Strona główna > Bez kategorii > Ewangelicka biskup opowiedziała się za adopcją homoseksualną. „To kwestia interpretacji Biblii”

Ewangelicka biskup opowiedziała się za adopcją homoseksualną. „To kwestia interpretacji Biblii”

Źródło: http://www.chn24.pl/ze-wiata/news/2814-ewangelicka-biskup-opowiedziaa-si-za-adopcj-homoseksualn-qto-kwestia-interpretacji-bibliiq.html

Data publikacji: 02.01.2013

biskupgay

 

Ilse Junkermann, biskup Kościoła ewangelickiego w środkowych Niemczech, opowiedziała się za adopcją dzieci przez pary homoseksualne – donosi portal Sedmitza.ru.

– Przy zachowaniu odpowiednich warunków homoseksualiści powinni mieć możliwość adoptowania dzieci – powiedziała Junkermann agencji DPA w Magdeburgu.

– Dla Kościoła ważne jest, aby partnerstwo wiązało się z wiarygodnością, obowiązkami i zaufaniem. Wówczas można równać je z małżeństwem, choć nie jest z nim jednakowe. To różne relacje, ponieważ płeć ma znaczenie. Nie oznacza to jednak, że oba te rodzaje relacji nie mogą mieć równych możliwości – stwierdziła biskup.

Kilka tygodni temu Kościół ewangelicki w środkowych Niemczech postanowił zaakceptować pary homoseksualne.

– Dla nas chrześcijan nie jest to kwestia moralności w wąskim sensie ani współczesności. Jest to raczej kwestia interpretacji Pisma Świętego – powiedziała biskup Junkermann.

Ilse Junkermann została biskupem w 2009 r. jako czwarta kobieta w Niemczech i pierwsza, która stanęła na czele Koscioła regionalnego na terytorium byłego NRD.

Opracowanie: Chrześcijanin24.pl
Źródło: Sedmitza.ru

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.