Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Franciszek: Maryja ważniejsza od Jezusa?

Franciszek: Maryja ważniejsza od Jezusa?

Dla większości świata papież Franciszek wydaje się jedynym, którego każdy lubi. Z jego otwartym umysłem i otwartą postawą do innych religii, jak również bardziej humanistyczne podejście do bycia katolikiem sprawiły, że wielu podłączyło się pod jego ideę powszechnego pokoju. The Inquisitr  mówi o kilku działaniach papieża, które mogą docierać do innych. Przypomnijmy je więc.

papa

1. Papież powiedział, że ateiści mogą być zbawieni.

Pan stworzył nas na Swój obraz i podobieństwo i jesteśmy obrazem Boga. On czyni dobro, a każdy ma w sercu: „czynić dobro, nie czynić zła”. Każdy z nas. „Ale Ojcze, to nie jest katolik – on nie może czynić dobra.”  Owszem, może. „Pan odkupił nas wszystkich, nie tylko katolików. Przez krew Chrystusa. Wszystkich! Nawet ateistów.”

Pope Francis Says Even Atheists Are Redeemed, Reddit Responds

2. Papież zapraszał muzułmanów na modlitwy islamskie w Watykanie.

Papież Franciszek był centralną postacią w zapoczątkowaniu pokoju między religiami, szczególnie między Izraelczykami a Palestyńczykami. 8 czerwca bieżącego roku papież po raz kolejny pokonał następną barierę, jako że islamskie modlitwy i czytania z Koranu będą słyszane w Watykanie.

Islamic Prayers To Be Held At The Vatican For The First Time In History

3. Zbawienie chrześcijan tylko przez kościół katolicki. Papież powiedział, że nie da się wejść do nieba bez Dziewicy Maryi i Kościoła rzymsko-katolickiego. Bez obu tych rzeczy jesteś skazany na wieczne męki w piekle.

Nie możesz kochać Boga bez kochania swoich braci. Nie możesz kochać Boga poza Kościołem. Nie można być w komunii z Bogiem nie będąc w Kościele.

Pope Francis Decrees That Christian Salvation Is Only Through The Roman Catholic Church

Co następnie mówił Franciszek?

4. Papież powiedział, że ewangelizowanie nie jest równoznaczne z personalnym szczęściem.

Nie nawracaj, respektuj wierzenia innych. Możemy inspirować innych przez świadectwo, tak aby ta osoba wzrastała z tobą w komunikacji. Ale najgorszą rzeczą jest prozelityzm religijny, który paraliżuje. „Gadam z tobą, by Cię przekonać.” […] Kościół wzrasta przez atrakcyjność/pociąg (attraction), nie przez nawracanie.

Jednak Pismo Św. mówi:

 Bracia moi, jeśliby ktokolwiek z was zszedł z drogi prawdy, a drugi go nawrócił, niech wie, że kto nawrócił grzesznika z jego błędnej drogi, wybawi duszę jego od śmierci i zakryje liczne grzechy. – List św. Jakuba 5:19-20

Pope Francis Says To Be Happy, Don’t Try To Convert Lost People?

(Kolejność podałem wg dat umieszczania artykułów na portalu inquisitr.com /Girion)

Jednakże wielu ewangelicznych chrześcijan nie jest zadowolonych z papieża. M.in. chodzi o twierdzenia papieża, że jedyną drogą do Boga jest kościół katolicki (a nie Jezus Chrystus, który powiedział, że Jest drogą), promowanie Chrislamu (połączenie chrześcijaństwa i islamu) przez wystawę sztuki w Watykanie:

Z powodu progresywnego podejścia do religii Elton John uważa, że papież jest „po prostu cudowny”. Wystawa ta jest zatytułowana cytatem z Koranu: „So that you may know each other.”

Pope Francis Orders The Vatican To Create Art Exhibit Promoting Chrislam

Nic dziwnego, że chrześcijanie są zdenerwowani. Teraz papież właśnie ma wydać dekret, że Dziewica Maryja jest czwartym podmiotem w trójcy (tworzy się kwartet). Wg Vatican Radio w poniedziałek papież Franciszek powiedział:

To jest nasza nadzieja. Nie jesteśmy sierotami, mamy matkę – Maryję. […] Są dwie kobiety – Maryja i Kościół. One dały nam Chrystusa. Bez Maryi nie byłoby Chrystusa, bez Kościoła nie moglibyśmy iść do przodu.

Argument mówiący, że Chrystus jest jedyną drogą do Ojca zszedł na trzecie miejsce. Twierdząc, że bez Maryi nie byłoby Jezusa, a bez Kościoła nie moglibyśmy iść naprzód papież umieścił Maryję na poziomie Boga.

Now The End Begin dodaje następujący cytat z Biblii:

A Niewiasta była odziana w purpurę i szkarłat, cała zdobna w złoto, drogi kamień i perły, miała w swej ręce złoty puchar pełen obrzydliwości i brudów swego nierządu.  A na jej czole wypisane imię – tajemnica:
„Wielki Babilon. Macierz nierządnic i obrzydliwości ziemi”.  I ujrzałem Niewiastę pijaną krwią świętych i krwią świadków Jezusa, a widząc ją bardzo się zdumiałem. – Apokalipsa św. Jana 17: 4-6

Dobry przykład to pierwszy rozdział Genezy, w którym Soldier of Christ wyjaśnia, że zarówno Bóg, jak i Chrystus i Duch Święty byli w akcie stworzenia świata. I dodał, że Maryja, mimo iż przez Franciszka wyniesiona do rangi Boga – nie została wymieniona.

Na podstawie:

http://www.wucnews.com/2014/10/pope-francis-about-to-decree-virgin.html

Opracował: Girion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *