Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > TO NIE FRANCISZEK: wzrasta presja na Watykan kiedy nowa książka kwestionuje legalność Franciszka

TO NIE FRANCISZEK: wzrasta presja na Watykan kiedy nowa książka kwestionuje legalność Franciszka

24 września byliśmy pierwszym anglojęzycznym portalem, który poinformował o nowej wybuchowej książce Antonio Socci To nie Franciszek: nawałnica w Kościele [Non È Francesco: La Chiesa Nella Grande Tempesta], pracy w której włoski dziennikarz z Novus Ordo wnioskuje, że rezygnacja Benedykta XVI w lutym 2013 była nieważna, i dlatego człowiek wybrany na jego następcę faktycznie nie jest papieżem.

a

Data jej publikacji to na pewno nie zbieg okoliczności – na półkach w całych Włoszech pojawi się 3 października, dwa dni przed otwarciem przez Franciszka jego Synodu o Rodzinie, watykańskiego zgromadzenia wybranych modernistycznych „biskupów”, który może zrewolucjonizować prawo / lub praktyki Kościoła Novus Ordo w odniesieniu do przyjmowania „sakramentów” przez osoby rozwiedzione i „w nowych związkach małżeńskich”, czyli przez nieskruszonych cudzołożników publicznych.

Do rozpoczęcia synodu, możesz jeszcze zagłosować tutaj [vote in our poll] i powiedzieć nam co zrobisz jeśli to watykańskie zgromadzenie postanowi faktycznie pozwolić tym publicznie żyjącym w nieskruszonym grzechu przystępować do sakramentów Novus Ordo. (30.09 głosujący są pewni, że to nie może się wydarzyć, i The Remnant zauważalnie odmawia nawet dokonania podobnej prognozy, po ich ostatnim zapewnianiu, że niemożliwa będzie „kanonizacja” Jana Pawła II.)

W tej chwili, dwa dni przed premierą, książkę Socci zaczyna się wymieniać i o niej mówić na blogach, na portalach społecznościowych oraz w innych miejscach na i poza internetem. Kiedy pokaże się w sklepach, świeckie media również się nią zajmą, zwłaszcza kiedy pozna się szczegóły jej zawartości. Ta książka z pewnością wywoła zamieszanie w całych Włoszech, i jej wpływ na świecie będzie miał istotne znaczenie, biorąc pod uwagę siłę i wpływ środków masowego przekazu, a zwłaszcza na forach blogosfery i internetu.

Wydanie z 1 października włoskiego dziennika Libero, dla którego felietony pisze Socci, zamieściło specjalny artykuł przedstawiający tę wybuchową książkę, zatytułowany  “Francesco è il Papa di Scalfari ma dimentica noi Cristiani”. Artykuł w całości po włosku jest tutaj: article (in Italian) in PDF format at this link.

a

Należy podkreślić, że Antonio Socci nie jest żadnego rodzaju tradycjonalistą, a na pewno nie sedewakantystą. Należy do Novus Ordo głównego nurtu, którego jedynym powiązaniem z tradycjonalizmem jest jego książka Czwarta Tajemnica Fatimska [The Fourth Secret of Fatima , 2008], której oryginalnym celem było obalenie opinii, że Watykan nie ujawnił prawdziwej, albo przynajmniej całej Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej, a w końcu stanęła w obronie tych, którzy, tak jak zrozumiał sam autor w procesie badań, że te opinie miały wyjątkowo solidne podstawy.

Praca Socci jako dziennikarza i autora, jego związek z głównym nurtem Kościoła Novus Ordo, i fakt, że wciąż odnosi się do Franciszka jako papieża, mimo że ma poważne wątpliwości co do ważności rezygnacji Ratzingera, nadaje mu nieograniczoną wiarygodność. Choć oczywiście nie zabraknie osobistości medialnych, blogerów, teoretyków i innych „ekspertów”, którzy zakwestionują wiarygodność Socci, w oparciu o to co widzieliśmy w Czwartej Tajemnicy Fatimskiej, to oczekujemy, że badania Socci potwierdzą iż są uzasadnione i naukowe. I podejrzewamy, że, biorąc pod uwagę zawirowania już szalejące w sekcie II SW od wyboru Bergoglio, zwykli podejrzani nie będą mogli uciszyć protestów i zamieszania jakie ta książka wywoła na niektórych lekceważących blogach albo prztyczków o „teoretykach spiskowych”, czy „zwariowanym” dziennikarzu.

Nie liczy się to co myslisz o tych tezach, To nie Franciszek stanie się wielka szkodą w wiarygodności Franciszka, a zatem wiarygodności sekty II SW, której jest szefem. Mimo że alternatywne hipotezy omawiane przez Socci – że prawdziwym papieżem jest modernistyczny Józef Ratzinger – nie jest lepsza, to nie jest ważne w kategoriach rany jaka zada na modernistycznym establiszmencie. Faktycznie to doprowadzi do dyskusji sedewakantyzmie , opinii że „papieże” II SW (czyli „papieże” od Piusa XII) wszyscy byli nielegalni i nieważni, co jest uzasadnionym stanowiskiem naszego portalu Novus Ordo Watch.

Dlatego książka Socci jest darem niebios. Zmusi do dyskusji, która w MGN już dawno powinna się odbyć: czy watykański pretendent papieski zawsze i koniecznie jest papieżem? Tak nie jest, oczywiście, bo to pokazuje nawet historia Kościoła, ale jest to błędem panującym w naszym „nie przeszkadzaj mi niewygodnymi faktami, zwłaszcza że one wpływają na moje zarobki” społeczeństwie.

Wydawca tej kontrowersyjnej nowej książki jest Mondadori. Ich portal przedstawia ją w tak interesujący sposób:

Kiedy Kościół przechodzi przez dramatyczny okres w historii, to w kwestii kryzysów wewnętrznych i gwałtownych ataków na katolików na całym świecie, Watykan nadal trwa w bezprecedensowej „koegzystencji dwu papieży”, o czym jeszcze nikt nie miał odwagi nawet pomyśleć. W książce dokładnie to robi Antonio Socci, zastanawiając się jakie jeszcze są nieznane powody historycznej rezygnacji Benedykta XVI, i czy można uważać ją za prawdziwą papieska rezygnację, gdyż wielu kanonistów miało co do tego powazne wątpliwości. Są to sprawy teraz powiązane z tymi o konklawe jakie miało miejsce 13 marca 2013, które, jak mówi sensacyjna rekonstrukcja autora, naruszyła pewne normy Konstytucji Apostolskiej Universi Dominici Gregis, które automatycznie wybór kard. Jorge Mario Bergoglio czynią nieważnym. Sprawa kto jest prawdziwym papieżem (albo czy jest potrzeba nowego konklawe) pojawia się w czasie kiedy Kościół przezywa dramatyczne podziały i maja miejsce krzykliwe wydarzenia.

Kto stoi u steru? Wielu podobały się początkowe działania Franciszka. Wydawało się jakby to był powrót do prostoty Ewangelii. Ale liczni wierni teraz są zawiedzeni. Oczekiwano rygoru moralnego wobec „brudu” (również w kręgach kościelnych) wypowiadanego i o który walczył Ratzinger. Ale jak mamy interpretować sygnał dawany światu przez nowy pontyfikat, rozluźnienie i kapitulację zasad moralnych? I kapitulację wobec niechrzescijańskich ideologii i sił, a nawet prześladowców? I traumatyczne odejście od tradycji Kościoła? Wiele wydarzeń nadprzyrodzonych, od objawień fatimskich do wizji Leona XIII, proroctwa bł. Anny Katarzyny Emmerich o erze „dwóch papieży”, wydają się wskazywać na nasze czasy, ogłaszające katastroficzne wydarzenia dla papiestwa, Kościoła i świata. Czy one są nieuniknione, czy jest na to jakiś inny sposób? I z którym papieżem? (source; nasz przekład)

Obserwuj kiedy, być może, Kościół Novus Ordo będzie wchodził w ostatnie stadium. Nie będzie długo zanim wybuchnie schizma między zwolennikami Bergoglio i zwolennikami Ratzingera w Fałszywym Kościele, który świat uważa za Kościół Rzymsko Katolicki, a który faktycznie jest „działaniem oszustwa” przed którym ostrzegł św Paweł apostoł w 2 Tes 2:10-11. Jest to „Kościół ciemności” przewidziany przez bł. Anne Katarzynę Emmerich, teraz oferujący fałszywe alternatywy dla papieża: Franciszka i Benedykta.

Non È Francesco: Pressure mounts on Vatican as New Book  disputes Francis’ Legitimacy

Źródło: http://www.novusordowatch.org/wire/non-e-francesco-socci.htm

Tłum. Ola Gordon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *