Strona główna > Świat > Francja: liczba antychrześcijańskich ataków od 2008 roku wzrosła o 245 procent

Francja: liczba antychrześcijańskich ataków od 2008 roku wzrosła o 245 procent

Virginia Hale w swym artykule (link) napisała o informacjach, podanych w ostatnim tygodniu przez MSW Francji. Chodzi o liczbę ataków na obiekty religijne. W 2015 roku miało miejsce „zbyt dużo” ataków antysemickich i antymuzułmańskich, więc rząd zdecydował się wydać 100 milionów euro na kampanię społeczną, mającą zmniejszyć islamofobię i antysemityzm. Kampania odniosła sukces – w 2016 roku liczba tego typu zdarzeń spadła we Francji o 58 procent. Liczba ataków na tle „rasistowskim” również spadła (o 23%).

a

Żeby nie było tak kolorowo – w tym samym czasie (2015/2016) o 17 procent wzrosła liczba ataków antychrześcijańskich. Od roku 2008 liczba tego typu zdarzeń wzrosła aż o 245%. Dzieje się tak pomimo tego, że wiele ataków na obiekty chrześcijańskie jest usuwane ze statystyk, przez kwalifikowanie ich jako: „wandalizm”, „anarchia”, „brak motywu religijnego” czy „satanizm”. Gazeta Le Figaro poinformowała, że ponad 90% wszystkich ofiar ataków religijnych we Francji to chrześcijanie.

Jak te liczby komentuje rząd Francji? Oczywiście są z siebie bardzo zadowoleni, bo spadła liczba ataków antysemickich i antymuzułmańskich… Szef MSW Francji,  Bruno Le Roux powiedział: „Dzięki bezprecedensowej mobilizacji służb państwowych – mamy bardzo obiecujące rezultaty, o czym świadczą dane liczbowe za rok 2016. To daje nam wiele satysfakcji„.

Według mnie – nie ma się jednak z czego cieszyć. Muzułmanie panoszą się coraz bardziej, a chrześcijanie wolą zamknąć się na strzeżonych i ogrodzonych osiedlach. Sytuacja we Francji zmierza w stronę Arabii Saudyjskiej – tam nie ma ataków na kościoły (bo tych nie ma w ogóle), ani na meczety (bo za to można stracić życie).

Źródło: http://www.breitbart.com/london/2017/02/07/majority-attacks-france-anti-christian/

Źródło polskie: http://bialyrasizm.pl/co-nowego-w-zachodnioeuropejskich-kalifatach/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *