Strona główna > Świat > Eurosodoma – Władze Belgii chcą dać wyborcom „niespodziankę” bożonarodzeniową – nowe prawo aborcyjne

Eurosodoma – Władze Belgii chcą dać wyborcom „niespodziankę” bożonarodzeniową – nowe prawo aborcyjne

Belgijski parlament przygotowuje kolejne zmiany w tzw. ustawie aborcyjnej zakładające zalegalizowanie w majestacie prawa i państwa mordowania dzieci poczętych aż do 18. tygodnia ciąży. Co znamienne, proaborcyjnemu lobby udało się uzyskać poparcie 90 proc. francuskojęzycznych parlamentarzystów, podczas gdy, jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie sieci RTL, 75 proc. francuskojęzycznych wyborców sprzeciwia się takim zmianom.

Aborcyjna ustawa zostanie przegłosowana najpewniej dzięki społeczności francuskojęzycznej posiadającej 59 miejsc w belgijskim parlamencie. Wśród 91 parlamentarzystów flamandzkich tzw. liberalizacja aborcji może liczyć na poparcie w granicach 40 proc. Głosowanie nad nową ustawą może się odbyć jeszcze przed Bożym Narodzeniem. W ubiegłym tygodniu regulacja ta została przegłosowana w komisji.

Sprzeciwiający się jej chadecy wskazywali przede wszystkim na negatywne konsekwencje późnej aborcji dla matki. 4,5-miesięczne dziecko w łonie kobiety jest już dobrze ukształtowane, ma rozwinięte zmysły, liczy 20 cm.

Jak sprawę komentują belgijscy parlamentarzyści? Oto przykład Valérie Van Pelle: „Jedyne co wiem, to to, że taka aborcja będzie o wiele trudniejsza pod względem fizycznym i psychologicznym”.

KAI

TK

Za: https://www.pch24.pl/wladze-belgii-chca-dac-wyborcom-niespodzianke-bozonarodzeniowa—nowe-prawo-aborcyjne,72497,i.html

3.12.2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.