Strona główna > Świat > Faszystowska ośmiornica

Faszystowska ośmiornica

Nie wiem za ile lat izraelski rząd zorganizuje komisję śledczą do zbadania przyczyn poddania się izraelskiego społeczeństwa faszystowskiej ośmiornicy. Ale wtedy będzie prawdopodobnie za późno, bo do tego czasu już wyleje się zbyt dużo łez i krwi.

Dradin Kastell

*

W Izraelu faszyzm jest jasny i głośny 

Khalid Amayreh

*

Angażuję się w dyskusje z izraelsko-żydowskimi zwolennikami i komentatorami na stronach internetowych kilku głównych izraelskich gazet i mediów. Często gorąca wymiana zdań pokazywała w jakim stopniu faszyzm, fanatyzm, rasizm i bigoteria przeniknęły zbiorową wewnętrzną psychikę i sposób myślenia społeczeństwa izraelsko-żydowskiego.

Zawsze twierdziłem, na tym forum i gdzie indziej, że izraelskie społeczeństwo żydowskie dryfuje raczej fenomenalnie w kierunku brzydkiego rasizmu i faszyzmu. Po tym ostatnim spotkaniu w cyberprzestrzeni ze strażnikami świętego Golema (Izraela), jestem całkowicie zszokowany absolutną prawdziwością mych niegdysiejszych założeń.

Najbardziej zagorzali komentatorzy i szczekacze na portalach izraelskich mediów wydają się reprezentować znaczący przekrój izraelsko-żydowskiego społeczeństwa. Nie przesadzał-bym, gdybym powiedział, że ci ludzie reprezentują poglądy przytłaczającej większości izraelskich Żydów, szczególnie w odniesieniu do konfliktu z Palestyńczykami.

Po dokładnym zbadaniu ich przekazów zauważyłem, że ci ludzie są pełni zajadłości i mają bardzo wysoki poziom prawdziwego faszyzmu. Na przykład większość z tych osób nie zaakceptowałaby zasady prostej ludzkiej równości. Co więcej, zauważyłem, że mają tendencję do bycia dość obelżywymi w swoim dyskursie, ponieważ rutynowo i intensywnie stosowali przezwiska i osobiste ataki ad hominem zamiast logicznej argumentacji i debaty.

Obficie używali mocnych epitetów, takich jak „nazi”, by opisywać i oczerniać krytyków Izraela i jego politykę.

Kiedy skonfrontowałem ich z fragmentami z Tory popierającymi równość ludzi, albo odrzucali te fragmenty wprost, albo przekręcali ich znaczenie, by dopasować je do swoich  rasistowskich przekonań.

Co więcej, zauważyłem, że odnoszą się do wszystkich muzułmanów jako „islamo-naziści”, a wielu z nich domagało się nawet ogólnoświatowego ludobójstwa, które nie pozostawiłoby żywego muzułmanina.

Jeden ze szczekaczy, niedawny imigrant do Izraela z Minneapolis, zauważył, że „nazizm był zły tylko dlatego, że celował w Żydów … w przeciwnym razie nazizm byłby cudowną rzeczą, gdyby zgładził 6 milionów muzułmanów.”!

Kiedy zagłębiałem się w religię, zauważyłem, że izraelscy żydowscy szczekacze używają szczególnie obrzydliwego języka przeciwko symbolom i wyznawcom innych religii. Dla nich wszyscy muzułmanie są „terrorystami”, do unicestwienia, Muhammed jest największym terrorystą! Jezus był największym draniem, a Maryja największą dziwką!! Jadowita nienawiść i obelgi zarezerwowane dla muzułmanów i, w mniejszym stopniu, dla chrześcijan, skłaniają nas do stwierdzenia, że ci Żydzi są największym atutem dla antysemitów w naszych czasach.

Jak można było przewidzieć, większość żydowskich żydowskich szczekaczy i komentatorów utrzymywała rasistowskie wyobrażenia o Palestyńczykach, którzy według nich powinni zostać albo wygnani do Arabii, zniewoleni przez Żydów, albo fizycznie eksterminowani.

Ci którzy opowiadali się za ludobójczym rozwiązaniem problemu palestyńskiego, twierdzili, że świat wkrótce potem zapomni! Co ciekawe, kwestie takie jak życie ludzkie, prawa człowieka i prawo międzynarodowe były dla nich bez znaczenia.

Spierałem się z żydowskim osadnikiem z Kiryat Arba niedaleko Hebronu, też imigrantem z Ameryki Północnej, że mordowanie niewinnych ludzi było rażącym naruszeniem Dziesięciu Przykazań. Odpowiedział dość pewnie: „Chcesz uczyć mnie mojego pisma! Nie będziesz mordował oznacza, że nie będziesz mordował Żyda!”

„Ale najlepszych nie-Żydów, zabij”

Przechodząc przez to doświadczenie, zyskałem lepsze i dokładniejsze zrozumienie traktatu Zeeva Sernhella, że dzisiaj Izrael przypomina w dużej mierze nazistowskie Niemcy we wcześniejszych latach.

Nie wiem za ile lat izraelski rząd powoła komisję śledczą by przyjrzeć się przyczynom, które skłoniły społeczeństwo izraelskie do poddania się faszystowskiej ośmiornicy. Ale prawdopodobnie byłoby już za późno, gdyż do tego czasu już wyleje się zbyt wiele łez i krwi.

Źródło: https://desertpeace.wordpress.com/2018/03/01/the-octopus-of-fascism/

Tłum. Ola Gordon/http://chomikuj.pl/OlaGordon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *