Strona główna > Historia > Eva Braun miała żydowskie pochodzenie ?

Eva Braun miała żydowskie pochodzenie ?

328d6e18c2f476b05c6cc443c68cb6aa,14,0Według raportu, który przedstawiono w brytyjskim programie Chanel 4, analiza próbek włosów Evy Braun dokonana przez naukowców wskazuje, że miała ona aszkenazyjskie pochodzenie.

Włosy użyte do badań DNA Evy Braun pochodziły z rezydencji Hitlera w Berghof, gdzie latem 1945 roku kapitan wywiadu  amerykańskiej 7 Armii, Paul Baer znalazł jej szczotkę do włosów.

Na zlecenie producentów programu dokumentalnego Chanel 4 przeprowadzono naukowe badanie DNA zawartego we włosach w znalezionej w Berghofi szczotce do czesania w celu określenia pochodzenia rasowego Evy Braun.

Podczas badań okazało się, że mitochondialne DNA włosów ze szczotki Evy Braun zawiera specyficzną sekwencję genów, które są przekazywane tylko w linii kobiecej, z matki na córki, w sposób niezmienny przez kolejne pokolenia. Sekwencja tego DNA należy do haplogrupy N1b1 i jest charakterystyczna dla aszkenazyjskich Żydów.

Przeprowadzone badania, aby były w 100% wiarygodne, musiałyby być jeszcze potwierdzone przez badanie DNA żyjących obecnie żeńskich członków jej rodziny, ale jak się okazało, dwie kuzynki Evy Braun odmówiły wydania zgody na pobranie próbek materiału genetycznego do badań porównawczych.

41ec2f9cb91d9cd82dcd0ab2379838d4

Pozdrawiam.

1. www.independent.co.uk/arts-entertainment/tv/news/did-adolf-hitler-marry-a-woman-of-jewish-descent-dna-tests-show-eva-braun-associated-with-ashkenazi-jews-9239784.html,

2. pl.wikipedia.org/wiki/Eva_Braun,

3. pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBydzi_aszkenazyjscy.

Za:http://adnovum.neon24.pl/post/107940,eva-braun-miala-zydowskie-pochodzenie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.