Strona główna > Świat > Femen i Pussy Riot – kto pociąga za sznurki?

Femen i Pussy Riot – kto pociąga za sznurki?

Boże Narodzenie to piękny okres w kościele La Madeleine w centrum Paryża. Wspaniałe żebrowe sklepienie odbija dźwięki muzyki z barokowych organów i chóru ćwiczącego słynne Bożonarodzeniowe koncerty. Ale głównie jest to raj gdzie pokolenia wiernych katolików siadają, modlą się i doładowują duchowe baterie.

I nagle 20 grudnia 2013 stał się sceną plugawości. Młoda kobieta, topless z niebieskim welonem, podeszła do ołtarza i zaczęła odgrywać „aborcję” ożywając za fetusa cielęcą wątrobę. Następnie wykrzykując proaborcyjne slogany zaczęła sikać na ołtarz. Po wyzywającym pozowaniu dla fotografów spokojnie wyszła.

a

Radykalna feministyczna grupa uliczna Femen uderzyła ponownie i nagrodzono ją zalewem lizusowkich reportaży w międzynarodowych TV, prasie i internecie. Sześć lat od założenia w Kijowie, Femen stała się jedną z najmodniejszych marek radykalnej polityki z gwarantowanym rozgłosem za jej nędzne wybryki i niekończący się strumień ładnych młodych kobiet chętnych do robienia z siebie pośmiewiska do kamer.

Toksyczna kombinacja narcyzmu, zamienionej w broń kobiecej wściekłości i nagich piersi uczyniła je ulubienicami mediów. Teraz mają już filie w 9 miastach na świecie, w tym w Rio, Londynie, Frankfurcie, Paryżu i Tel Awiwie.

Ich symbole to sprejowane farbami slogany na nagich piersiach i girlandy z kwiatów. Zajmowały się wielu modnymi sprawami – od małżeństw gejowskich to praw osób ‚trans’, i protestowały na spotkaniu w Davos, mistrzostwach piłkarskich Euro Cup 2012, a nawet w meczetach, ale niewątpliwie ich głównym celem są – Rosja, Kościół Rzymskokatolicki i Prawosławny.

a

Niektóre sceny profanacji przechodzą wszelkie pojęcie, jak ta w Argentynie w ubiegłym roku, gdzie zainspirowane Femen kobiety warczały, pluły, a potem uprawiały seks na oczach religijnych mężczyzn broniących kościół przed wandalizmem. W ubiegłym miesiącu grupa topless biegała wrzeszcząc wokół Placu św. Piotra w Rzymie masturbując się krzyżami, zanim zwinęła je policja.

https://www.youtube.com/watch?v=VnFsnL-zkN0

Argentyna – ludzie modląc się i trzymając się za ręce, bronili świątyni przed „postępem” i „tolerancją”/admin

Więc kim są kobiety z Femen i kto im płaci? Kto pociąga za sznurki tych plugawych marionetek? I dlaczego ich obraźliwe czyny traktuje się delikatnie w Europie, tak niezwykle czujnej na „zbrodnie nienawiści”? Są to tylko niektóre z pytań o nich.

Femen utworzyły studentki z Uniwersytetu w Kijowie kampanią przeciwko seks-turystyce w 2008, i szybko zwróciły na siebie uwagę. Ale kiedy rosła ich topless sława, zwiększała się liczba dręczących pytań. Jak mogą wynajmować takie ładne mieszkania w Kijowie? Z czego utrzymują się dziewczyny ? Włoskie czasopismo Il Foglio przeprowadziło własne śledztwo i odkryło pewne ciekawe fakty.

Każda działaczka w Kijowie dostaje 1.000 miesięcznie, liderka 2.500 (zauważmy, że średni zarobek w Kijowie jest 500). W Europie wydatki są jeszcze większe, i dziewczyny z FEMEN dostają 1.000 dziennie, napisał włoski dziennik. (20.08.2013)

Il Folglio zidentyfikował amerykańskiego biznesmena żydowskiego o nazwisku Jed Sunden jako założyciela Femen.

Sunden sam jest zagadką z powodu jego zagadkowego sukcesu biznesowego. Po ukończeniu historii na Macalester College w Minnesota, Sunden zakończył pracę w 1993, „przez przypadek” na prywatnie finansowanym projekcie – rejestrze żydowskich cmentarzy na Ukrainie..

Jed Sunden (po prawej) z rabinem w synagodze
Jed Sunden (po prawej) z rabinem w synagodze

Mniej niż 2 lata później postanowił założyć własny anglojęzyczny dziennik Kiev Post. Nie znając się w ogóle na wydawnictwach i mając ograniczoną wiedzę o dziennikarstwie, Sunder mocno polegał na dwu doświadczonych dziennikarzach żydowskich, Igorze Greenwaldzie i Brianie Bonnerze.

Marzenie o anglojęzycznym dzienniku w pojawiającym się byłym sowieckim satelicie, doprowadziło wielu doświadczonych wydawców do katastrofy. Ale dziennik Sundena nie tylko przetrwał, ale rozkwitł. Wydawał się bez żadnego wysiłku dostawać reklamy od linii lotniczych i ogromnych korporacji takich jak Coca Cola i Philip Morris, które pomijały dużo większe niezależne anglojęzyczne dzienniki m.in. w Polsce i Republice Czeskiej.

Odkładając na bok jego ‚magiczny dotyk’, jego własny dziennik tak go opisuje: „Jest libertarianinem, który wierzy w niskie podatki i minimalizację przepisów rządowych, wolność słowa i w wolny rynek. On również krytycznie patrzy na przywódców politycznych Kremla i zagrożenia, jakie stanowią dla nowo odkrytej niepodległości Ukrainy”.

Zdaniem założycielki Femen – Anne Hutsol:

„Jed był pierwszym wpływowym człowiekiem który nas zauważył, bardzo nam pomógł, udzielił nam pożytecznych rad, hojnie sponsorował i powiedział, że byłyśmy bardzo szczególne. Jed był pierwszym człowiekiem który pomógł nam w promowaniu organizacji i utworzeniu naszego portalu”.

Sunden zawsze odmawiał udzielenia odpowiedzi w kwestiach ile dał dla Femen, albo podania szczegółów dlaczego to robi.

„Potwierdzam że daję pieniądze Femen” – powiedział Sunden. „Nie powiem ile. Po spotkaniu Anny Hutsol byłem pod wrażeniem jej pomysłów i byłem jej zwolennikiem. Uważam, że Anna jest młodym, niezależnym głosem Ukrainy. Choć nie zgadzam się z jej wszystkimi poglądami, to według mnie ważne jest wspieranie jej, i grup takich jak jej grupa”.

Ale wydaje się iż zmniejszył swoje wsparcie od 2011 kiedy Femen zmieniła obiekt swoich zainteresowań – Kościół Katolicki, i zaczęła protestować przeciwko seksizmowi na pucharze piłkarskim Euro.

Ale Sunden nie jest jedyną osobą wspierającą Femen. Za bardzo silną, niezależnie myślącą grupą pop zwykle jest wielu mężczyzn pociągających za sznurki. Tak było w przypadku Spice Girls, których slogan „Girl Power” wymyślili marketingowcy. Tak samo jest z Femen, dla której pojawiła się rola Simmona Cowella / Svengali, należącego do zagorzałego ukraińskiego nacjonalisty o nazwisku Wiktor Swiacky.

To wszystko ujawniło się podczas pokazu dokumentu o Femen, kiedy pokazano Swiackyego wydającego rozkazy tym silnym niezależnym kobietom. Jak z Jedem Sundenem, jego program polityczny wydaje się trzymać z daleka rosyjskiego niedźwiedzia.

Australijska filmowiec Kitty Green ujawniła:

„To jest jego ruch i to on wybrał dziewczyny. Wybrał najładniejsze dziewczyny bo one sprzedają więcej gazet. Najpiękniejsze dziewczyny dostają się na okładki… To stało się ich wizerunkiem, to stało się sposobem w jaki sprzedają markę” – mówi. „On jest Femen… On jest dość straszny wobec dziewczyn. Wrzeszczy na nie i nazywa je sukami”.

Ten dokument pokazuje rozmowę telefoniczną między Wiktorem i działaczką o imieniu Inna. Wiktor instruuje swoją topless podwładną o tym jak mają protestować na Euro Cup 2012 jaki odbywał się na Ukrainie. Poniżej ich rozmowa:

Wiktor: Dobra robota. Ok, Inna, tak między nami, mianuję cię na szefową jutrzejszego protestu. Nie mogę przyjść i przygotować Aleksandry, ty masz to zrobić. Najważniejsze jest to, żeby upewnić się by Aleksandra była gotowa. Także, jeśli zbliży się policja, to pobijcie ich swoimi laskami.

Inna: Pobić ich?

Wiktor: Bijcie ich po plecach. Nie bójcie się. Ci idioci nic nie zrobią. Aleksandra, wytłumacz jej to szczegółowo. Powiedz jej, że f**k, ty wiesz, daliśmy jej $200 by tu przyjechała. Wytłumacz jej to. Bądź stanowcza z nią. Wyjaśnij, że po ostatnim pieprzonym proteście – katastrofie, jeśli nie wystąpi to nie będzie już zapraszana. Może się odp… I nie dam jej pieniędzy na bilet powrotny. Bądź stanowcza z nią. Bardzo stanowcza. I nie pozwól jej rozmawiać z Anną. Aleksandra będzie przebrana za dyktatora. Na plecach napiszemy po angielsku ‚twórzmy historię, razem’.

Inna — Rozumiem. Co będziemy śpiewać?

EURO CUP = KGB? Coś bardzo prostego i łatwego do przetłumaczenia. EURO CUP = KGB. Albo KGB 2012? Zanotuj. W ubiegłym roku Swiacky poważnie przekroczył granicę kiedy kazał Femen zadawać niewygodne pytania, co zażenowało Wladimira Putina na targach w Hanowerze. Pokazujące slogan „F**k dyktatora” kobiety trzeba było usunąć.

Teraz Swiacky wydaje się bać o życie i szuka azylu na zachodzie, kiedy został porwany i pobity przez „tajemniczych mężczyzn”. Już nie ma nic wspólnego z Femen.

Dla władz ukraińskich ostatecznym ciosem było to kiedy działaczka Femen przepiłowała ogromny krzyż w parku w Kijowie w 2012 w celu wsparcia uwięzionej grupy punk rockowej Pussy Riot.  Krzyż był pomnikiem ofiar Czeka i NKWD w latach 1930 i oburzeni Ukraińcy zażądali postępowania karnego.

W końcu, mając przed sobą zarzuty karne, grupa Femen opuściła miasto i ulokowała się w Paryżu, gdzie mają luksusowe biura w centrum miasta, i „centrum szkoleniowe” dla swoich grup na całym świecie. Kto ich finansuje teraz jest tajemnicą. Na pewno wydają się mieć jakieś sympatyzujące ucho w Paryżu, a wnioski o zapomogi sprawdza się szybko.

Inspiracją dla Femen była inna radykalna grupa feministyczna zwana Pussy Riot, która sławę zdobyła profanacja największej moskiewskiej katedry Chrystusa Zbawiciela obsceniczną punkową modlitwą wycelowaną w patriarchę Kyrila i Wladimira Putina. Trójka jej organizatorów została uwięziona w 2012.

a
Dziewczyny z Pussy Riot

Jak w przypadku Femen, kluczową siłą napędową Pussy Riot wydaje się być obłąkana nienawiść do chrześcijaństwa ogólnie, a do Kościoła Prawosławnego w szczególności. Ale to autor Izrael Szamir był pierwszym który wykazał, że tymi prominentnymi zwolennikami Pussy Riot spośród rosyjskich artystów i mediów są w większości Żydzi.

Należą do nich satyryk i twórca kreskówek Wiktor Szenderowicz, socjolog Igor Eidman, właściciel galerii sztuki Marat Gelman, bywalczyni salonów i prezenterka TV Ksenia Sobczak i właściciel stacji TV Aleksiej Wenediktow.

Sprawą Pussy Riot agresywnie zajęła się czołowa anty-Putinowska grupa opozycyjna pod nazwą Unia Solidarności z Więźniami Politycznymi, kierowana przez kolejnych dwu znanych Żydów – Garry Kasparowa i Borysa Niemcowa.

Jeszcze inny żydowski promotor i wpływowy myśliciel Alek D Epstein, celebrował ich w publikacji zatytułowanej „Sztuka na barykadach: ‚Pussy Riot’, ‚Autobus wystawa’ i opozycja w sztuce” [Art on the barricades: ‘Pussy Riot’, the ‘Bus Exhibit’ and the protest art-activism].”

„Żaden z nich nie jest praktykującym żydem” – napisał Szamir – „ale widocznie odziedziczyli nienawiść do Kościoła po swoich przodkach”. Rosyjskie oskarżenia że obie grupy feministyczne są żydowskimi pacynkami napotykały na zwykłe oburzenie.

Wszystko to zmusiło Izraela Szamira do wydania tego zjadliwego komentarza: „Rosjanie udowodnili że cenią Chrystusa tak bardzo jak Francuzi cenią Auschwitz, i to zszokowało Europejczyków którzy oczywiście uważali, że ‚przepisy o zbrodniach nienawiści’ można stosować tylko dla ochrony Żydów i gejów. Zachodnie rządy nawołują do większej wolności dla antychrześcijańskich Rosjan, jednocześnie odmawiając jej swoim rewizjonistom holokaustu”.

Pussy Riot jest także wspierana – okrężną drogą – przez finansowany przez Sorosa National Endowment for Democracy. Czy może być tak, że wspieranie grup takich jak Pussy Riot jest częścią takiej samej żydowskiej strategii upodlania i korupcji moralności chrześcijańskiej? Jak napisał prof. Nathan Abrams, znaczny udział Żydów w porno był rezultatem „atawistycznej nienawiści władzy chrześcijańskiej” i pragnieniem „osłabienia dominującej kultury chrześcijańskiej”. Czy trudno jest postrzegać żydowskie wsparcie tych grup jako część tego samego planu?

Jesli Femen nauczyła się czegoś od Pussy Riot, to ukrywać źródła finansowania. Ale nie wszystko jest dobre w Femen. Ostatnio miał miejsce bunt w jej szeregach kiedy tunezyjska działaczka Amina Sboui odeszła z grupy bo nie otrzymała odpowiedzi na pytania o tym finansowaniu.

„Nie wiem jak finansowany jest ruch. Pytałam… kilka razy, ale nie dostałam wyraźnej odpowiedzi. Nie chcę być w ruchu wspieranym przez podejrzane pieniądze. Co jeśli jest finansowany przez Izrael? Chcę to wiedzieć”.

Tę grupę zaatakowała także ich była brazylijska organizatorka w sporze o rzekomo marnowane fundusze. Brazylijka Sara Winter powiedziała, że Femen nie była tym za co się uważała. „Femen Ukraina działa jako firma albo agencja marketingowa. To nie jest ruch społeczny. Mogła mieć dobre intencje w przesżłości, ale obecnie jest całkowicie skorumpowana”.

Ujawniła obciążającą rozmowę emailową, w której ukraińska liderka Inna Szewczenko skarżyła się na gorszy wygląd brazylijskich dziewczyn. „Protest w ambasadzie nie był seksy bo majtki były zbyt obcisłe i dziewczyny wyglądały na grube. Uważaj na to” – ostrzegła Brazylijkę Ukrainka. (źródło: Opera Mundi)

Czy Femen zerwała więzi ze swoimi władcami marionetek? Albo czy ona i Pussy Riot są częścią skomplikowanych NATOwskich psy-ops w celu destabilizacji Rosji, i jednocześnie realizacji żydowskiego programu osłabienia stanowiska kościoła? W czasie zimnej wojny zachodnie agencje wywiadowcze finansowały nieprawdopodobny asortyment radykalnej sztuki i ruchów feministycznych od nowoczesnego jazzu, nowojorskich intelektualistów, eksperymentów z LSD do pop art Jacksona Pollocka i sytuacjonistycznych figli ulicznych, które, mówiło się. zainspirowały paryskie bunty w 1968.

Jedną z ciekawostek jest zwerbowanie żydowskiej feministki Glorii Steinem, która pomagała w pionierskich demonstracjach ulicznych palenia staników w latach 1960. Wiadomo, że pracowała dla CIA poprzez szereg finansowanych przez Agencję organizacji, by promować lewicowo-liberalny szyk w opozycji do Związku Sowieckiego. Steinem pomagała w zakładaniu czasopism, uczestniczyła w sponsorowanych przez komunistów festiwalach młodzieży w Europie, publikowała dziennik, informowała o innych uczestnikach i pomagała wywoływać bunty.

W każdym razie nadal będzie się zadawać pytania. Szczególnie dlaczego, po tak licznych akcjach, dziewczyny z Femen dalej wydają się mieć wolny dostęp do mediów by wszczynać nienawiść? Ostatnio w Anglii człowiek został uwięziony na ponad rok za rzucenie bekonem w meczet, po zabiciu żołnierza Lee Rigby’ego. Kobiety z Femen rzadko dostają coś więcej niż ‚po łapach’ albo mandat, i nie napotykają na żadne ograniczenia ruchu czy trudności w podróżach.

A zatem, czy pogląd iż niezrównoważone megiery z Femen są zachodnimi/żydowskimi pacynkami jest wywrotowy czy śmieszny? Nie bardziej niż idea, że popierane przez CIA eksperymenty z LSD Timothy Leary’ego, albo wspierany ruch nowoczesnej sztuki Jacksona Pollocka.

Francis Carr Begbie

Tłum. Ola Gordon

Źródło:  http://www.theoccidentalobserver.net/2014/12/who-pulls-the-strings-of-femen-and-pussy-riot/

Za: http://www.darkmoon.me/2015/who-pulls-the-strings-of-femen-and-pussy-riot/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *