Strona główna > Bez kategorii > Francja: C9M 2012 – nacjonaliści przeciw globalizacji

Francja: C9M 2012 – nacjonaliści przeciw globalizacji

Za: http://autonom.pl/index.php/news/zagranica/1699-c9m-2012

Ponad 1500 francuskich nacjonalistów przemaszerowało w niedzielę ulicami Paryża, jak co roku demonstrując przeciwko globalizacji i wspominając Sebastiana Deyzieu – nacjonalistę zamordowanego w 1994 roku przez policję.

C9M, czyli Komitet 9 Maja, to najważniejsza i jedna z największych manifestacji w pozaparlamentarnym francuskim ruchu nacjonalistycznym. Każdego roku do jego organizacji przyłączają się coraz większe rzesze niezależnych ugrupowań, wspólnie demonstrując pod nacjonalistycznymi hasłami. Początkowo C9M miał wymiar marszu pamięci dla Sebastiana, jednak z biegiem lat postanowiono „rozbudować” to wydarzenie o kilka innych ważnych zagadnień.

W tegorocznej demonstracji udział wzięły praktycznie wszystkie niezależne ruchy nacjonalistyczne – od oficjalnych organizacji, przez grupy studenckie, po niezależne formacje (AN). Każda z organizacji posiadała na marszu swoją wyodrębnioną kolumnę.

Nacjonaliści przeszli głównymi ulicami stolicy Francji, by zakończyć swój marsz przemówieniami pod pomnikiem Joanny d’Arc, akcentując tym samym, że tożsamość narodowa i duma ze swojej historii są kluczowymi czynnikami w walce z globalizacją.

Poniżej prezentujemy jeden z pierwszych filmów dokumentujący tegoroczny C9M oraz odnośnik do skromnej galerii zdjęć.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=6mRwt1mryiQ]

Zdjęcia: http://synthesenationale.hautetfort.com

Zobacz również:

Francja: Sébastien – pamiętamy! (C9M 2011)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.