Strona główna > Polska > Farsa na wybiegu

Farsa na wybiegu

Farsa na wybiegu. Jarosław Kaczyński jedzie do Kijowa

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że uda się do Kijowa w związku z ostatnimi wydarzeniami na Ukrainie.

Kaczyński zwrócił się też do szefa MSZ Radosława Sikorskiego i byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, by również jak najszybciej pojechali do Kijowa.

Ukraińska milicja rozpędziła w nocy z piątku na sobotę w Kijowie kilkuset uczestników demonstracji poparcia na rzecz integracji europejskiej Ukrainy. 35 osób zostało zatrzymanych, a kilkadziesiąt rannych w wyniku ataku milicyjnych oddziałów specjalnych Berkut na tzw. Euromajdan, gdzie ludzie od dziesięciu dni domagali się podpisania umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z UE.

r12,1

Kaczyński podkreślił na sobotniej konferencji prasowej w Warszawie, że w związku z tymi wydarzeniami potrzebna jest reakcja całej UE i Polski. – Ukraina stanęła dziś na rozdrożu – oświadczył prezes PiS. Dodał, że stanowisko PiS w sprawie Ukrainy jest jednoznaczne – należy popierać to wszystko, co prowadzi Ukrainę ku Europie.

– Jutro ja i większa delegacja udajemy się do Kijowa – zapowiedział. Ocenił też, że w Kijowie jak najszybciej powinni też być specjalni wysłannicy PE Aleksander Kwaśniewski i Pat Cox oraz Sikorski i szef MSZ Szwecji Carl Bildt.

Ukraina poza Unią. Wyciekła rozmowa z kuluarów

Za: http://gazetawarszawska.com/2013/11/30/farsa-na-wybiegu/

Data publikacji: 30.11.2013

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.