Strona główna > Finanse i pieniądze > Fałszywe sztabki złota

Fałszywe sztabki złota

źródło: http://www.liveleak.com/view?i=3f7_1348094252

Ustanowienie zastawu jest praktyką, gdzie pożyczkobiorca (zastawca) ustanawia zabezpieczenie na rzeczy w celu zapewnienia zapłaty zobowiązania albo zastawca, jako warunek wstępny dla uzyskania pożyczki, ma osobę trzecią (zwykle kogoś bliskiego), która ustanawia taki zastaw na rzeczy na rzecz zastawnika (pożyczkodawcy). Zastawca zachowuje własność rzeczy oddanej w zastaw, lecz zastaw jest tylko „hipotetycznie” kontrolowany przez zastawnika, bowiem jedynie poprzez prawo do zatrzymania rzeczy, gdy dłużnik (zastawca) wpada w zwłokę z płatnością zobowiązania.

Wspólnym mianownikiem dla tego przypadku jest sytuacja, gdy konsument staje się stroną umowy hipotecznej, w wyniku czego dom konsumenta staje się przedmiotem obciążonym długiem hipotecznym, dopóki pożyczka nie zostanie spłacona.

Szczegóły praktyki oraz prawidła regulujące zasady ustanowienia zastawu różnią się w zależności od kontekstu i jurysdykcji miejsca zawarcia umowy. W USA prawo pożyczkodawcy do zabrania rzeczy obciążonej zastawem realizuje sie w wypadku, gdy dłużnik nie spłaca zobowiązania i jest określane jako przewłaszczenie (lien) (w Polsce znane jako przewłaszczenie na zabezpieczenie – przypis tłum.)

Dalsze ustanowienie zastawu (kolejny zastaw na rzeczy zastawionej) jest praktyką, jaka ma zasadniczo miejsce na rynkach finansowych, gdy bank lub inny broker/dealer używa rzeczy zastawionej przez swych klientów w charakterze swego własnego zabezpieczenia pod uzyskanie pożyczki.

Nie wolno wam nie tylko ufać rynkowi papierów wartościowych, ale w obecnej chwili nie ufajcie w złoto, za jakie kupicie „nieruchomość/ziemię”. A jeśli kupujecie złoto, bierzcie ze sobą wiertarkę i uszczknijcie kawałek, żeby przekonać się, co kupujecie.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=VLekbvBCmUo&feature=player_embedded]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.