Strona główna > Świat > FBI aresztowało jednego ze swoich informatorów, oskarżając go o to, że jest częścią jednego ze spisków, który samo zaaranżowało

FBI aresztowało jednego ze swoich informatorów, oskarżając go o to, że jest częścią jednego ze spisków, który samo zaaranżowało

TechDirt od kilku lat opisuje, jak FBI aresztuje pod zarzutem „terroryzmu” ludzi, którzy w rzeczywistości zawinili głównie łatwowiernością i naiwnością, dając się zwerbować tajnym agentom i informatorom FBI do udziału w sfingowanych spiskach.

a

Te tak zwane „własne spiski” stanowią ogromną część tego, czym się FBI obecnie zajmuje. Co jeszcze śmieszniejsze, sądy (w większości) wspierają te działania, twierdząc, że jeśli oskarżony wyraził pewne wsparcie dla grupy terrorystycznej lub terrorystów, to nie powinien być uznawany za ofiarę prowokacji.

Wciąż jesteśmy świadkami zdarzeń, w których FBI organizuje nie tylko większość spisku, ale również wciąga wybranych ludzi do udziału w nich, mimo ich wyraźnej niechęci. Im więcej dowiadujemy się o tych sprawach, tym bardziej to wszystko wydaje się niedorzeczne.

W najnowszym przykładzie tego typu działań – aresztowaniu Ericka Hendricksa za rzekome próby werbowania ludzi do przeprowadzania ataków w imieniu ISIS – doszło do czegoś iście pokręconego. Hendricks twierdzi, że nie ma pojęcia, dlaczego został aresztowany, ponieważ od wielu lat jest informatorem FBI pomagającym mu znajdować innych naiwniaków w celu wciągania ich w własne spiski FBI.

Czy to możliwe, że FBI straciło kontakt ze swoim informatorem i potem „przyłapało” go na udziale w jednym ze spisków, o którym myślał on, że pomaga FBI odszukać potencjalnych terrorystów? Być może Hendricks zmyśla to wszystko. Nie zmienia to jednak faktu, że sieć informatorów FBI jest zdezorientowana. Tak czy inaczej, jeśli Hendricks naprawdę był informatorem, to w „spiskach”, w które był zaangażowany, mogli uczestniczyć także inni poufni informatorzy i tajni agenci.

To brzmi jak scenariusz jakiejś zwariowanej komedii, ale wracając do realnego świata, to posunięcie jest bardzo głupie. Pokazuje idiotyzm tych prowokacji FBI mających na celu łapanie potencjalnych terrorystów, ponieważ te działania w żaden sposób nie zabezpieczają ludzi przed prawdziwymi atakami.

Zamiast prawdziwych działań zapobiegawczych FBI wmanipulowuje naiwnych ludzi w robienie głupich rzeczy, by móc potem pojawić się w nagłówkach gazet, mówiąc, że „ochroniło nas” przed atakami, które w rzeczywistości zostały zmyślone.

Źródło: https://www.techdirt.com/articles/20160812/15531535228/did-fbi-get-confused-arrest-own-informant-for-helping-create-fbi-plot.shtml

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.