Strona główna > NWO > Apokalipsa > Fala ataków na kościoły katolickie we Francji. W ciągu ośmiu lat doszło do prawie tysiąca napaści

Fala ataków na kościoły katolickie we Francji. W ciągu ośmiu lat doszło do prawie tysiąca napaści

Niegdyś Francja była nazywaną „Pierwszą Córą Kościoła”, ale dziś skala nienawiści względem chrześcijan przekracza w tym kraju kolejne granice.

a11

W latach 2008 -2016 doszło do 949 ataków na kościoły katolickie i obiekty chrześcijańskiego kultu religijnego. — Problem jest poważny nie tylko ze względu na liczbę napaści, ale również niepokojące tendencje, które wskazują na stały wzrost poziomu agresji.

Jak podaje „Le Figaro”, ataki na kościoły i chrześcijańskie miejsca kultu religijnego stanowią obecnie 90 proc. wszystkich ataków związanych z nienawiścią religijną, do których dochodzi we Francji.

Statystyki wskazują, że w latach 2008-2016 zarejestrowano prawie 1000 aktów przemocy skierowanej przeciwko chrześcijanom.

Co więcej, w samym zeszłym roku skala prześladowań francuskich katolików wzrosła ponad dwukrotnie.

Władze francuskie podkreślają, że ataki nie mają charakteru typowo religijnego, a ich powodem są postawy anarchistyczne bądź satanistyczne.

Nie ulega jednak wątpliwości, że przykład Francji udowadnia, że chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną nie tylko w krajach islamskich, ale także w państwach należących do tzw. „zachodu”.

Minister spraw wewnętrznych Bruno De Roux poinformował, że Francja będzie podejmowała działania mające na celu ograniczenie aktów przemocy skierowanych przeciwko chrześcijanom, a nietolerancję będzie zwalczała z „maksymalną czujnością”.

– Dzięki bezprecedensowej mobilizacji służb państwowych, mamy już bardzo obiecujące rezultaty, o czym świadczą dane liczbowe za rok 2016. To daje nam wiele satysfakcji

– powiedział polityk.

______________________

Źródło: dorzeczy.pl
Za: http://www.pch24.pl/

Za: https://forumdlazycia.wordpress.com/2017/05/08/fala-atakow-na-koscioly-katolickie-we-francji-w-ciagu-osmiu-lat-doszlo-do-prawie-tysiaca-napasci/#more-44500

Data publikacji: 8.05.2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.