Strona główna > NWO > Apokalipsa > Eurosodoma – Zdegenerowana Francja. W centrum Wersalu wystawiono żeńskie organy płciowe

Eurosodoma – Zdegenerowana Francja. W centrum Wersalu wystawiono żeńskie organy płciowe


Oszalały Zachód. W centrum Wersalu, na wystawie, zaprezentowany jest żeński organ płciowy. Francuzi są oburzeni a władza na to pluje…

"Artysta" Anish Kapur
„Artysta” Anish Kapur

Skandaliczna praca brytyjskiego „artysty”, pochodzenia indyjskiego, Anisha Kapura, która wywołała skandal we Francji, została „sprofanowana”. Nieznani sprawcy wkradli się, wczesnym rankiem, do byłej rezydencji francuskich królów w Wersalu i oblali 10-metrową „waginę” żółtą farbą. Rzeźbiarz, ktory stworzył to „dzieło” z zardzewiałej stali, z otworem pośrodku, jest niepocieszony.

Jak pisze gazeta „The Guardian”, na razie nikt nie wziął na siebie odpowiedzialności za uszkodzenie monumentalnej konstrukcji. Przedstawiciele rządzącej partii socjalistycznej wystąpili z oświadczeniem w którym napiętnowali akt wandalizmu jako zamach na wolność wyrażania własnych opinii.

„To jest nie do przyjęcia kiedy sztuka, ten kompas wolności, cierpi z powodu obskurantyzmu niektórych ludzi” – pisze się w dokumencie. Wystawy sztuki współczesnej odbywają się poczynając od roku 2008 i tyle czasu trwają skandale wokół najbardziej prowokacyjnych „dzieł”.

Rzeźby Kapura także wywołały protesty i wezwania do bojkotu otwartej 9 czerwca wystawy. Negatywna reakcja była głównie skierowana przeciwko gigantycznej, zardzewiałej „królewskiej waginie” w której ujrzano zniewagę Wersalu i wartości kulturalnych Francji a także godności kobiet.

Także „artysta” musiał się tłumaczyć z powodu swojej wypowiedzi, która znalazła się w mediach, że praca ta symbolizuje waginę obejmującej władzę królowej. Później Anish Kapur powiedział: „To co się stało to jest tragedia! To jest bardzo smutne” – skomentował on w „Le Figaro” czyny wandali. Według jego słów ten incydent świadczy o wzroście nietolerancji we Francji i to nie tylko w stosunku do sztuki.

a2

a3

a4

Za: http://3rm.info/main/57491-bezumnyy-zapad-v-centre-versalya-na-vystavke-predstavlen-zhenskiy-polovoy-organ-francuzy-vozmuscheny-no-vlastyam-plevat.html

Data publikacji: 18.06.2015

Przekład: RX


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *