Strona główna > Polska > Eurosodoma – Włocławek: zdewastowano miejsca kultu Matki Bożej

Eurosodoma – Włocławek: zdewastowano miejsca kultu Matki Bożej

Pomiędzy 24 a 26 sierpnia we Włocławku doszło do dewastacji czterech miejsc kultu religijnego. Roztrzaskano figury Maryi i wybito szyby w trzech kapliczkach. Policja poszukuje podejrzanego mężczyzny – pisze „Gazeta Polska Codziennie”.

Jak wynika z ustaleń świadków, dewastacji dokonano pomiędzy 24 a 26 sierpnia. Podejrzany mężczyzna zniszczył trzy kapliczki i jedno miejsce związane z katolickimi nabożeństwami. Figury Matki Bożej zostały potłuczone i rozbite o ziemię, a szyby w oknach kapliczek wybito. Profanacji dokonano na terenie parafii św. Maksymiliana i św. Stanisława BM.

Policja prowadzi śledztwo, z którego wynika, że za wszystkie zniszczenia odpowiedzialny jest jeden mężczyzna. Na swojej stronie internetowej Komenda Miejska Policji we Włocławku opublikowała profil podejrzanego. Policja zwraca się o pomoc w identyfikacji mężczyzny.

To nie pierwsza dewastacja miejsc kultu w ostatnim czasie. Niedawno mieliśmy do czynienia z uszkodzeniem ściany kościoła św. Andrzeja Boboli w Szczecinie, w krzeszowickim sanktuarium zniszczono stacje Drogi Krzyżowej; dwie kapliczki zdewastowano także na kalwarii w Wejherowie. To tylko ostatnie przykłady. W związku z ostatnimi atakami, 14 września na lotnisku w kruszynie pod Wrocławiem odbędzie ogólnopolska inicjatywa modlitewna o charakterze przebłagalnym „Polska pod Krzyżem”.

Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

Za: https://www.pch24.pl/wloclawek–zdewastowano-miejsca-kultu-matki-bozej,70683,i.html

6.09.2019

6 thoughts on “Eurosodoma – Włocławek: zdewastowano miejsca kultu Matki Bożej

 1. no cóż :)
  w Biblii test 10 przykazań a drugie z nich mówi :

  Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
  Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.
  Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.

  Drodzy zrozumcie wreszcie, że nasz Bóg nie cierpi bałwochwalstwa! Zdajecie sobie sprawę jak Go obrażacie nazywając Marię -królową nieba, czy jeszcze lepiej matką boską ? Jak zwykła kobieta może być królowa nieba?
  Jezus jest synem Boga wielokrotnie jest to napisane w Bibli, Jesus nie jest Bogiem. Więc skoro nie jest Bogiem to i tytuł matka boska jest niepoprawny. – Co poniektórzy dostają pewne teraz ataku, że jak mogę tak pisać. Włączamy myślenie i czytamy Biblię a nie katechizm czyli bryk !

 2. I tak większość tego nie pojmie,wolą żyć jako niewolnicy.mnie też było ciężko się z tego wyzwolić,na szczęście mam to za sobą bezpowrotnie za sprawką Boga.sam jestem zdziwiony że jeszcze Cię nikt nie napadł:).coś czuję że religiny fanatyzm zniewalający człowieka zaraz przystąpi do ataku.

 3. A mnie nie było w ogóle ciężko się wyzwolić, już od najmłodszych lat jakoś tak intuicyjnie czułam ,że to co mnie uczą na lekcji religii to fałsz i obłuda .Nawet jako małe dziecko odrzucałam myśl, że kochający ojciec bóg w niebie może wydać na śmierć swojego jedynego syna za czyjeś grzechy, a grzech się ma wyśmienicie. A najwięcej grzeszą właśnie Ci co adorują krzyż na każdej mszy i latają co rusz do spowiedzi. Miałam w tym obrzydzenie, aby bądź co bądź obcemu mężczyźnie cokolwiek wyznawać. Następnie nie mogłam pojąć jak można urodzić dziecko i być zawsze dziewicą. Jeść ciało Jezusa i pić jego krew jak kanibale, chociaż to tylko profetyzm i znaczenie symboliczne ale jakże paskudne. Można by wymieniać w nieskończoność te absurdy nad którymi nikt z wiernych się nie zastanawia ,biorąc udział w rytuałach zaczerpniętych ze starożytnego Egiptu i Babilonu którego KK jest kontynuatorem . Nie mam zamiaru uczestniczyć w tej hucpie niech strzyżą innych ja swoje runo zachowam dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *