Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Fiński parlament zatwierdził „małżeństwa” homoseksualne

Fiński parlament zatwierdził „małżeństwa” homoseksualne

Fiński parlament zatwierdził ustawę umożliwiającą zwieranie małżeństw homoseksualnych. Wynik głosowania: 105 do 92, z jedną osobą nieobecną.

IMG_20141128_122640

Głosowanie odbyło się w piątek po południu. Pozwoliło to dogonić pozostałe kraje nordyckie, w których małżeństwa homoseksualne są już legalne.

Ten rezultat to triumf tysięcy popierających równość małżeńską, którzy zgromadzili się wokół parlamentu. Wiele z nich miało tęczowe flagi i banery.

Tymczasem fiński lider Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego – Kari Mäkinen napisał na Facebooku:

Wiem, jak wiele znaczy ten dzień dla tęczowej społeczności, ich bliskich i innych. Całe moje serce raduje się za nich i z nimi.

Nasza koncepcja małżeństwa potrzebuje fundamentalnej analizy. Jeśli o mnie chodzi, jest to najwyższy czas do ponownego rozpatrzenia. Odbędzie się ono z punktu widzenia własnych zasad kościelnych.

„Postępowy” chrześcijanin – Kari Mäkinen

Finlandia stała się 12 krajem w Europie, zezwalającym na zawieranie małżeństw wśród osób tej samej płci. Wcześniej zezwolono na to w Portugalii, Hiszpanii, Francji, Holandii, Danii, Belgii, Szwecji, Norwegii, Islandii, na Malcie i w Wielkiej Brytanii.

Na podstawie:

http://yle.fi/uutiset/finnish_lutheran_leader_rejoices_over_same-sex_marriage_vote/7658255

http://yle.fi/uutiset/finnish_parliament_approves_same-sex_marriage/7657759

Opracował: Girion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *