Strona główna > NWO > Apokalipsa > Eurosodoma – We Francji jest już tyle samo młodych katolików, co muzułmanów

Eurosodoma – We Francji jest już tyle samo młodych katolików, co muzułmanów

Francja od kilku dekad przechodzi przez radykalną transformację. Wyniki badań statystycznych European Values Study wyraźnie mówią, że francuskie społeczeństwo staje się coraz mniej katolickie, a jednocześnie rośnie liczba wyznawców islamu.

Projekt European Values Study przeprowadza badania średnio co 9 lat. Pierwsze miało miejsce w 1981 roku, zaś ostatnie odbyło się w 2018 roku. Francuskie media wskazują na drastyczne zmiany, zachodzące w świadomości religijnej społeczeństwa.

Okazuje się, że tylko 32% mieszkańców Francji uważa się za katolików. Dla porównania, w 1981 roku było to aż 70%. Ponadto, 58% Francuzów postrzega siebie jako ateistów, agnostyków lub deistów, podczas gdy prawie 40 lat temu było to zaledwie 27%.

Raport wskazuje też na istotne różnice między pokoleniami. Wśród młodych Francuzów w wieku 18-29 lat, praktykujących katolików jest mniej niż 3%. W przypadku osób w wieku 70 lat i wyżej, praktykujących katolików jest już 16%. Co więcej, choć muzułmanie stanowią około 6% społeczeństwa i są obecnie największą mniejszością we Francji, w grupie wiekowej 18-29 lat, liczba praktykujących muzułmanów jest w przybliżeniu taka sama, co liczba praktykujących katolików.

Wyniki najnowszych badań European Values Study wskazują na postępującą sekularyzację Francji i stopniowy upadek katolicyzmu w tym kraju. Z drugiej strony, liczba praktykujących dorosłych wśród innych religii wzrosła ponad trzykrotnie na przestrzeni 40 lat (z 3% do 10%). Obserwuje się też wyraźny wzrost liczby wyznawców islamu, co z pewnością spowodowane jest tzw. wymianą populacji, czyli masową imigracją z krajów Afryki i Bliskiego Wschodu. Obecnie nie ma wątpliwości co do tego, że Francja islamizuje się na naszych oczach.

Za: https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/we-francji-jest-juz-tyle-samo-mlodych-katolikow-co-muzulmanow

28.05.2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.