sam lek stosowany przez Odyseusza w epickiej opowieści Homera sprzed 3200 lat, skuteczność galantaminy jest niezaprzeczalna.

W badaniu przeprowadzonym przez naukowców w Nowej Zelandii w 2000 roku, którego wyniki opublikowano w Clinical Geriatrics, galantamina wykazała poprawę pamięci i funkcjonowaniu mózgu. Pacjenci wykazali korzyści poznawcze i mogli wykonywać codzienne czynności.

Ponadto nastąpiło spowolnienie zaburzeń behawioralnych i objawów psychiatrycznych, i skutki galantaminy trwały przez dłużej niż 12 miesięcy badań.

Badanie to wykazało także, że galantaminę można skutecznie stosować w profilktyce rozwoju objawów AD u osób mających predyspozycje genetyczne. Do poprawionych przez galantaminę objawów AD należą:

  • Zmniejszenie zdolności myślenia
  • Zniszczenie pamięci
  • Zmniejszenie możliwości uczenia się
  • Zakłócenie i pogorszenie umiejętności komunikacyjnych
  • Utrata umiejętności koniecznych do codziennego funkcjonowania.

Galantamina może – i prawie zawsze to robi – poprawić umiejętności myślenia i zapamiętywania, i hamuje utratę tych zdolności. Ale jej skutek na długoterminowe zdolności psychiczne nie jest pewny, gdyż badania jeszcze nie sprawdziły skutków galantaminy w okresie dłuższym niż 1 rok.

Jak działa

Galantamina należy do klasy leków przeciw AD, znanych jako inhibitory acetylocholinesterazy lub AChEI. AChEI działa poprzez blokowanie aktywności acetylocholinoesterazy, związku chemicznego, który zmniejsza ilość acetylocholiny w mózgu. Acetylocholina jest neuroprzekaźnikiem niezbędnym do funkcjonowania pamięci. Chroniąc acetylocholiny w mózgu, chroni się swoją pamięć.

Galantamina nie tylko chroni acetycholinę, ale może faktycznie promować produkcję nowej acetylocholiny. Nie wymagający recepty lek Galanta MindTM zawiera składniki odżywcze – cholinę and wit. B5 – prekursora i kofaktora do wytwarzania acetylocholiny.

Cholina jet podstawą w produkcji acetylocholiny, a wit. B5 bierze udział w tym procesie. Tak więc obie substancje mogą przyczynić się do utrzymania i przywracania pamięci i myślenia.

Galantaminę i inne AChEI uważa się za najbardziej obiecujące składniki anty-AD obecnie stosowane w profilaktyce. Jak w przypadku większości metod leczenia, galantamina jest najbardziej skuteczna we wczesnych etapach choroby.

W ich własnych słowach – profilaktyka AD i jak galantamina zmienia życie

Galantamina wykazała szeroką skuteczność leczenia pacjentów w łagodnej do umiarkowanej AD. Fora dyskusyjne w internecie rozpalają się osobistymi anegdotami o jej niesamowitych efektach w profilaktyce AD.

Pewna kobieta tak wypowiedziała się o doświadczeniach swojego męża z galantaminą:

„Mój mąż ma 69 lat i wykryto u niego AD i demencję. Około 2 tygodnie temu zaczął stosować galantaminę. Już pokazuje oznaki poprawy. Może czytać i rozumieć to o czym czyta. Może znowu uczestniczyć w rozmowie. Polecamy ten lek każdemu kto zamierza go stosować”.

Anegdotyczne informacje jak ta niekoniecznie wskazują na to, że te rezultaty są typowe, bo indywidualnie mogą się różnić.

Galantamine, An Alzheimer Prevention Method

Źródło: http://undergroundhealthreporter.com/alzheimer-prevention-natural-memory-aid-galantamine/

Danica Collins, tłum. Ola Gordon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *