Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > False flag w Woolwich – Cui bono?

False flag w Woolwich – Cui bono?

źródło: http://www.techweekeurope.co.uk/news/lord-reid-internet-monitoring-woolwich-murder-communications-data-bill-117082

Część członków Izby Lordów żąda wznowienia debaty nad prawem monitorowania internetu po zabójstwie w Woolwich

 surveillance-cyber-crime-918x1024

przygotował: Pluszowy Miś

Po zabójstwie w Woolwich wielu polityków wezwało do debaty nad kontrowersyjną ustawą  Communications Data Bill, jaka zmierza do narzucenia jeszcze większego monitoringu internetu.

Zabójstwo w Woolwich, rzekomo dokonane przez dwóch ekstremistów, co rząd nazwał atakiem terrorystycznym, spowodowało wiele skrajnych reakcji. Byli ministrowie, w tym były sekretarz partii pracy, lord John Reid, wezwali do zwiększenia monitoringu internetu, co z kolei rozgniewało działaczy na rzecz prywatności.

Wicepremier Nick Clegg powstrzymał prace legislacyjne nad tym prawem, nazywanym przez jego krytyków „Kartą Swobód Podglądaczy”. Prawo to proponuje, aby wszyscy dostawcy usług internetowych notowali numery IP wszystkich klientów, dane o tym: kto, kiedy, gdzie i z kim łączył się za pośrednictwem internetu i systemu telefonicznego, bez wnikania w samą treść.

 (…)

„Lord Reid był jedną z osób odpowiedzialnych za próbę wprowadzenia praw umożliwiających zatrzymanie każdej osoby na okres do 90 dni bez procesu, gdy doszło do  zamachów z 7/7 w Londynie”.

„To powinno być wyraźne ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem zmiany polityki rządu, gdy naród jest w szoku, oraz przed tymi, którzy chcą wykorzystać politykę strachu”.

„Obecny rząd wyraźnie dał do zrozumienia w Przemówieniu Królowej, że przedstawi propozycje identyfikacji, kto korzysta z konkretnego adresu internetowego i oni właśnie to próbują teraz robić”.

 (…)

Chronologia i treść „wystąpień” żydów oraz różnej maści żydowskich pachołków „na gorąco” pod linkiem:

http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/crime/10074029/Shootings-and-machete-attack-in-south-east-London-live.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.