Franciszek wyraźnie się krzywi na widok daru, jakim jest tiara papieska

16 maja, 2016 r. Franciszek przyjął Premiera Macedonii, Traijko Veljanoski. Republika Macedonii jest w większości grecko-prawosławna.  Jako przejaw uprzejmości, premier przyniósł na pamiątkę Franciszkowi piękną, złotą tiarę, ozdobioną rzędami pereł.

Ten prezent wyraźnie zakłopotał Bergoglio, jak to ukazuje  zdjęcie poniżej.  

a

Tiara ta była dziełem sióstr prawosławnych z klasztoru Rajcica z perełkami z jeziora Ohrid, w Macedonii.  W obliczu perspektywy odrzucenia tiary – symbolu trzykrotnej monarchii papieża, którą Franciszek nienawidzi – a tym samym wykazując niegrzeczność wobec swych gości, a także potencjalnie tworząc przeszkodę w ekumenizmie z prawosławnymi, zdecydował się on jednak przyjąć ów dar, jakkolwiek z wyraźna OZNAKĄ NIECHĘCI.

Kiedy widzimy Franciszka  naprawdę szczęśliwego i uśmiechającego  się ???  Właśnie wtedy kiedy jest on ze swymi kumplami/ komunistami,  jak np: despota  Fidel Castro. (zdjęcie poniżej). „Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje.” (Mt 6, 21)

a

Tutaj zdjęcie słynnego posągu św. Piotra, z brązu, mającego na głowie tradycyjną tiarę, którą wszyscy papieże powinni nosić  – zrobione  w święto Katedry św. Piotra, 22 lutego.
Tłum. Renata
Źródło: http://www.traditioninaction.org/RevolutionPhotos/A722-Tiara.htm

Od tłumacza: warto przypomnieć, że „13 listopada 1964 roku, anty-papież Paweł VI wydał potrójnie ukoronowaną tiara papieską, która została następnie wystawiona na licytacje i sprzedana na Światowych Targach w  Nowym Jorku.

Papieska Tiara jest znakiem prawdziwej  władzy Papieża – trzy korony reprezentują: dogmatyczny, liturgiczny i dyscyplinarny autorytet  papieża. Oddając ją, Paweł VI symbolicznie oddał władzę Papiestwa (choć szczerze mówiąc, nie miał on żadnego autorytetu, żeby to zrobić , gdyż był anty-papieżem).

http://www.mostholyfamilymonastery.com/catholicchurch/anti-pope-paul-vi/#.WNYeM9QrJkg

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *