Strona główna > Świat > Eurosodoma – We Francji już totalna inwigilacja obywateli ?

Eurosodoma – We Francji już totalna inwigilacja obywateli ?

Francuzi pozazdrościli Chińczykom. Rząd w Paryżu chce totalnej inwigilacji obywateli.

Światowy prym w inwigilowaniu własnego społeczeństwa wydają się dzierżyć Chiny. Nowoczesne techniki wykorzystuje się tam na masową skalę np. do szpiegowania Tybetańczyków, czy Ujgurów. Podobne zapędy są jednak obecne i w innych krajach.

Z Francji donoszą o wprowadzonych „po cichu” nowych przepisach inwigilacji społeczeństwa. Policja zostaje wyposażona w narzędzi wszechstronnej inwigilacji. Wykorzystuje się do tego jak zawsze hasła „zapobiegania terroryzmowi” i „ochrona podstawowych interesów narodowych”.

Policja będzie mogła gromadzić „dane dotyczące rezerwacji, rejestracji i podróży” już nie tylko samolotami, ale także pociągami, autokarami, promami i statkami. Dotyczy to samych Francuzów, jak i zagranicznych turystów.

Trwają prace nad sposobami gromadzenie i przetwarzania danych dotyczących podróżowania, a także współpracy w tym zakresie z przewoźnikami. Informacje tego typu będą udostępniane policji, żandarmerii, wojsku i organom celnym. Początkowo miało to dotyczyć tylko komunikacji lotniczej. Teraz inwigilacja zostanie rozszerzona.

Podstawy prawne do takich działań wprowadza dekret opublikowany już w Dzienniku Ustaw 21 grudnia, który rozszerza zakres tzw. Service national des données de voyage (Służba krajowa danych o podróżach – SDNV). Opozycja zwraca uwagę, że dekret opublikowano nawet bez konsultacji z krajową komisją ochrony osobowych.

BD


Za: https://www.pch24.pl/francuzi-pozazdroscili-chinczykom–rzad-w-paryzu-chce-totalnej-inwigilacji-obywateli,73146,i.html
5.01.2020

One thought on “Eurosodoma – We Francji już totalna inwigilacja obywateli ?

  1. Ludzie sami chcą inwigilacji dawniej nie było telefonów komórkowych i było lepiej.Dzisiaj na sraczu jeden z drugim siedzi i gada przez komórkę.W autobusie gada,w szkole gada,w pracy gada i tak w kółko.Kamery bo tak chcą Polacy,nowe dowody bo tak chcą Polacy.Chipy bo tak będą chcieli Polacy.Czarnogłowi wprowadzają swoje pomysły w życie bo tego chcą ludzie.
    Nikt nie myśli bo już nie potrafi TV i radio się o to zatroszczyło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.