Strona główna > NWO > Kościół i cerkiew > Franciszek szuka tajemnic o holokaustycznym papieżu

Franciszek szuka tajemnic o holokaustycznym papieżu

aFragment artykułu „Franciszek I – wychłostany menorą papież” [Francis I – A Menorah-Whipped Pope]

Papież chce otworzyć teczki watykańskie by zdecydować czy Pius XII przymykał oko na ludobójstwo. . .

Papież Franciszek chce otworzyć tajne archiwa watykańskie o papieżu Piusie XII i holokauście, zanim zdecyduje o świętości kontrowersyjnego wojennego papieża, oskarżanego przez krytyków  o przymykanie oka na zagładę 6 milionów Żydów.

Abraham Skorka, argentyński rabin i przyjaciel Franciszka, powiedział że omawiał Piusa XII z papieżem w czasie tygodnia jaki spędził we wrześniu w Domu św. Marty, papieskiej rezydencji. Był to pierwszy raz kiedy papież i rabin mieszkali pod jednym dachem w Watykanie.

Zapytany czy Franciszek otworzy wojenne archiwa, czego od dawna domagali się żydowscy liderzy, Skorka, 63, powiedział The Sunday Times:

„Papież jest spójny we wszystkim co powiedział jako kardynał, i jako papież niewątpliwie zrobi to powiedział że zrobi kiedy był kardynałem. To co sobie powiedzieliśmy było między nami” – powiedział rabin.

***

Papież Pius XII zdecydowanie widział lepsze czasy. On radził sobie o wiele lepiej żywy niż martwy. Wygląda na to, że Żydzi, którzy kiedyś go kochali, doznali przemiany serca kilkadziesiąt lat po jego śmierci. Wyrażali wdzięczność do niego za kilka rzeczy:

– zanim został papieżem Piusem XII, kard. Pacelli napisał papieską encyklikę Z palącą troską [Mit brennender Sorge], w której Pius XI potępił nazistowskie pogaństwo i rasizm, dokument przemycony do Niemiec w marcu 1937 i czytany ze wszystkich katolickich ambon, co rozwścieczyło nazistów.

– żydowscy uczeni tacy jak Joseph Lichten z B’nai B’rith chwalili go za wykorzystanie aktywów watykańskich w wykupie żydów od nazistów i za kierowanie szeroką siecią kryjówek. (Nawet papieska letnia rezydencja, Castel Gondolfo, była używana jako kryjówka dla zbiegłych Żydów.)

– w wyniku wysiłków Watykanu, włoscy Żydzi mieli dużo wyższy współczynnik przeżycia za okupacji nazistowskiej niż w innych krajach [67% zostało zabitych w innych krajach, a tylko 16% we Włoszech], szacunki o liczbie Żydów uratowanych przez wysiłki Watykanu dochodzą do kilkuset tysięcy. To dlatego rabin Rzymu, Israel Zolli, nawrócił się na katolicyzm pod koniec wojny i na chrzcie przyjął imię „Eugencio”, pierwsze imię papieża.

– z wdzięczności za to co Pius zrobił dla Żydów, Światowy Kongres Żydów sprezentował Watykanowi dużą kwotę w gotówce w 1945, w tym samym roku rabin Herzog z Jerozolimy wysłał papieżowi „specjalne błogosławieństwo za wysiłki ratowania Żydów w czasie nazistowskiej okupacji Włoch”, a kiedy Pius zmarł w 1958, izraelska minister spraw zagranicznych Golda Meir z tego samego powodu wygłosiła poruszającą eulogię w ONZ.

–  artykuł redakcyjny w New York Times w Boże Narodzenie 1942 chwalił Piusa jako „samotny głos płaczący na milczącym kontynencie”, i NYT nie nawiązywał do cierpień Romów.

– rzymski przedstawiciel Fundacji Torujmy Drogę [Pave the Way Foundation], historyk i śledczy Michael Hesemann, odkrył wiele bardzo ważne oryginalnych dokumentów badając otwarte archiwa w Kościele Santa Maria dell Anima, który jest narodowym kościołem niemieckim w Rzymie. W jednym z ich czytamy:

„Papież wysłał swojego bratanka, księcia Carlo Pacellego, na spotkanie z austriackim biskupem Aloisem Hudalem. Bp Hudal, szef narodowego kościoła niemieckiego w Rzymie, według niektórych był sympatyczny wobec nazistów i miał z nimi dobre relacje. Książę Carlo Pacelli powiedział Hudalowi, że jest wysłannikiem papieża, i że Hudal musi napisać list do niemieckiego gubernatora Rzymu, gen. Rainiera Stahela, żądając zaprzestania aresztowań”.

Bp Hudal w swoim liście do gen. Stahela stwierdził: „Właśnie teraz, od wysokiego szczebla źródła watykańskiego […] dowiedziałem się dziś rano, że rozpoczęły się aresztowania Żydów narodowości włoskiej. W interesie dialogu pokojowego między Watykanem i niemiecką komendanturą wojskową, pilnie Pana proszę o wydanie rozkazu natychmiastowego zakończenia tych aresztowań w Rzymie i okolicach. Niemiecka reputacja w obcych krajach wymaga takiego środka a także niebezpieczeństwa, że papież będzie otwarcie protestował przeciwko temu”.

List został doręczony generałowi osobiście przez zaufanego człowieka papieża Piusa XII, niemieckiego księdza, generała Towarzystwa Boskiego Zbawiciela, Pancratiusa Pfeiffera, który znał osobiście gen. Stahela. Następnego dnia gen. Stahel odpowiedział telefonicznie: „Sprawę przekazałem natychmiast lokalnemu Gestapo i Himmlerowi osobiście, Himmler rozkazał, biorąc pod uwagę specjalny status Rzymu, żeby te areszty zakończyły się natychmiast”.

Wydarzenia te potwierdziło świadectwo uzyskane podczas dochodzenia relatora (sędzia) w sprawie  Piusa XII, jezuity ks. Petera Gumpela. Ks. Gumpel oświadczył, że rozmawiał osobiście z gen. Dietrichem Beelitzem, wtedy oficerem łącznikowym między biurem Kesselringa i dowództwem Hitlera. Gen. Beelitz słyszał rozmowę telefoniczną Stahela z Himmlerem i potwierdził, że gen. Stahel wykorzystał zagrożenie fiaska militarnego jeśli areszty będą kontynuowane.

Nowojorski rabin David Dalin, historyk holokaustu, mówi: „Naród żydowski nie miał większego przyjaciela w XX wieku” i twierdzi, że Pius XII uratował więcej Żydów niż celebrowany Schindler. Uważa, że Pius XII nie był „papieżem Hitlera” jak mówi nowa książka Johna Cornwella, lecz „największym obrońcą jakiego my Żydzie kiedykolwiek mieliśmy, i dokładnie wtedy kiedy go potrzebowaliśmy„.

Więc co się stało? Dlaczego Żydzi opuścili „największego obrońcę” jakiego kiedykolwiek mieli? Może to była sprawa pokoleniowa. Żydzi którzy byli mu wdzięczni wszyscy są już martwi (oprócz ocalonych z holokaustu, słynni z długowieczności, a nie ze śledzenia wiadomości). Może nowe pokolenie inaczej czuje o „sprawiedliwych Gojach”, w końcu nadal każdy z nich to antysemita. Zdanie Schindlera w filmie Spielberga, lamentującego że nie zrobił wystarczająco dużo, nawet nie blisko tego, wtóruje oskarżeniu przeciwko Piusowi XII, bo wszystko co zrobił to „przymykał oko”.

Co może odkryć polowanie w jego prywatnych dokumentach? Może stwierdzenie w listach, że nie lubi Żydów. Ten fakt, pomimo że uratował tak wiele tysiące Żydów, nie oczyści go. Przede wszystkim „nie zrobił wystarczająco”, a po drugie to pokazuje, że był jedynie „antysemitą”.

Jak należy rozumieć papieża Franiszka I? Właśnie oświadczył, że przymierze Żydów z Bogiem jest ważne, więc teraz Żydzi są potwierdzeni przez Watykan jako „wybrani”, organizuje koszerne wieczory dla 15 najlepszych żydowskich przyjaciół w prywatym mieszkaniu, i teraz zamierza wrzucić papieża Piusa XII do Koloseum.

Teraz Watykan jest spółką zależną ADL i walka z „antysemityzmem” jest najważniejsza.

Co jeszcze obiecał swoim bliskim przyjaciołom po drodze do papiestwa?

Hipoteza Marka Glenna, że on będzie „dobry dla Żydów” w Ameryce Południowej:

[MarK Glenn hypothesizes that he will be “good for the Jews” in South America:

http://theuglytruth.wordpress.com/2013/04/05/habemus-papam-praise-of-new-pope-by-war-hungry-israel-not-a-good-omen-for-a-war-weary-world/]

„Biorąc pod uwagę pośpiech z jakim jego poprzednik Benedykt 'przeszedł na emeryturę', razem z pochodzeniem Bergoglio (Argentyna/Ameryka Łacińska, następna główna hemisfera polityczna wytypowana na doświadczenie inspirowanej / kierowanej przez CIA / Mosad 'kolorowej rewolucji', która NIEWĄTPLIWIE będzie znana jako 'wiosna Ameryki Łacińskiej') osobiście przeczuwam, że rolą Bergoglio będzie kontynuowanie programu tłumienia systemu immunologicznego katolickiego świata jeśli chodzi o judejski wirus, a potem w pewnym sprzyjającym momencie, użyczy swojej wiarygodności różnym buntom, które będą miały miejsce w krajach takich jak Argentyna, Wenezuela, Boliwia, Ekwador i innych, które są mocno w obozie pro-Iran / anty-Izrael / anty- JWO [Jewish World Order = Żydowski Porządek Świata]”.

Być może. Ale może także być przydatny globalnie w świecie katolickim.

John Follian, tłum. Ola Gordon

Źródło: http://richardedmondson.net/2014/01/24/francis-i-a-menorah-whipped-pope/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.