Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > „To nie Franciszek”. Nowa wybuchowa książka twierdzi, że Benedykt XVI jest nadal papieżem

„To nie Franciszek”. Nowa wybuchowa książka twierdzi, że Benedykt XVI jest nadal papieżem

W ciągu ostatnich 18 miesięcy na tym blogu omówiliśmy różne pomysły dotyczące rezygnacji Benedykta i uzurpacji Franciszka – w tym domniemanego wyboru „kardynała” Scola przed Bergoglio – (patrz linki poniżej, lista wszystkich tych postów). Ostatnio, kiedy znaki wskazują na zbliżającą się rewolucję w kwestii rozwodu, „ponownego małżeństwa”, jego anulowania, sakramentów dla cudzołożników i innych „duszpasterskich” spraw wiążących się z rodziną, do rozstrzygnięcia na synodzie w październiku, przewidzieliśmy, że pomysł rezygnacji Benedykta XVI jako nieważny – a więc on nadal jest papieżem, a nie Franciszek – stanie się dużo bardziej popularny w obliczu katastrofalnego synodu.

I jak na zawołanie Socci wydaje nową książkę, o czym wcześniej nie wiedzieliśmy.

Antonio Socci
Antonio Socci

Pomysł, że rezygnacja Ratzingera była nieważna bo w jakiś sposób wymuszona, wadliwa, albo brakowało jej prawdziwego zamiaru, nie jest nowy. W rzeczywistości, w niecałą godzinę po publicznym ogłoszeniu przez Benedykta XVI jego zamiaru ustąpienia, wpisaliśmy na tweeter, że przewidzieliśmy iż ważność jego rezygnacji zostanie kiedyś zakwestionowana:

a

W 18 ostatnich miesiącach, Socci publikował wiele artykułów w druku i w internecie, że sprawa rezygnacji Benedykta XVI była albo może być nieważna, stanowisko które zbiorowo określiliśmy jako „rezygnacjonizm”. Uzasadnienie tej tezy można znaleźć w rożnych rozgłaszanych i faktycznych ciekawostkach, takich jak zarzuty o wadliwej gramatyce łacińskiej w tekście abdykacji Ratzingera, jego dziwne stwierdzenie, że jedynym powodem tego że nadal nosi białą sutannę jest to, że nie mogli znaleźć czarnej, w dalszym ciągu używa papieskie „P P” kiedy podpisuje się swoim imieniem (“Benedictus P P XVI”), jego twierdzenie, że zrezygnował jedynie z „administracji aktywnej” papiestwa, a nie z munus („dar”), który jest wieczny, itd.

5 września 2014 - Benedykt XVI w Watykanie
5 września 2014 – Benedykt XVI w Watykanie

Według zapowiedzi publikacji w Il Foglio, książka Socci dodaje kilka nowych kawałków rzekomych dowodów. Wśród nich twierdzenie, że podczas konklawe, które wybrało Bergoglio, kardynałowie nielegalnie zmienili zasady głosowania, głosując 5 razy w ciągu dnia, zamiast przepisowych czterech, co powoduje, że wyniki konklawe są nieważne, bo tylko papież ma prawo dokonywania zmian w prawach rządzących konklawe.

Habemus Papam? Nequaquam! [Mamy papieża? Nie!]
Habemus Papam? Nequaquam! [Mamy papieża? Nie!]
Źródło: http://www.novusordowatch.org/wire/socci-book-francis-benedict.htm

Tłum. Ola Gordon.

P.S. Nowy „krzyż” Franciszka w kształcie fallusa:

http://traditio.com/comment/com1410.htm
http://traditio.com/comment/com1410.htm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.