Strona główna > Rosja > Eurosodoma wściekła na gruzińskie prawosławie

Eurosodoma wściekła na gruzińskie prawosławie

BBC: nauczanie prawosławia w gruzińskich szkołach zagraża eurointegracji i prowadzi kraj ku „putinowskiemu reżimowi”.

a1,1

Dnia 7 maja brytyjski koncern medialny BBC opublikował reportaż krytykujący nauczanie podstaw prawosławia w gruzińskiej szkole. W opinii dziennikarzy BBC, zwycięska w wyborczych szrankach ze zwolennikami Saakaszwili koalicja „Gruzińskie marzenie”, z entuzjazmem popiera Cerkiew Prawosławną i lokalne organizacje prawosławne co negatywnie wpływa na integrację kraju z Zachodem.

BBC zauważa, że w szkole prawosławni dyskryminują mniejszości, biją dzieci identyfikujące się jako ateiści, protestanci i muzułmanie, napadają na demonstracje mniejszości seksualnych.

Dziennikarze BBC widzą w tym rękę Moskwy. Cytują gruzińskich duchownych prawosławnych, którzy pozytywnie wyrażają się o Rosji, krytykują Zachód, liberalne wartości, w szczególności rozpowszechnianie homoseksualizmu i pedofilii.

W artykule zauważa się także, że w gruzińskiej Cerkwi Prawosławnej aktywnie wykorzystuje się i używa rosyjską literaturę duchowo – religijną „a przybyli rosyjscy kapłani prawosławni trzy lata temu rozpoczęli organizowanie corocznych , religijnych „obozów szkoleniowych”.

Jako głównego informatora BBC wykorzystuje Iraklija Waczaradze, organizatora „demonstracji przeciwko homofobii”, w istocie parady sodomitów, która była rozpędzona pezez wiernych gruzińskiej Cerkwi Prawosławnej pod kierownictem jej duchownych.

W opinii Waczaradze, na sytuację w Gruzji wpływa <…> Rosja. Prawosławie jest kamieniem węgielnym planu Putina w kwestii odrodzenia Rosji a sodomici są przez niego uważani za głównych wrogów.

„Dla Putina geje to nowi żydzi” – mówi Waczaradze. „Praktycznie tak jak Hitler uważał żydów za przeszkodę do szczęścia narodu niemieckiego tak Putin znalazł sposób aby utożsamić homoseksualizm z Zachodem. Strategia ta zadziałała w Rosji i na wschodzie Ukrainy gdzie prorosyjscy rebelianci mówią, że walczą za wiarę prawosławną i przeciwko temu co oni nazywają zwyrodniałymi wartościami Zachodu” – uważa Waczaradze.

Waczaradze uważa, że Moskwa wykorzystuje Cerkiew Prawosławną w celu rozpowszechniania właśnie tych antyzachodnich idei w Gruzji.

W opinii redakcji „Russkaja Wiesna” publikacja europejskiego, czołowego medium po raz kolejny pokazuje wrogość Zachodu w stosunku do Cerkwi Prawosławnej.

Przypomnijmy, że w 2014 roku, na tle rozwoju wydarzeń na Ukrainie, minister spraw zagranicznych Szwecji, Karl Bildt, powiedział, że właśnie prawosławie przedstawia sobą główne zagrożenie dla zachodniej cywilizacji.

Za: http://3rm.info/main/56811-bbc-prepodavanie-pravoslaviya-v-gruzinskih-shkolah-ugrozhaet-evrointegracii-i-vedet-stranu-k-putinskomu-rezhimu.html

Data publikacji: 8.05.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.