Strona główna > NWO > Kościół i cerkiew > Franciszek: „wszyscy jesteśmy dziećmi Boga”

Franciszek: „wszyscy jesteśmy dziećmi Boga”

W pewnym sensie jesteśmy „wszyscy jesteśmy dziećmi Boga”, ale nie w tym sensie, w jakim Franciszek miał na myśli.

a

Drodzy przyjaciele,

Przygotowując się do odwiedzin w Myanmaru, chcę przekazać wszystkim pozdrowienia i wyrazy przyjaźni. Oczekuję, że w tym czasie będziemy razem.

Przychodzę głosić Ewangelię Jezusa Chrystusa, przesłanie pojednania, przebaczenia i pokoju. Moja wizyta ma na celu potwierdzenie katolickiej wspólnoty Mjanmy w jej oddawaniu czci Bogu i w jej świadectwie Ewangelii, która uczy godności każdego mężczyzny i każdej kobiety, i nakazuje nam otworzyć nasze serca na innych, szczególnie na biednych i potrzebujących.

Jednocześnie pragnę odwiedzić naród w duchu szacunku i zachęty do wszelkich wysiłków na rzecz budowania harmonii i współpracy w służbie dobru wspólnemu. Żyjemy w czasach, gdy ludzie wierzący i ludzie dobrej woli wszędzie odczuwają potrzebę wzrastania we wzajemnym zrozumieniu i szacunku oraz wspieraniu się nawzajem jako członkowie naszej jednej ludzkiej rodziny. Wszyscy bowiem jesteśmy dziećmi Bożymi.

Wiem, że wielu w Birmie ciężko pracuje, aby przygotować się do mojej wizyty, i dziękuję im. Proszę wszystkich, aby modlili się, aby moje dni pośród was stały się źródłem nadziei i zachęty dla wszystkich. Na was i na wasze rodziny wzywam Bożego błogosławieństwa radości i pokoju!

Do zobaczenia wkrótce!

***

W pewnym sensie jesteśmy „wszyscy jesteśmy dziećmi Boga”, ale nie w tym sensie, w jakim Franciszek miał na myśli.

Jest to typowy przykład tego, jak Franciszek wypacza Wiarę tak niezauważalnie, że sens wypowiadanych przez niego słów jest przeciwieństwem tego, czego tradycyjnie nauczał Kościół.

Franciszek używa tego terminu po stwierdzeniu, że: —  „Żyjemy w czasach, kiedy wierzący i ludzie dobrej woli wszędzie odczuwają potrzebę wzrastania we wzajemnym zrozumieniu i szacunku oraz wzajemnego wspierania się jako członkowie naszej jednej ludzkiej rodziny”.

The Baltimore Catechism #3 says,

—  Głównymi stworzeniami Boga są aniołowie i ludzie ” (Q. 214)

oraz

—  „Chrzest jest sakramentem, który oczyszcza nas z grzechu pierworodnego, czyni nas chrześcijanami i dziedzicami Nieba” (Q. 621).

Jak więc jest możliwe, że 51,5 miliona ludzi z Myanmar (Birmy) „jest dziećmi Boga”, gdy 87,9% stanowią buddyści, 6,2% chrześcijanie, 4,3% muzułmanie i 1,6% inni?

Czy Franciszek rozumie sakrament Chrztu?

________________________

Tłum. M. Jasińska

Za: http://callmejorgebergoglio.blogspot.com/2017/11/francis-all-of-us-are-gods-children.html

Za: https://forumdlazycia.wordpress.com/2017/11/21/franciszek-wszyscy-jestesmy-dziecmi-boga/

Data publikacji: 21.11.2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.